• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Vali Şahin, Huzur Evindeki Anneleri Ziyaret Etti

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Zeytinburnu Samiha Şakir Huvurevi'nde bulunan yaşlı anneleri ziyaret etti.

09 Mayıs 2016 Pazartesi 10:26

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Zeytinburnu Samiha Şakir Huvurevi'nde bulunan yaşlı anneleri ziyaret etti. Vali Şahin, buradaki yaşlı kadınların anneler gününü kutladı. Şahin, millet ve toplum olarak anne ve babaya öf bile denilemeyeceğinin şuurunda olduklarını söyledi.

8 Mayıs Anneler Günü nedeniyle Vali Şahin, Zeytinburnu Samiha Şakir Huvurevi'ndeki anneleri ziyaret etti. Vali Şahin'i huzurevine gelişinde Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Samiha Şakir Huvurevi Müdürü Tuncer Yıldız ve diğer görevliler karşıladı.

Vali Şahin'e girişte Ayhan Pınar isimli huzurevi sakini tarafından ziyaret anısına, üzerinde iki muhabbet kuşu çizilen bir tablo hediye edildi. Daha sonra toplantı salonunda huzur evi sakinleri ile buluşan Vali Şahin, yaşlılara gül ve hediyeler verdi.

Salonda bulunan yaşlı kadınlarla sohbet eden Vali Şahin, onların anneler gününü kutladı. Annelerin kadim gelenekte de önde gelen değerli varlıklar olduğunu hatırlatan Şahin, millet ve toplum olarak anne ve babaya öf bile denilemeyeceğinin şuurunda olduklarını söyledi.

Şahin şunları söyledi: "Anneler ayrıca bizim için toplumu yetiştiren, toplumu sağlıklı bir şekilde geleceğe taşıyan önemli köprülerdir. Sizler o bilgi birikiminizi, kendi anne babalarınızdan, dedelerinizden, ninelerinizden aldığınız bilgi ve tecrübeleri, geleneği göreneği, kültürü çocuklarınızın vasıtasıyla gelecek nesillere aktarıyorsunuz. Bunu da aslında ne iyi annelerimiz yapar. Çünkü anne çocuk doğduğundan itibaren ona öğretmenlik yapar. Çocuk her şeyi annesinden öğrenir, bizler her şeyi sizlerden öğreniyoruz. Dünyayı sizler okumaya çalıştık. Ahlakı erdemi, fazileti doğruyu, bir başkasına hayırlı olmayı yardım etmeyi, hep sizlerin o güzel tavsiyelerinde, ninnilerinde, bu güzel öğütlerinde bulduk."

Cihan Haber Ajansı'na konuşan yaşlı anneler ise tüm annelerin gününü kutladı. Leyla Özkan isimli yaşlı kadın "Benim kızım yok ki, bizim yok ne söyleyeyim ki. Anneler günü kutlu olsun." dedi.

Sevgi Coşkun isimli yaşlı anne de tüm annelerin gününü kutlayarak iyi niyet dileklerini dile getirdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ


Vali Şahin, Huzur Evindeki Anneleri Ziyaret Etti


Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan