• Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Kaldırımlar Şairi Necip Fazıl Kısakürek Zeytinburnu’nda Anıldı

Türk Edebiyatı’nın Sultanü'ş Şuara (Şairler Sultanı) unvanlı şairi Necip Fazıl Kısakürek, ölümünün 33’üncü yıl dönümünde Zeytinburnu’nda düzenlenen konserle anıldı.
27 Mayıs 2016 Cuma 16:08

Kaldırımlar şairi Necip Fazıl Kısakürek’in şiirlerini besteleyip seslendiren Aykut Kuşkaya etkinlik kapsamında sahneye çıktı. Zeytinburnu Belediyesi tarafından düzenlenen Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Programı Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Program dahilinde sahne alan Aykut Kuşkaya, usta şairin birbirinden farklı şiirlerini kendi besteleriyle seslendirdi.

“NECİP FAZIL ÇOK ŞEYDİR AMA EN BAŞTA KAFALARI VE GÖNÜLLERİ DOLDURDU”

Kaldırımlar şairi Necip Fazıl’ın şiirlerini besteleyip seslendiren Aykut Kuşkaya, “Üstad merhum Necip Fazıl Kısakürek’in vefatının üzerinden tam 33 yıl geçti. Necip Fazıl bir şiirinde der ki; ‘tam 30 yıl saatim işlemiş ben durmuşum, gökyüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum’ işte o büyük şairin vefatının 33’üncü yıl dönümünde kendisini rahmetle, minnetle ve özlemle anıyoruz. Zeytinburnu Belediye’mizin düzenlemiş olduğu bu anma töreninde de ona ait eserleri bestelemek benim için büyük bir şereftir. Yine rahmetli Osman Yüksel Serdengeçti’nin deyimiyle ‘Necip Fazıl çok şeydir ama en başta ve nihayetinde kafaları ve gönülleri doldurdu.’ Bu yorum çok doğrudur, büyük üstadı Allah rahmet eylesin.” şeklinde konuştu. Necip Fazıl’a ait özel anıların anlatıldığı gecede Kuşkaya, büyük ustaya ait hiç seslendirmediği besteleri anma törenine gelen izleyicilere seslendirdi.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan