• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Başkan Mücahit Yanılmaz, Zeytinburnu’nda Elazığlılarla buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Zeytinburnu’nda Elazığlı iş adamları, STK başkanları ve hemşerileri ile yemekli toplantıda bir araya geldi

25 Nisan 2016 Pazartesi 21:03

‘ELAZIĞLI İŞADALARIMIZI ELAZIĞ’A YATIRIMA DAVET EDİYORUM’

Zeytinburnu öğretmenler evindeki yemekli toplantıya Elazığlılar büyük ilgi gösterdi. Öğle yemeğin ardından hemşerilerine hitap eden belediye başkanı Mücahit Yanılmaz iş adamlarını Elazığ’a yatırım yapmaya davet etti. Elâzığ’ın çehresini değiştiren başarılı belediye başkanı Mücahit Yanılmaz yaptığı önemli sosyal sorumluk projelerini hemşerileriyle paylaştı. Başkan Yanılmaz sözlerine şöyle devam etti. Hızla gelişen değişen küresel dünyada insanların ihtiyaçları geçmişte sınırlıyken, bugün o ihtiyaçlar daha fazla oranda artmakta ve insanlar daha çok şey beklemektedirler. Dolayısıyla merkezden yereli yönetmek zorlaşmakta, merkezden yerele uzanan el ise yereldeki problemleri çözememektedir.

‘BİR ŞEHRİ YÖNETİRKEN STK’LARIN FİKRİ MUTLAKA ALINMALI’

Yönetim anlayışları doğrultusunda insanların mutluluğunu sağlamanın ana ilkeleri arasında yer aldığına vurgu yapan Başkan Yanılmaz, şöyle konuştu: “Biz şuna inanıyoruz bir ülkede yaşayan en fakir, en yoksul, en kimsesiz ve sahipsiz insan ne kadar mutlu ise, o bölgede bulunan insanlar o kadar mutludur. Dolayısıyla en dezavantajlı, en zayıf olan noktadan başladığımızda yereldeki imkanları o bölgedeki insanlara yönelttiğimizde insanların mutlulukları da o kadar artmaktadır.” Yerel yönetim anlayışında katılımcılığın önemine dikkat çeken Başkan Yanılmaz, yönetilenlerin ve STK’ların desteğiyle, fikir ve görüşleri alınarak atılan adımların, alınan kararların o bölgede yaşayan herkesin ortak kararı olacağını ve bunun da hayata geçirilen her icraatın geniş kitleler tarafından benimsenmesi anlamına geleceğini kaydetti.

‘HAYIR ÇARŞISI PROJEMİZ TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR PROJEDİR’

Elazığ Belediyesi tarafından bir süre önce hayata geçirilen ve Altın Kentler Yarışması’nda En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü alan Hayır Çarşısı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Yanılmaz, “Biz Elazığ'da en fakir olan insanların dahi geçimini temin edecek olan bir projeyi hayata geçirdik. Sloganımız ‘bu şehirde ben bu akşam çocuğuma yedirecek ekmek bulamadım diyen bir aile var ise onun sorumlusu olarak başta Belediye Başkanı olmak üzere ben, ekibimiz ve bu şehirde yaşayan bütün insanlar bundan sorumludur’ dedi. Sözleri alkışlarla karşılık bulan Başkan Yanılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hayır çarşısını açtıktan sonra gittiğimiz her mahallede, yaptığımız bütün toplantılarda şunu özellikle söylüyorum. Kendi sokağınızda, kendi mahallenizde geçimini temin edemeyen veya geçiminde zorlanan, çocuğuna defter alamayacak durumda olan, çocuğunun hırkasını alamayacak durumda olan kim varsa bize gönderin. Biz Elazığ Belediyesi olarak bunu karşılayacağız. Gıdasından tüketim malzemelerine, mutfak malzemelerinden beyaz eşyaya, mobilyaya ihtiyaç her ne ise onu Hayır Çarşımızda karşılıyoruz.”

‘BİZ ELAZIĞ’I PLANLARKEN ŞEHRİN MERKEZİNE İNSANIMIZI KOYUYORUZ ‘

Yerel yöneticiler olarak şehrin planlamasının yaparken ana merkezine insanı koyduklarını belirten Başkan Yanılmaz, “Attığımız her adımın, yaptığımız her çalışmanın, her planlamanın ana öznesi insan olmalıdır. Yani insanın faydasına huzuruna ve geleceğine giden yolda adımlar atmalıdır. Bu pencereden baktığımızda üzerinde çalıştığımız şehirler, bize atalarımızdan bırakılan bir miras değil, gelecekteki torunlarımızın bize bıraktığı emanettir. Bu emanet mantığı içinden bakmamız gerekir” şeklinde konuştu.

“ELAZIĞ BÖLGENİN HUZUR BAŞKENTİDİR”

Hendek kazarak insanlara hayatı zehir edenlere sesleniyorum. Elazığ’ı kendilerine örnek alsınlar. Elazığ bölgesinin huzur başkentidir. Elazığ farklı dinlerin, mezheplerin, ırkların bir arada, kardeşçe yaşadığı, birbirine muhabbet duyduğu, birbirini şekillendirmek için değil, birbirinin şekline hoşgörüyle baktığı nadir illerimizden birisidir.  Ben inanıyorum ki Elazığ yerel yönetimler mantığı içinde de örnek bir şehirdir. İşte bu örnek kentin Belediye Başkanı olarak buradaki misafirlerimizi, kültürüyle, sanatıyla, musikisiyle, Kürsübaşı etkinleriyle ve doğal güzellikleriyle bölgesinde farklı bir kimliğine sahip olan bu güzel şehre davet ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN ZEYTİNBURNU ELAZIĞLILAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanı Faik İçmeli ve beraberindekilerle birlikte Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Zeytinburnu’nda Elazığlıların sesi olan ‘’Elazığlı İşadamları Derneği’’ni ziyaret etti. Başkan Nazir Güler tarafından oldukça sıcak karşılanan Belediye Başkanı ve beraberindekilere Dernekte çiğköfte ikramında bulunuldu. Ziyaretin ardından Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ilçemizden ayrıldı…

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan