Türk siyasi tarihinde ilk kez, tamamen bilimsel kriterlere uygun parti içi sürekli eğitim merkezini AKSEM adı altında AK Parti başlattı. AKSEM’in ilk dersini Teşkilatın Hocası Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi. Başkanlığına Ali Rıza Yapar, Danışma Kurulu Başkanlığı'na da Prof. Dr. Recep Bozlağan'ın getirildiği AKSEM, sistemli ve bilimsel temelli bir "parti içi eğitim sisteminin" kurulması ve işletilmesini amaçlıyor. AKSEM’de, Merkezde halk ile bütünleşmiş yönetim düşüncesinin, teşkilata ve seçilmişlere etkin bir şekilde aktarılması amaçlanıyor.

AK Parti Zeytinburnu İlk Dersini Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde Ahmet bulut Hoca verdi. Ahmet Bulut Hoca Ahlak ve Maneviyat Konulu Ders öncesi AK Parti’nin 16 yılda Türkiye’de yaptığı değişimi ve ülkemizin yurtdışında prestijinin nasıl yükseldiğini anlattı. One Minute ile Ülkemizin yurtdışında saygınlığının arttığını söyleyen Ahmet Bulut Hoca Ülkemizde Osmanlı Ruhu canlandı. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ciddi manada bir kalkınma hamlesi yapıldı. Artık Avrupa’da çok özendiğimiz ülkelerin seviyesine geldik. Hatta birçok alanda onları şuan geçtik diyebilirim. Bu büyük sıçramanın önüne geçmek için düğmeye bastılar ve ülkemizin önünü kesmeye çalışıyorlar. Yöneticilerimizin bu zor sürecinde üstesinden geleceklerinden şüphemiz yok. Yeter ki Bizler içerde birlik olalım yöneticilerimizin arkasında duralım ve AKSEM’in önceliği olan maneviyatımızı güçlendirelim dedi.

Yazar Ahmet Bulut, Namazın önemi üzerinde durarak, "Namazın imandan sonra Rabbimizin en çok üzerinde durduğu bir ibadettir." dedi. "Hz. Peygamberin hayatının ayrılmaz bir parçası olan namaz, hayatın ta kendisidir ve hiç bir şekilde terkine izin verilmemiştir." diyen Ahmut Bulut Hoca, "Buna rağmen maalesef günümüz Müslümanlarının en çok ihmal ettiği, kıymetini bilmediği bir ibadet olduğunu" söyleyerek, "Öyle namaz kılmalıyız ki namaz bizi diriltmeli. Sahabe-i kiram gibi olmalıyız. Kınayanın kınamasına aldırmayacak bir gönül eri. Sadece Rabbimin emirlerine kulak veren, Rasulüllah'ın (s.a.v.) mesajını her şeyin üstünde tutan diriliş eri. Namazla dirilmiş ve namazla diriltecek bir dava adamı olmalıyız. İşte o namaz bizi kurtuluşa götür." dedi.

AKSEM’in Zeytinburnu’ndaki ilk konferansını Zeytinburnu Haber Gazetesine değerlendiren ilçe Başkanı Bahattin Ünver,  "Biz siyasi ahlakı bu anlamda kendi özümüzde en temel meselemiz olarak ele alıyoruz ve alacağız. 14 yıl içinde Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza Partimize Hükümetlerimize çok sayıda saldırı oldu ve emin olun bunların hiçbiri bizleri yıkamadı yıkamayacak. Bugün Zeytinburnu için müstesna bir gün. Türk siyasi tarihinde çığırlar açan AK Parti hareketi yeni bir çığırın peşinde. Hiçbir siyasi partinin hayata geçiremediği büyük bir hamle. İlk kez bir siyasi parti kendi üyelerini eğitmek ve bütün halka açık faaliyetlerde siyasi hayatı daha sağlam temellerde inşa etmek için yola çıktı. Bizde Zeytinburnu’nda bu yolculuğa katıldık. Bizim siyasetimiz bilgiye, irfana, hikmete ve ahlaka dayanır. AKSEM ile bu ahlak daha da güçlenecektir. AK Parti siyasi bir hareketten önce, ahlaki bir harekettir. Ahlaki özden kopan bir hareket, belli bir zaman sonra sadece 'çıkar Grubu’na döner. AK Partililer olarak Bizler ahlaki bir hareketin peşindeyiz. Biz adaleti temsil eden Hz. Ömer'in adaletini sadece anlatmak için değil yaşamak için okuduk. Bunu yaşamaya ve anlatmaya devam edeceğiz. İnşallah bu konferansları ayda bir ilçemizde düzenleyeceğiz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ ÖZEL