• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda Dövizci Vurgunu!

10 Yılı aşkın bir süredir Zeytinburnu’nda DÖVİZ VE Kuyumculuk sektörü ile uğraşan ÖZKAR DÖVİZ ve sahibi Orhan S ve Ortağı Zekeriya A’nın piyasadan yüklü miktarda para topladıktan sonra ortadan kayboldukları iddia ediliyor.

02 Nisan 2016 Cumartesi 10:46

Zeytinburnu Haber Gazetesinin ihbar hattın dün çok sayıda ihbar geldi. Yapılan ihbarların otak noktası. İddialara göre Zeytinburnu’nda yıllardır faaliyet gösteren Özkar Döviz bürosu oldukça yüklü bir meblağda vurgun yaptı. Bir ay öncesine kadar hızla yükselen ve son üç yılın zirvesine çıkan Dolar yatırım yapmak isteyenlerin güvenli limanı haline gelmişti. Dolar Son bir ayda dibe vurmaya başlayınca bu kez Dolar’ını bozdurmak isteyenler yeniden Döviz bürolarının yolunu tuttu. Döviz bürolarını yeniden popüler hale getiren bu kur farkları bu kez fırsatçılar için yeni planlarını devreye soktuğu zaman oldu. 

Bu hızlı Döviz trafiğini fırsata çevirmeye çalıştığı iddia edilen Özkar Döviz Milyonlarca Doları piyasadan toplayıp faaliyetlerini durduğu iddia edildi. İhbar ve iddiaların ardından Özkar Döviz’in 58.Bulvar Caddesindeki merkezine gitti. Kepenkleri kapalı olan İşyerinin önünde ise onlar mağdur birikmiş ve işyeri sahiplerine ulaşmaya çalışıyorlardı. Bir kaçı ile sohbet ettiğimizde böyle bir şeyin akıllarının ucuna bile gelmediğini işyeri sahiplerinin güvenilir insanlar olduklarından bahsettiler. Döviz bürosuna emanet edilen çok miktarda paranın da resmi kaydının olmadığı oradan sohbet ettiğimiz mağdurların anlattıklarından öğrendik.

Akşam saatlerinde ise olayla ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Zeytinburnu Emniyetine bağlı polisler Savcının izni ile Özkar Döviz bürosunu açtı ve içerde tutanak tuttu. Tutanaklar emniyet kamerası tarafından da kaydedildi. Konuyla ilgili Zeytinburnu Emniyetinden Ayrıntılar geldikçe Siz değerli okuyucularımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan