• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Belediyesi’nden Amatörlere Sağlık Odası

Amatör Futbola verdiği destekle İstanbul’da ilklerin Belediyesi olan Zeytinburnu Belediyesi ve Başkan Murat Aydın’dan bir ilk daha. Zeytinburnu Belediye Merkezefendi Tesislerinden Amatörler için Sağlık Odası açtı.

13 Nisan 2016 Çarşamba 15:33

Amatör Kulüplerin ve Amatör Sporcuların en büyük sorunu sağlık yönünden karşı karşıya kaldıkları problemler. Zeytinburnu Belediyesi yine bu alanda bir ilke imza attı ve Zeytinburnu Merkezefendi Tesislerinde Sağlık odasını Amatör sporcuların hizmetine sundu. Bu alanda deneyimli bir isim olan Masör Arif’i (Mehmet Arif Eskioğlu) ile anlaşan Zeytinburnu Belediyesi artık amatör sporcuların sağlık sorunlarına derman olacak. Sağlık Odasının önceliği doğal tedavi yöntemleri. Şifa odasında Boyun, Kas, Eklem ve Bel ağrıları için Sülük tedavisi uygulanıyor. Masör Arif Sülük tedavisi le ilgili şunları söyledi.

Günümüzde sülük tedavisi biyolojik etkileri açısından “benzeri olmayan” bir tedavi yöntemi olarak nitelendirilmektedir. Almanya’da 300′ü aşkın Hirudoterapi Kliniği vardır. Sadece Avrupa yılda 100 milyon sülük kullanmaktadır. Amerika’da sülük tedavisi uygulayan hekimlerin kurduğu derneğin 1000′den fazla üyesi vardır. Ülkemizde son yıllarda ise sülük tedavisinde artış gözlenmektedir. Sülükler, kan emerken vücuda kendi ürettikleri salgıyı verirler. Bu salgı şu ana kadar izole edilebildiği kadarıyla 100′e yakın biyoaktif madde içermektedir. Bu maddelerin bir kısmı kanın pıhtılaşmasını engellerken bir kısmı oluşmuş pıhtıları eritmekte, birkaçı ağrı kesici özellikler sergilemekte, bir bölümü de kan basıncını dengelemektedir. Ayrıca sülük tedavisinin antidepresan, antibakteriyel, antioksidan etkinliği de yapılan çalışmalarla ortaya konmuştur. Bizde bu sağlık odasına sülük başta olmak üzere bir çok doğal tedavi yöntemini uyguluyoruz dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan