• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda AKSEM’e yoğun katılım

AK Parti Zeytinburnu İlçe Teşkilatı AKSEM (AK Parti Sürekli Eğitim Merkezi'nin) düzenlemiş olduğu programda ilk dersi Ahmet Bulutu Hoca’dan aldı. Salon hınca hınç doldu ve Ahlak ve Maneviyat konulu ders pür dikkat dinlendi.

17 Nisan 2016 Pazar 17:48

Türk siyasi tarihinde ilk kez, tamamen bilimsel kriterlere uygun parti içi sürekli eğitim merkezini AKSEM adı altında AK Parti başlattı. AKSEM’in ilk dersini Teşkilatın Hocası Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi. Başkanlığına Ali Rıza Yapar, Danışma Kurulu Başkanlığı'na da Prof. Dr. Recep Bozlağan'ın getirildiği AKSEM, sistemli ve bilimsel temelli bir "parti içi eğitim sisteminin" kurulması ve işletilmesini amaçlıyor. AKSEM’de, Merkezde halk ile bütünleşmiş yönetim düşüncesinin, teşkilata ve seçilmişlere etkin bir şekilde aktarılması amaçlanıyor.

AK Parti Zeytinburnu İlk Dersini Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde Ahmet bulut Hoca verdi. Ahmet Bulut Hoca Ahlak ve Maneviyat Konulu Ders öncesi AK Parti’nin 16 yılda Türkiye’de yaptığı değişimi ve ülkemizin yurtdışında prestijinin nasıl yükseldiğini anlattı. One Minute ile Ülkemizin yurtdışında saygınlığının arttığını söyleyen Ahmet Bulut Hoca Ülkemizde Osmanlı Ruhu canlandı. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ciddi manada bir kalkınma hamlesi yapıldı. Artık Avrupa’da çok özendiğimiz ülkelerin seviyesine geldik. Hatta birçok alanda onları şuan geçtik diyebilirim. Bu büyük sıçramanın önüne geçmek için düğmeye bastılar ve ülkemizin önünü kesmeye çalışıyorlar. Yöneticilerimizin bu zor sürecinde üstesinden geleceklerinden şüphemiz yok. Yeter ki Bizler içerde birlik olalım yöneticilerimizin arkasında duralım ve AKSEM’in önceliği olan maneviyatımızı güçlendirelim dedi.

Yazar Ahmet Bulut, Namazın önemi üzerinde durarak, "Namazın imandan sonra Rabbimizin en çok üzerinde durduğu bir ibadettir." dedi. "Hz. Peygamberin hayatının ayrılmaz bir parçası olan namaz, hayatın ta kendisidir ve hiç bir şekilde terkine izin verilmemiştir." diyen Ahmut Bulut Hoca, "Buna rağmen maalesef günümüz Müslümanlarının en çok ihmal ettiği, kıymetini bilmediği bir ibadet olduğunu" söyleyerek, "Öyle namaz kılmalıyız ki namaz bizi diriltmeli. Sahabe-i kiram gibi olmalıyız. Kınayanın kınamasına aldırmayacak bir gönül eri. Sadece Rabbimin emirlerine kulak veren, Rasulüllah'ın (s.a.v.) mesajını her şeyin üstünde tutan diriliş eri. Namazla dirilmiş ve namazla diriltecek bir dava adamı olmalıyız. İşte o namaz bizi kurtuluşa götür." dedi.

AKSEM’in Zeytinburnu’ndaki ilk konferansını Zeytinburnu Haber Gazetesine değerlendiren ilçe Başkanı Bahattin Ünver,  "Biz siyasi ahlakı bu anlamda kendi özümüzde en temel meselemiz olarak ele alıyoruz ve alacağız. 14 yıl içinde Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza Partimize Hükümetlerimize çok sayıda saldırı oldu ve emin olun bunların hiçbiri bizleri yıkamadı yıkamayacak. Bugün Zeytinburnu için müstesna bir gün. Türk siyasi tarihinde çığırlar açan AK Parti hareketi yeni bir çığırın peşinde. Hiçbir siyasi partinin hayata geçiremediği büyük bir hamle. İlk kez bir siyasi parti kendi üyelerini eğitmek ve bütün halka açık faaliyetlerde siyasi hayatı daha sağlam temellerde inşa etmek için yola çıktı. Bizde Zeytinburnu’nda bu yolculuğa katıldık. Bizim siyasetimiz bilgiye, irfana, hikmete ve ahlaka dayanır. AKSEM ile bu ahlak daha da güçlenecektir. AK Parti siyasi bir hareketten önce, ahlaki bir harekettir. Ahlaki özden kopan bir hareket, belli bir zaman sonra sadece 'çıkar Grubu’na döner. AK Partililer olarak Bizler ahlaki bir hareketin peşindeyiz. Biz adaleti temsil eden Hz. Ömer'in adaletini sadece anlatmak için değil yaşamak için okuduk. Bunu yaşamaya ve anlatmaya devam edeceğiz. İnşallah bu konferansları ayda bir ilçemizde düzenleyeceğiz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan