• Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
 • Tüm Anadolu’yu Bir Saatte Gezme Fırsatı!
 • Zeytinburnu Kültür Sanat yeni sezonu açtı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda AKSEM’e yoğun katılım

AK Parti Zeytinburnu İlçe Teşkilatı AKSEM (AK Parti Sürekli Eğitim Merkezi'nin) düzenlemiş olduğu programda ilk dersi Ahmet Bulutu Hoca’dan aldı. Salon hınca hınç doldu ve Ahlak ve Maneviyat konulu ders pür dikkat dinlendi.

17 Nisan 2016 Pazar 17:48

Türk siyasi tarihinde ilk kez, tamamen bilimsel kriterlere uygun parti içi sürekli eğitim merkezini AKSEM adı altında AK Parti başlattı. AKSEM’in ilk dersini Teşkilatın Hocası Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi. Başkanlığına Ali Rıza Yapar, Danışma Kurulu Başkanlığı'na da Prof. Dr. Recep Bozlağan'ın getirildiği AKSEM, sistemli ve bilimsel temelli bir "parti içi eğitim sisteminin" kurulması ve işletilmesini amaçlıyor. AKSEM’de, Merkezde halk ile bütünleşmiş yönetim düşüncesinin, teşkilata ve seçilmişlere etkin bir şekilde aktarılması amaçlanıyor.

AK Parti Zeytinburnu İlk Dersini Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde Ahmet bulut Hoca verdi. Ahmet Bulut Hoca Ahlak ve Maneviyat Konulu Ders öncesi AK Parti’nin 16 yılda Türkiye’de yaptığı değişimi ve ülkemizin yurtdışında prestijinin nasıl yükseldiğini anlattı. One Minute ile Ülkemizin yurtdışında saygınlığının arttığını söyleyen Ahmet Bulut Hoca Ülkemizde Osmanlı Ruhu canlandı. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ciddi manada bir kalkınma hamlesi yapıldı. Artık Avrupa’da çok özendiğimiz ülkelerin seviyesine geldik. Hatta birçok alanda onları şuan geçtik diyebilirim. Bu büyük sıçramanın önüne geçmek için düğmeye bastılar ve ülkemizin önünü kesmeye çalışıyorlar. Yöneticilerimizin bu zor sürecinde üstesinden geleceklerinden şüphemiz yok. Yeter ki Bizler içerde birlik olalım yöneticilerimizin arkasında duralım ve AKSEM’in önceliği olan maneviyatımızı güçlendirelim dedi.

Yazar Ahmet Bulut, Namazın önemi üzerinde durarak, "Namazın imandan sonra Rabbimizin en çok üzerinde durduğu bir ibadettir." dedi. "Hz. Peygamberin hayatının ayrılmaz bir parçası olan namaz, hayatın ta kendisidir ve hiç bir şekilde terkine izin verilmemiştir." diyen Ahmut Bulut Hoca, "Buna rağmen maalesef günümüz Müslümanlarının en çok ihmal ettiği, kıymetini bilmediği bir ibadet olduğunu" söyleyerek, "Öyle namaz kılmalıyız ki namaz bizi diriltmeli. Sahabe-i kiram gibi olmalıyız. Kınayanın kınamasına aldırmayacak bir gönül eri. Sadece Rabbimin emirlerine kulak veren, Rasulüllah'ın (s.a.v.) mesajını her şeyin üstünde tutan diriliş eri. Namazla dirilmiş ve namazla diriltecek bir dava adamı olmalıyız. İşte o namaz bizi kurtuluşa götür." dedi.

AKSEM’in Zeytinburnu’ndaki ilk konferansını Zeytinburnu Haber Gazetesine değerlendiren ilçe Başkanı Bahattin Ünver,  "Biz siyasi ahlakı bu anlamda kendi özümüzde en temel meselemiz olarak ele alıyoruz ve alacağız. 14 yıl içinde Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza Partimize Hükümetlerimize çok sayıda saldırı oldu ve emin olun bunların hiçbiri bizleri yıkamadı yıkamayacak. Bugün Zeytinburnu için müstesna bir gün. Türk siyasi tarihinde çığırlar açan AK Parti hareketi yeni bir çığırın peşinde. Hiçbir siyasi partinin hayata geçiremediği büyük bir hamle. İlk kez bir siyasi parti kendi üyelerini eğitmek ve bütün halka açık faaliyetlerde siyasi hayatı daha sağlam temellerde inşa etmek için yola çıktı. Bizde Zeytinburnu’nda bu yolculuğa katıldık. Bizim siyasetimiz bilgiye, irfana, hikmete ve ahlaka dayanır. AKSEM ile bu ahlak daha da güçlenecektir. AK Parti siyasi bir hareketten önce, ahlaki bir harekettir. Ahlaki özden kopan bir hareket, belli bir zaman sonra sadece 'çıkar Grubu’na döner. AK Partililer olarak Bizler ahlaki bir hareketin peşindeyiz. Biz adaleti temsil eden Hz. Ömer'in adaletini sadece anlatmak için değil yaşamak için okuduk. Bunu yaşamaya ve anlatmaya devam edeceğiz. İnşallah bu konferansları ayda bir ilçemizde düzenleyeceğiz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli 20 yaşındaki Murat Yurtcu, aldığı müzik eğitimi sayesinde yüzde 98 olan otizm engelini yüzde 45'e kadar düşürdü.

 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Dünyanın en büyük kitap fuarı olarak kabul edilen Frankfurt Kitap Fuarı sona erdi. Yayıncılık sektörünü ve kitapseverleri bir araya getiren kitap fuarını 5 günde yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etti. 7 bin katılımcının bulunduğu fuarda ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’na Türk ve yabancı ziyaretçilerin ilgisi yoğundu.

 • Derya & Nebi muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi

  Derya & Nebi muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi

  Yılmaz ve Fatma Uçar Çiftinin biricik kızları Derya Uçar, Eyüp ve Fatma Topal çiftinin biricik evlatları Nebi Topal Titanic Business Oteldeki muhteşem bir nikah merasimi ile dünya evinde girdi. Nikah merasimine şahitlik etmek üzere, siyaset ve iş dünyasından 1000’e seçkin davetli Titanic Otele akın etti.

 • Düzceliler Kabak Tatlısıyla Yöresel Günlere renk kattı

  Düzceliler Kabak Tatlısıyla Yöresel Günlere renk kattı

  Sanatçı Hülya Polat’ın sahne aldığı ‘Zeytinburnu yöresel günlerinde Düzce rüzgârı esti. Yaklaşık 9 gündür süren günlere ilk kez katılan Düzceliler, Güzeldere şelalesinden, Samandere Şelalesine, Ceneviz kalesinden, Fakıllı mağarasına, Kurugöl Kanyonundan, Melen raftingine, Böreğinden mantısına, kabak tatlısından fındığına Düzce’yi Zeytinburnu 15 Temmuz meydanına taşıdılar..

 • Yöresel günlerde gökten Kastamonu sarımsağı yağdı

  Yöresel günlerde gökten Kastamonu sarımsağı yağdı

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin aynı çatı altında buluştuğu Zeytinburnu 14. Yöresel Günlere Kastamonulular renk kattı. Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin satıldığı Kastamonu standına Zeytinburnulular bir hafta boyunca akın etti.

 • Yöresel Günlere Sinop Mantısı mührünü vurdu

  Yöresel Günlere Sinop Mantısı mührünü vurdu

  Zeytinburnu Belediyesi tarafından organize edilen 14.Yöresel Günlerde Karadeniz Bölgesinde yerini alan Sinoplular hem hemşerilerine hem de ziyaretçilere mantı ikramında bulundu.

 • Yöresel Günler’de Samsunlular Standına yoğun ilgi

  Yöresel Günler’de Samsunlular Standına yoğun ilgi

  İstanbul Samsunlular Derneği 14.Yöresel Günler kapsamında 15 Temmuz Şehitler Meydanına kurduğu standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Bir hafta boyunca Samsunluların stantını ziyaretten eden Zeytinburnululara Başkan Davut Genç keşkek ziyafeti verdi.

 • Yöresel Günlerde Giresunlulardan Hamsi ziyafeti

  Yöresel Günlerde Giresunlulardan Hamsi ziyafeti

  Türkiye'nin farklı iklimlerinden 24 bölgenin yöresel tatlarını sergilendiği Yöresel Günler Şöleninde Karadeniz Bölgesi’nin gecesi bir başkaydı. Karadenizliler gecesinde ziyaretçiler hem horona hem de hamsiye doydu.

 • Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi 10 BİN kişiye aşure dağıttı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi 10 BİN kişiye aşure dağıttı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Muharrem Ayı dolayısıyla 10 Bİn kişiye aşure ikram etti. 58.Bulvar Caddesindeki aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 • Başkan Murat Aydın bütçe görüşmelerinde ZEYBİS müjdesi verdi

  Başkan Murat Aydın bütçe görüşmelerinde ZEYBİS müjdesi verdi

  Zeytinburnu Belediyesi 2018 yılı tahmini Bütçesi 388 milyon TL olarak oy çokluğu ile kabul edildi. Zeytinburnu Belediyesi 2018 bütçe görüşmelerinde CHP’li meclis gurubunun eleştirilerini dinleyerek söz konusu sorunları sıralayarak cevap veren Belediye Başkanı Murat Aydın, bütçenin oluşmasına destek veren ilçe esnafına da teşekkür etti.

 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda

  Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda

  Zeytinburnu Belediyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği 'Hedef Sensin' projesi kapsamında Narkotik Eğitim Tırı, Zeytinburnu'nda öğrencilere eğitim verdi.

 • Gece Gölgenin Rahatına Bak, Çağatay Akman ile özel söyleşi

  Gece Gölgenin Rahatına Bak, Çağatay Akman ile özel söyleşi

  “Gece Gölgenin Rahatına Bak” şarkısı ile milyonların gözdesi olan genç şarkıcı Çağatay Akman en son çıkardığı "Sensin Benim En Derin Kuyum" şarkısı ile de yer aldığı dijital platformlarda bir saat içerisinde 100 bini aşkın izlemeyi bulmuştu.

 • Yöresel Günlerde Akdeniz rüzgarı esti

  Yöresel Günlerde Akdeniz rüzgarı esti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köyleri Zeytinburnu Belediyesi tarafından 14’üncüsü düzenlenen Yöresel Günler Şöleni’nde biraya geldi. Yöresel Günlerin 7.Gecesinde sahnede Akdeniz Bölgesi vardı.

 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı

  Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı

  Zeytinburnu Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla ilçede eğitim gören 10 bin üniversiteli öğrenciye aşure ikramı yaptı. Evlerinden uzakta eğitimini sürdüren binlerce öğrenci, belediye tarafından dağıtılan aşureyi beğeniyle yedi.

 • Dr. Adil Emecan 2019 için sahaya indi

  Dr. Adil Emecan 2019 için sahaya indi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, CHP İlçe Başkanı Metin Doğan, CHP İlçe Örgütü ve Belediye Meclis Üyeleriyle beraber 14.Yöresel Günler kapsamında STK’ların stantlarını ziyaret ettiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.4%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan