• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu 19 Mayıs Kutlamaları

Zeytinburnu’nda 19 Mayıs Kutlamaları ilçe meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ile başladı. Kutlamalara Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinizdeki okulların hazırladığı program ile devam edildi.

21 Mayıs 2016 Cumartesi 23:06

Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde önce Zeytinburnu Halk Eğitim Merkezi'nde yetişkin kişilerin kurs alarak yaptıkları 45 eserin İDMİB bünyesinde düzenlediği sergi açıldı. Serginin açılışını Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban ve Belediye Başkanı Murat Aydın birlikte açtı. Kaymakam Balaban İhsan Mermerci Anadolu Lisesi Müdürü Yeşim Kuyumcu'yu çağırarak kurdeleyi kesmesini istedi. Kurdele kesiminden sonra protokol ve davetliler resimleri tek tek incelediler.

Serginin ardından Kültür Merkezindeki kutlamalar başladı. Önce Saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu. Gösteri okullarının adına konuşmayı İDMİB Mesleki ve Anadolu Lisesi Müdürü Nermin Akçay yaptı. Konuşmanın ardından Kurtuluş savaşını anlatan bir slayt gösterimi yapıldı.  Adile Mermerci Anadolu Lisesi öğrencileri de okulun Müzik Öğretmeni Hasan Çakır'ın koordinesinde 5'i erkek olmak üzere 19 öğrenci ikisi solo, ikisi koro ve biri de marş olmak üzere 5 eser icra ettiler.

İhsan Mermerci Anadolu Lisesi Folklor ekibi Karadeniz Showu ile salondakileri büyüledi. Showda, Folklor eğitimcileri Serdarcan Alak ve Burcu Şimşek, olmak üzere 25 kişi sahne aldı. Önce 19 kız öğrenci sahneye gelerek ve birbirinden güzel olarak Karadeniz yöresi oyunları sergilediler. İkinci bölümde ise 6 öğrenci erkek gurubu olarak herkesi heyecanlandıran ve adete oturdukları yerde oynatan oyunlarını sergilediler. Oyun bitimi de üç kişi şapkalarını çıkarınca bayan oldukları anlaşıldı ve bu güzel gösteri yürekten kopan alkışlarla ödüllendirildi. Program 2016 Eğitimi ve Öğretim yılında derece yapan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler1

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan