• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Başkan Mücahit Yanılmaz, Zeytinburnu’nda Elazığlılarla buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Zeytinburnu’nda Elazığlı iş adamları, STK başkanları ve hemşerileri ile yemekli toplantıda bir araya geldi

25 Nisan 2016 Pazartesi 21:03

‘ELAZIĞLI İŞADALARIMIZI ELAZIĞ’A YATIRIMA DAVET EDİYORUM’

Zeytinburnu öğretmenler evindeki yemekli toplantıya Elazığlılar büyük ilgi gösterdi. Öğle yemeğin ardından hemşerilerine hitap eden belediye başkanı Mücahit Yanılmaz iş adamlarını Elazığ’a yatırım yapmaya davet etti. Elâzığ’ın çehresini değiştiren başarılı belediye başkanı Mücahit Yanılmaz yaptığı önemli sosyal sorumluk projelerini hemşerileriyle paylaştı. Başkan Yanılmaz sözlerine şöyle devam etti. Hızla gelişen değişen küresel dünyada insanların ihtiyaçları geçmişte sınırlıyken, bugün o ihtiyaçlar daha fazla oranda artmakta ve insanlar daha çok şey beklemektedirler. Dolayısıyla merkezden yereli yönetmek zorlaşmakta, merkezden yerele uzanan el ise yereldeki problemleri çözememektedir.

‘BİR ŞEHRİ YÖNETİRKEN STK’LARIN FİKRİ MUTLAKA ALINMALI’

Yönetim anlayışları doğrultusunda insanların mutluluğunu sağlamanın ana ilkeleri arasında yer aldığına vurgu yapan Başkan Yanılmaz, şöyle konuştu: “Biz şuna inanıyoruz bir ülkede yaşayan en fakir, en yoksul, en kimsesiz ve sahipsiz insan ne kadar mutlu ise, o bölgede bulunan insanlar o kadar mutludur. Dolayısıyla en dezavantajlı, en zayıf olan noktadan başladığımızda yereldeki imkanları o bölgedeki insanlara yönelttiğimizde insanların mutlulukları da o kadar artmaktadır.” Yerel yönetim anlayışında katılımcılığın önemine dikkat çeken Başkan Yanılmaz, yönetilenlerin ve STK’ların desteğiyle, fikir ve görüşleri alınarak atılan adımların, alınan kararların o bölgede yaşayan herkesin ortak kararı olacağını ve bunun da hayata geçirilen her icraatın geniş kitleler tarafından benimsenmesi anlamına geleceğini kaydetti.

‘HAYIR ÇARŞISI PROJEMİZ TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR PROJEDİR’

Elazığ Belediyesi tarafından bir süre önce hayata geçirilen ve Altın Kentler Yarışması’nda En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü alan Hayır Çarşısı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Yanılmaz, “Biz Elazığ'da en fakir olan insanların dahi geçimini temin edecek olan bir projeyi hayata geçirdik. Sloganımız ‘bu şehirde ben bu akşam çocuğuma yedirecek ekmek bulamadım diyen bir aile var ise onun sorumlusu olarak başta Belediye Başkanı olmak üzere ben, ekibimiz ve bu şehirde yaşayan bütün insanlar bundan sorumludur’ dedi. Sözleri alkışlarla karşılık bulan Başkan Yanılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hayır çarşısını açtıktan sonra gittiğimiz her mahallede, yaptığımız bütün toplantılarda şunu özellikle söylüyorum. Kendi sokağınızda, kendi mahallenizde geçimini temin edemeyen veya geçiminde zorlanan, çocuğuna defter alamayacak durumda olan, çocuğunun hırkasını alamayacak durumda olan kim varsa bize gönderin. Biz Elazığ Belediyesi olarak bunu karşılayacağız. Gıdasından tüketim malzemelerine, mutfak malzemelerinden beyaz eşyaya, mobilyaya ihtiyaç her ne ise onu Hayır Çarşımızda karşılıyoruz.”

‘BİZ ELAZIĞ’I PLANLARKEN ŞEHRİN MERKEZİNE İNSANIMIZI KOYUYORUZ ‘

Yerel yöneticiler olarak şehrin planlamasının yaparken ana merkezine insanı koyduklarını belirten Başkan Yanılmaz, “Attığımız her adımın, yaptığımız her çalışmanın, her planlamanın ana öznesi insan olmalıdır. Yani insanın faydasına huzuruna ve geleceğine giden yolda adımlar atmalıdır. Bu pencereden baktığımızda üzerinde çalıştığımız şehirler, bize atalarımızdan bırakılan bir miras değil, gelecekteki torunlarımızın bize bıraktığı emanettir. Bu emanet mantığı içinden bakmamız gerekir” şeklinde konuştu.

“ELAZIĞ BÖLGENİN HUZUR BAŞKENTİDİR”

Hendek kazarak insanlara hayatı zehir edenlere sesleniyorum. Elazığ’ı kendilerine örnek alsınlar. Elazığ bölgesinin huzur başkentidir. Elazığ farklı dinlerin, mezheplerin, ırkların bir arada, kardeşçe yaşadığı, birbirine muhabbet duyduğu, birbirini şekillendirmek için değil, birbirinin şekline hoşgörüyle baktığı nadir illerimizden birisidir.  Ben inanıyorum ki Elazığ yerel yönetimler mantığı içinde de örnek bir şehirdir. İşte bu örnek kentin Belediye Başkanı olarak buradaki misafirlerimizi, kültürüyle, sanatıyla, musikisiyle, Kürsübaşı etkinleriyle ve doğal güzellikleriyle bölgesinde farklı bir kimliğine sahip olan bu güzel şehre davet ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN ZEYTİNBURNU ELAZIĞLILAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanı Faik İçmeli ve beraberindekilerle birlikte Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Zeytinburnu’nda Elazığlıların sesi olan ‘’Elazığlı İşadamları Derneği’’ni ziyaret etti. Başkan Nazir Güler tarafından oldukça sıcak karşılanan Belediye Başkanı ve beraberindekilere Dernekte çiğköfte ikramında bulunuldu. Ziyaretin ardından Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ilçemizden ayrıldı…

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan