• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Abay Ortaokulu,Çevreci Prof Dr.Orhan Kural’ı Ağırladı!...

Verdiği çevre konferanslarıyla dünya rekorunu kıran Prof Dr.Orhan Kural ,Abay Ortaokulu’nda öğrencilere “Yaşanabilir Bir Çevre İçin Elele “ konferansı verdi.

31 Mart 2016 Perşembe 09:51

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı'nın katkılarıyla, kaymakamlık ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün oluruyla, dünyaca ünlü, 234 ülke gezmiş, 74 ülkede çevre konferansları veren Prof. Dr. Orhan Kural,Zeytinburnu - Kazlıçeşme Abay Ortaokulu,sabahçı 7.sınıflarının tamamı ile ,Kazlıçeşme Abay İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden oluşan 350 öğrenci ile öğretmenlerine, “Yaşanabilir Bir Çevre İçin Elele “ konferansı verdi.

Abay Ortaokulu kapalı Spor Salonundaki çevre seminerine,Prof Dr Orhan Kural,Abay Ortaokulu Müdürü Gülsüm Çınar,Müdür yardımcılarından Gülgün Güvenç ve Selim Erdem ile sınıf öğretmenleri, Zeytinburnu Belediyesi Çevre Müh. Mehmet Uçar, Bölge Sorumlusu Çevre Müh.Ozan Şahin Delibalta,Gökalp Mahalle Muhtarı Celal Ertuğrul, Zeytinburnu Çevre-Kültür ve Turizm Derneği  (ZEYÇED) Başkanı Ali Gündüz,Genel Sekreter Sefer Cengiz, Yönetim Kurulu Üyelerinden Gülser Bal ve Nail Karabulut ile, ZEYÇED Denetleme Kurulu Başkanı, Duayen Gazeteci Mehmet  Alpay katıldı.

Okul Müdürü Gülsüm Çınar'ın konuklara hoş geldiniz  konuşması ile seminerinin önemini  vurguladı. Yazar ve ünlü çevreci Prof. Dr. Orhan Kural spor salonunda bulunan öğrencilerle samimi ve duygulu anlar yaşatan söyleşilerde bulundu.  Çevre ve insan konulu olarak 30'dan fazla kitap yazan ünlü ve çevre gezgini Orhan Kural, öğrenciler ve konuklarla birlikte ayakta söylenen sevgi şarkısına eşlik edip,  “ Çevrecilik Andı” nı, salonu dolduranlarla birlikte okudu.

Öğrencilerden çevreyi ve sağlıklarını koruyacaklarına dair söz alan Prof.Dr.Orhan Kural ,5 dile çevrilen çevre kitabının Türkçe basılı olanından,bir kısmını sınıf öğretmenlerine ,öğrencilere ve belediye yetkililerine dağıtılmak üzere  hediye etti. Kural ayrıca,İstanbul'da annesinden kalan 1.500.000 TL değerindeki büyük bir ev ile bahçesini lise yapılmak ve adının verilmesi koşulu ile bağışladığını ilk kez burada ifade etti,  Prof. Dr Orhan Kural, Seminer söyleşisinden büyük bir mutlulukla ayrılan ünlü çevreci Prof Dr. Orhan Kural,Zeytinburnu Belediyesi ve Abay Ortaokulu Müdürü Gülsüm Çınar’a,öğretmen ve öğrencilere ve yakın dostu  (ZEYÇED) Zeytinburnu - Çevre, Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ali Gündüz ile Yönetim Kuruluna teşekkür ederek memnuniyetini belitti.

 Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılarak yerine tesis yapılacağı açıklanmıştı. Yıkıma bugün itibariyle başlandı

 • Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  AFRİN harekatında köşeye sıkışan PKK/PYD kirli oyunlara başvurmaya başladı. ABD'nin IŞİD ile savaşıyor diye beslediğini söylediği PYD, TSK ile savaşmaları karşılığında hapistekileri serbest bıraktı.

 • Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Zeytinburnu belediyesi eski temizlik işleri müdürü ve CHP Zeytinburnu çırpıcı mahalle delegesi Mehmet Şahin’in naaşı erikli baba cem evinde sırlanarak Osmaniye mezarlığında toprağa verildi..

 • Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi yok olmaya yüz tutmuş tarihi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Son Yirmi yılda onlarca tarihi eseri gün yüzüne çıkaran Zeytinburnu Belediyesi en son tarihi belediye binasını restore ediyor.

 • Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terörist gruplara yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın ardından, İstanbul'da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı'na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 • Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  TSK'nın Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide kılınan sabah namazında Mehmetçiğe dua edildi, Fetih Suresi okundu.

 • Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Geçen yıl aramızdan ani şekilde ayrılan Zeytinburnu eski Belediye Başkan Danışmanı Av.Fahri Biçer için sevenleri ve arkadaşları sene-i devriyesinde Zeytinburnu İşadamları Derneğinde toplandı.

 • Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  AFRİN'den gelen son dakika haberlere göre TSK birlikleri köyleri alarak ilerliyor. Zeytin Dalı harekatının 3. gününde TSK destekli ÖSO şu ana kadar 9 köyün denetimini ele geçirirken PKK/PYD kaçıyor. Afrin'e TSK birlikleri cumartesi günü saat 11.05'te harekat başlatmıştı. Afrin operasyonunda amaç 30 km derinliğe girip güvenli bölge oluşturmak. İşte Zeytin Dalı operasyonunda son durum;

 • Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Hatay ve Kilis’in en meşhur tatlısı KÜNEFE ‘Sizleri tatlı bir ziyafete bekliyoruz’ sloganıyla Zirve farkıyla Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde tatlı severlerin hizmetine sunuldu.

 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ödev yok. Ödev kesinlikle vermiyoruz. Genelgeyi de gönderdik." dedi.

 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" doğrultusunda düzenlenen yeni İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 • Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  İstanbul Avrupa yakası konut projelerinden biri olarak TESA Yapı imzasıyla hayata geçirilen LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı.65 milyon TL yatırımla İstanbul Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Livza Zeytinburnu 101 daireden oluşacak.

 • Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı maketten konut satışlarında yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek üzere bina tamamlama sigortası poliçesini uygulamaya başladı.

 • 'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  56 yerli ve yabancı, usta ve genç fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı festivalde ayrıca sanatçı konuşmaları, portfolyo değerlendirmeleri, paneller, seminerler, slayt gösterileri, rehberli sergi turları, belgesel film gösterimleri ve atölyeler olacak

 • Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Usta gazeteci Tahir Yaman, Hülya Avşar'ın sinemaya ilk girdiği yıllarda Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı filmde, yanlışlıkla vurulup hastaneye kaldırıldığı olayı yıllar sonra anlattı.

 • Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Cemal Aydar Ağabeyimizin Muhterem Babası Hacı Ekrem Aydar büyüğümüz Hak'ka yürüdü.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan