“Doğaya Destek Sizden, Buz Pateni Biletiniz Bizden” adlı sosyal sorumluluk projesi ile hayat bulan Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü Buz Hokeyi Takımı, Silivrikapı Buz Pisti’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile oynadı. Kıran kırana geçen maçta ilk periyodu 5-0 Zeytinburnu BSK önde bitirdi. İkinci periyotta aradaki farkı yükselten Zeytinburnu BSK periyodu 9-0 önde bitirdi. Son periyotta ise 9-2'ye yükselen skorla maçın galibi Zeytinburnu BSK oldu.
Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü'nün, dördüncü maçı ise bu akşam saat 19.00’da Zeytinburnu Silivrikapı Buz Pisti’nde oynanacak. Takım bu akşamki maçı da kazandığı takdirde kendi seyircisi önünde şampiyonluğunu ilan edecek. İki takımdan biri İstanbul’daki maçlar sonunda 3 galibiyete ulaşamadığı takdirde ise şampiyonu, 1 Mayıs Pazar günü İzmir’de oynanacak olan maç belirleyecek.
 
SOKAKLARDAN ŞAMPİYONLUĞA
 
Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü Buz Hokeyi Takımı, 6 sene önce geri dönüştürülebilir atıkların doğaya kazandırılması amacıyla “Doğaya Destek Sizden, Buz Pateni Biletiniz Bizden” adlı sosyal sorumluluk projesinde hayta bulmuştu. Takım, gelecek ile ilgili hedefi olmayan gençlerin; kağıt, cam, karton gibi atıkları getirip, pistte ücretsiz kayma hakkını elde eden vatandaşlara sorun çıkarmaları üzerine, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın, “Bu gençlerden buz hokeyi takımı kuralım!” fikriyle hayat bulmuştu. ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ