• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Beştelsiz Olimpiyatlarda Ülkemizi temsil edecek

Atletlerimiz dünyanın en hızlı maraton parkurlarından biri olarak ün yapan Rotterdam Maratonu’nda Ülkemizi temsil eden Beştelsiz spor Maratona mührünü vurdu.

14 Nisan 2016 Perşembe 15:34

Atletlerimiz dünyanın en hızlı maraton parkurlarından biri olarak ün yapan Rotterdam Maratonu’nda kendi en iyilerini koşup, yeni olimpiyat barajları elde etmek için sahne aldı. 10 Nisan Hollanda’da yapılan yarışta Türkiye adına 13 elit atlet yarıştı. Hollanda’nın Rotterdam kentinde 10 Nisan tarihinde yapılan IAAF’in altın etiketli yol yarışmalarından Rotterdam Maratonu’nda Türkiye’den 13 atlet yarıştı. Tüm kategorilerde ise yaklaşık 40 bin kişinin koştu.

Türkiye, mücadelede daha önce Olimpiyat barajı geçen dört atletinin de aralarında olduğu toplam 13 sporcuyla yarıştı. Düz bir parkura sahip olan ve bazı noktaları deniz seviyesinin altına düşen Rotterdam’da yarışan Türk atletleri Mert Girmalegesse, Ercan Muslu, Serkan Kaya, Ömer Alkanoğlu  , Mehmet Çağlayan, Üzeyir Söylemez, Medeni Demir, Meryem Erdoğan, Yasemin Can, Esma Aydemir, Elif Tozlu İle Beştelsiz Spor Kulübümüzün Sporcuları Yavuz Ağralı ve Fatih Bilgiç en iyi dereceyi koşmak için büyük mücadele verdiler.  Türkiye’nin hali hazırda erkeklerde dört, kadınlarda üç atlet tarafından geçilen maratondaki Olimpiyat baraj listesi ise Rotterdam sonrasında elde edilen derecelere göre yeniden şekillendi..

Zeytinburnu Beştelsiz Spor Kulübü adına ülkemizi temsil eden Yavuz Ağrılı 42 km’lik maratonda 02:19:00 olan Olimpiyat barajını geçmeyi başardı. Diğer bir sporcumuz Fatih Bilgiç ise 0.7 saniye ile barajı geçemedi. 1992 doğumlu olan Yavuz Ağralı , Yeni kuşağın başarılı uzun mesafecilerinden sezonun başında yarıştığı Adana Yarı Maratonu’ndan sonra ikinci kez piste çıktı. Baraj, en iyisinin 38 saniye altında olan Ağrılı Rotterdam’da tarih yazı ve olimpiyat barajı rahat geçti.

kullan

Fatih Bilgiç, En iyi derecesini iki yıl önceki Avrupa Şampiyonası’nda Zürih’te elde eden 30 yaşındaki Fatih, 1:03:53’lük yarı maraton, 46 dakikalık 15 kilometre performanslarına sahipti. Fatih Rotterdam’da talihsiz bir şeklide 0.7 saniye ile olimpiyat barajını geçemedi.

Atletlerimiz dünyasının en hızlı maraton parkurlarından biri olarak ün yapan Rotterdam Maratonu’nda derece olimpiyat barajını geçerek Ülkemizi temsil etmeye hak kazanan Yavuz Ağralı tebrik eden Beştelsiz Spor Kulübünün Başkanı Naci Sert Gazetemize şu açıklamayı yaptı.

kullan

Beştelsiz Atletizm Zeytinburnu'nda kurulan fakat yaptığı dereceler ile önce Türkiye'de ardından da Dünyada adından söz ettiren bir kulüp haline gelmiştir. Takım Halindeki Şampiyonluklarımızın yanında Bireysel Şampiyonluklar, Türkiye Şampiyonlukları, Bizleri ve ekibimi daha çok onura etmiştir. Buda kulüp olarak güzel işlere imza attığımızın bir göstergesi olsa gerek.

kullan

Hollanda’nın Rotterdam kentinde 10 Nisan tarihinde yapılan Rotterdam Maratonu’nda 40 Bin kişi arasında Olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmeyi hak kazanan Yavuz Ağralı’yı Asım Çetin Hocamızı, 0.7 Saniye ile talihsizlik yaşayan Fatih Bilgiç kardeşimizi ve tüm ekibimizi tebrik diyorum.   Bu başarılarda her daim bizlerin yanında olan bize destek veren Zeytinburnu Belediye Başkanımız Murat Aydın başta olmak üzere Başkan Yardımcımız Gönül Demirel’i  Bizlerden desteğini her daim eksik etmeyen Zeytinburnu Belediyesinin tüm çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan