SEYYİD NİZAM KÜLLİYESİ'NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Şahin, Seyyid Nizam Külliyesi'nde Seyyid Nizam Türbesi’nin restorasyonunu inceledi ve yeni inşa edilen Seyyid Nizam Camii'nin çalışmaları hakkında proje müdürü Emrah Berse'den bilgi aldı. Seyyid Nizam, Hazreti Hüseyin’in Abdullah A'rec kolundan olan torunlarındandır. Hz. Peygamber’in yirmi yedinci kuşak torunudur. İstanbul'da vefat eden Seyyid Nizam Hazreti'nin türbesinin restorasyonu tamamlanmıştır ve türbenin yanında yeni inşa edilen Seyyid Nizam Camii de ibadete açılmış bulunmaktadır.

VALİ ZEYTİNBURNU’NUN SORUNLARINI DİNLEDİ

M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Şahin'in yanı sıra; Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, il kurum müdürleri, kamu ve özel hastanelerin temsilcileri, spor kulüpleri temsilcileri, muhtarlar, STK başkanları okul aile birliği başkanları, oda ve meslek teşekkülleri ile öğrenci meclisi başkanları katıldı. Açılış konuşmasında Vali Şahin, “İlçe toplantılarının konsepti daha çok sizleri, ilçeyle ilgili zorlukları, şikayetleri dinlemek, yapılabilecekler hususunda sizlerin önerilerini almak ve bizim sizler için düşündüklerimizi, planlarımızı, yapmak istediklerimizi sizlerle paylaşmak." dedi.

ZEYTİNBURNU MAHALLE ÖZELLİĞİNİ KORUYABİLMİŞ BİR İLÇE

Vali Vasip Şahin, "Zeytinburnu önemli bir ilçemiz ve artık ticaretin, özellikle tekstil ticareti başta olmak üzere birçok sektörün kalbi durumuna gelmiş bir yer. Bir taraftan ticaret merkezi olurken, diğer taraftan mahalle özeliğini koruyabilmiş diğer yandan da gelişmeye çalışan bir yerleşim. Dolayısıyla Zeytinburnu bu anlamıyla ideali yakalamaya gayret eden bir ilçe diyebiliriz.” dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin'in konuşmasından sonra Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, ilçenin son durumu hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Toplantı ilçe katılımcıları tarafından sorulan soruların ilgili kurum müdürlüklerince cevaplanması ile sona erdi.

BASINA KAPALI BÖLÜMDE ORTAM GERGİNLEŞTİ

Valinin Zeytinburnu buluşmasının soru cevap bölümünde format gereği basına kapalı yapıldı. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın bu bölümde Zeytinburnu’nda kamuya bağlı hizmetlerle ilgili sıkıntılarını dile getirdi. Bu esnada ortam gerginleşti. Vali araya girerek ortamı hem sakinleştirdi hem de Başkan Aydın’ın kamu ile ilgili sıkıntılarına cevap verdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL