• Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

AK Parti Menderes ve arkadaşlarını mezarı başında andı

İdam edilen eski Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı

27 Mayıs 2016 Cuma 16:00

AK Parti İl Başkanı Selim Temurci, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Belediye Başkanı Murat Aydın'ın da aralarında olduğu AK Partililer, Demokrat Partili bir grup ve Adnan Menderes Dernekler Federasyonu üyeleri, 27 Mayıs 1960 darbesinin 56. yıldönümünde Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ı andı.

KURAN-I KERİM OKUNDU, DUA EDİLDİ

Topkapı'daki Anıt mezarlara gelenler, darbenin ardından tutuklanıp 17 Eylül 1961 tarihinde idam edilen dönemin başkanı Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ı andı.

27 MAYIS TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN İLK DARBESİ

27 MAYISKuran-ı Kerim okunarak başlanan anmada dualar edildi. Son olarak Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci basın mensuplarına açıklama yaptı. 27 Mayıs darbesini lanetlemek için Anıt Mezar'da olduklarını belirten Temurci, " 'Adnan Menderes niçin idam edildi' sorusunu bugün bu millet tekrar tekrar soruyor. 1950'ye kadar bu ülkede her türlü zulmün yaşandığı, adete camilerin ahıra dönüştürüldüğü, ezanların yasaklandığı, hacca bile gitmenin yasak olduğu bir ülkede, özgürlüklerin, inancın, kalkınmanın önünü açan bir Başbakan niçin idam edildi sorusunu bugün bu ülkede yaşadığımız şartları dikkate alarak, bu soruyu sormamız gerekiyor. İdam edilen milletin kendisidir, milletin iradesidir"dedi.

CHP'yi ELEŞTİRİ

"Menderes'i dar ağacına götüren, adeta bu ülkede milletin değerleriyle mücadele eden anlayış, CHP zihniyeti, işbirlikçi aygıt olarak önümüzdeydi" diyen Temurci, "Bugün de ağızlarından , dudaklarından kan damlayanlar, aynen 1960'da olduğu gibi şartlar hazır hale gelirse, darbe meşru olur deme sevdasında, şartları hazır hale getirmek için var güçleriyle çalışıyorlar. Ama hamdolsun, Adnan Menderes'in özgürlükçü, kalkınmacı zihniyetini bugün bu topraklarda seslendiren Ak Parti var, millet var, demokrasi var, sağlam bir millet iradesi var. Ak partinin ve milletin sesi bu topraklarda güçlü oldukça bu ülkede bir daha darbe olmayacaktır" diye konuştu.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler1

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan