• Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
 • Tüm Anadolu’yu Bir Saatte Gezme Fırsatı!
 • Zeytinburnu Kültür Sanat yeni sezonu açtı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Necmettin Yalçın vefat etti

Eylül ayı içerisinde hacı babaları Ahmet YALÇIN’ı yitiren aile, erkek kardeşlerden 57 yaşındaki Necmettin YALÇIN’ı da büyük bir hüzün ile hakka yolcu ettiler.

25 Şubat 2016 Perşembe 16:02

İstanbul ve ilçemizde çiçekçilik sektörünün köklü esnaflarından olan Zeytinburnu Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği eski Başkanı Selin Çiçekçilik sahibi Mehmet YALÇIN, Zeytinburnusporlular Derneği eski Başkanı, Zeytinburnuspor Kulübü eski As Başkanı ve ZEYÇED eski başkanı Selin ÇİÇEK Yusuf Kenan YALÇIN ani bir kalp krizi geçiren Bakırköy’de çiçekçilik firması bulunan 57 yaşındaki ağabeyleri Necmettin YALÇIN’ı yitirmenin büyük acısı yaşadılar.

Onlar, her zaman birbirlerine kenetlenmiş ve el ele vermiş 9 kardeştiler, Nurettin, ( merhum ) Necmettin, Mehmet, Yusuf, Baki, Zeynep, Nezaket, Gülseren ve Kafiye..Yalçın ailesi erkekleri 1980 yılından beri İstanbul’da Çiçekçilik Sektörü’nde köklü bir yer edinmişlerdi. Herkese saygın davranışlarından dolayı sevilen kişilerdi. 2015 yılı Eylül ayı baylarında ailenin atası olan babaları hacı Ahmet YALÇIN’ı yitirerek büyük bir acı yaşamışlardı. Necmettin’de kendini rahatsız hissediyordu. Hem genel kontrol ve hem de Anjio için ailesi ile birlikte hastaneye gitmişti. Ani gelen bir kalp krizi ardından doktorların yaptıkları tüm müdahelelere rağmen 57 yaşında, ardında sevgili eşi Necla ve sevgili kızı Rabia’yı geride bırakarak hayata veda etmişti.. Vakti vadenin ne bir saniye öncesi ve ne de bir sanıya sonrası vardı..Vefat olayı aile camiasında derin bir üzüntü yaşatmıştı. Sivas eşrafından olan bir çok kişi ve Türkiye çiçekçilik sektörü bu acı haberi çok kısa zamanda almışlardı.

YALÇIN AİLESİ’Nİ DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADILAR

Merhum Necmettin YALÇIN’ın Ataköy Beşinki Kısım Camii’nde kılınacak olan İkindi vakit ve cenaze namazına YALÇIN aileleri ve akrabaları, yakınları ve Sivaş eşrafından onlarca kişi, Çiçekçilik Sektörü’ndan onlarca iş adamı, Zeytinburnusporlular Derneği eski Başkanları’dan İsmet ÜSTÜNDAĞ, Ercan ERGÜL, Özer ERGİN, Muhsin KOÇ, Halil İbrahim UZUNAĞCA ve eski ile yeni yönetim kurulu üyeleri, Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Süleyman ULUOCAK, Meclis eski Üyeleri Hasan ULUOCAK ve Sedat TOPALOĞLU, Trabzonlular Vakfı eski Başkanı Kenan HAYIRLIOĞLU ve Başkan Kamil HAYIRLIOĞLU, Trabzonlular Derneği eski Başkanı Yüksel YILMAZ, Taşköprülüler Derneği eski Başkanı Murat AKÇA, Zeytinburnu Emniyet Derneği ZEMAYDER kurucularından Büro Dekor Zekai MERCAN, Tüm Rumeliler derneği temsilcisi Nuhi AKPINAR, S.T.T.D.D. Temsilcisi Av. Hasan YAZICI, Tük Giresunlular Derneği eski Başkanı Ali Bayer YEŞİLÖREN, Afgan – Türk Dostluğu Başkanı Ali FARYAP, ZEYDES Başkanı Nevzat ULUOCAK, Diş Tabibi Sait KAFFAF, Zeytinburnu Yardımlaşma ve Kültür Derneği kurucularından işadamı Cevat ÜSTÜNDAG, Zeytinburnusporlular Derneği Lokal Amiri Cumali DUMAN, Zeytinburnu Spor Kulübü eski yöneticilerinden Cem BİLGİN, Ahmet BAYRAKTAR, Hüseyin ADATEPE, İş adamları Ahmet MUTLUGÜN, Kadir HAKYEMEZ, Ahmet ÖZDEMİR, Hasan Ali HAYIROĞLU, Yüksel ZORBACI, Erol YILMAZ, Naci KESİK, Ali Rıza ATASOY, Şenol IŞKIN, Dursun Ali YAZICI, İbrahim ERİŞ, DYP Zeytinburnu İlçe kurucularından Necdet SABAY, Ünyeliler Derneği kurucu Başkanı Ahmet AĞAÇ, ZEYÇED Başkanı Ali GÜNDÜZ, Semihe Şakir Huzurevi Dernek Başkanı Perihan AKGÜN, ÇEBİ aile bireyleri, HAYIRLIOĞLU aile bireyleri, Mustafa TOPALOĞLU, Hayati BEKTAŞ, Zeytinburnu Sürücü Kursu temsilcileri, İstanbul Karadenizliler Derneği temsilcileri, Zeytinburnu Yardımlaşma ve Kültür Derneği üyeleri ve isimlerini burada sayamadığımız onlarca isim iştirak ettiler.

ÇİÇEKÇİLİK SEKTÖRÜ TAZİYE ÇELENKLERİ GÖNDERDİ

Adana Çiçekçiler Oda Başkanı Süleyman OĞUZ, Bodrum - İnci Çiçekevi, Ankara Türkiye Çiçekçilik Murat ZENGİN, Ankara Eser Çiçekçilik, Ankara Altın Golden Çiçekçilik Muharrem İsmail VELİOĞLU, Ankara Galip Çiçekçilik Osman DEMİRCİ, Fethiye Açelya Çiçekçilik Bekir NALBANTOĞLU, İzmit Erdem Çiçekçilik, Türkiye Çiçekçiler Birliği – Çiçek Filosu Yönetim Kurulu Başkanı İsmail BAŞARAN, Adana Florya Dünya Çiçekçilik Yusuf OĞUZ, İnterflora Yönetim Kurulu adına Başkan Gazi DOĞAN, İnterflora Personeli, Mersin Tarım, M. DİZDAR, Recep GEDİK, İnterflora Başkan Adayı Ayhan TUNCER, İsa – Vural KAR, Ali Osman SOYYIĞIT, Üstad Çiçek Malzemeleri Erdal YURTSEVER, Vadi İstanbul Seracılık Nuri AKPINAR, Gizli Bahçe Seracılık Ahmet POLAT, İstanbul Çiçekçiler dernek Başkanı Dastan EVCEN, Anadolu Tarım, Eren Tarım, Ankara Narin Çiçek, S.S. Çiçek Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Yönetim Kurulu, Dilşad Çiçekçilik Erhan ÜNAL, Ege Çiçekçilik Aydın Bülent KAYABAŞ, İstanbul Çiçekçiler Esnaf Bilgi Platformu Muzaffer Çiçekçilik, Gaziantep Mevsim Çiçek, Bahçe Çiçek Evi Yaşar ÖZBAHÇELİ ve Bekir ÇAKMAK, Adana Nar Çiçekçilik Rıfat YILDIZ, Antalya As Çiçek, Aytaç Flovers Aytaç ÖZER, Galeri Yazıcı – Murat YAZICI, İzmir Mesut Çiçekçilik Ailesi, Ankara Çiçekçiler Oda Başkanı Metin AYDEMİR, S.S. Flora Çiçekçilik Kooperatif Başkanı Muammer YAZICI, H.Ü. Tıbbi Biyoloji ABD Personeli, Mithat ve Gülseren BARAK, Mert ERDOĞMUŞ, Tahir ÖZMEN, Kemaliye Eğin Yalçın BİLGİN ailesi, Aydın AKSOY ve Niyazi GÜRBÜZ çiçekleriyle taziyelerde bulundular.

Cenaze Namazı ardından merhum Necmettin YALÇIN’ın naşı Florya Cennet Mahallesi Şenlik Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi. Cenazenin defin edilmesi bitiminde Florya'da big mamas's da taziye yemeği verildi. Taziye yemeğine 200'e yakın kişi iştirak etti. Merhuma Allah ( c.c. )’den rahmet, ardında keder içerisinde bırakmış olduğu YALÇIN aileleri bireylerine, akrabaları ve yakınlarına başsağlığı temenni ederiz. Mekanı Cennet, ruhu şaad olsun.

MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli 20 yaşındaki Murat Yurtcu, aldığı müzik eğitimi sayesinde yüzde 98 olan otizm engelini yüzde 45'e kadar düşürdü.

 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Dünyanın en büyük kitap fuarı olarak kabul edilen Frankfurt Kitap Fuarı sona erdi. Yayıncılık sektörünü ve kitapseverleri bir araya getiren kitap fuarını 5 günde yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etti. 7 bin katılımcının bulunduğu fuarda ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’na Türk ve yabancı ziyaretçilerin ilgisi yoğundu.

 • Derya & Nebi muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi

  Derya & Nebi muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi

  Yılmaz ve Fatma Uçar Çiftinin biricik kızları Derya Uçar, Eyüp ve Fatma Topal çiftinin biricik evlatları Nebi Topal Titanic Business Oteldeki muhteşem bir nikah merasimi ile dünya evinde girdi. Nikah merasimine şahitlik etmek üzere, siyaset ve iş dünyasından 1000’e seçkin davetli Titanic Otele akın etti.

 • Düzceliler Kabak Tatlısıyla Yöresel Günlere renk kattı

  Düzceliler Kabak Tatlısıyla Yöresel Günlere renk kattı

  Sanatçı Hülya Polat’ın sahne aldığı ‘Zeytinburnu yöresel günlerinde Düzce rüzgârı esti. Yaklaşık 9 gündür süren günlere ilk kez katılan Düzceliler, Güzeldere şelalesinden, Samandere Şelalesine, Ceneviz kalesinden, Fakıllı mağarasına, Kurugöl Kanyonundan, Melen raftingine, Böreğinden mantısına, kabak tatlısından fındığına Düzce’yi Zeytinburnu 15 Temmuz meydanına taşıdılar..

 • Yöresel günlerde gökten Kastamonu sarımsağı yağdı

  Yöresel günlerde gökten Kastamonu sarımsağı yağdı

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin aynı çatı altında buluştuğu Zeytinburnu 14. Yöresel Günlere Kastamonulular renk kattı. Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin satıldığı Kastamonu standına Zeytinburnulular bir hafta boyunca akın etti.

 • Yöresel Günlere Sinop Mantısı mührünü vurdu

  Yöresel Günlere Sinop Mantısı mührünü vurdu

  Zeytinburnu Belediyesi tarafından organize edilen 14.Yöresel Günlerde Karadeniz Bölgesinde yerini alan Sinoplular hem hemşerilerine hem de ziyaretçilere mantı ikramında bulundu.

 • Yöresel Günler’de Samsunlular Standına yoğun ilgi

  Yöresel Günler’de Samsunlular Standına yoğun ilgi

  İstanbul Samsunlular Derneği 14.Yöresel Günler kapsamında 15 Temmuz Şehitler Meydanına kurduğu standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Bir hafta boyunca Samsunluların stantını ziyaretten eden Zeytinburnululara Başkan Davut Genç keşkek ziyafeti verdi.

 • Yöresel Günlerde Giresunlulardan Hamsi ziyafeti

  Yöresel Günlerde Giresunlulardan Hamsi ziyafeti

  Türkiye'nin farklı iklimlerinden 24 bölgenin yöresel tatlarını sergilendiği Yöresel Günler Şöleninde Karadeniz Bölgesi’nin gecesi bir başkaydı. Karadenizliler gecesinde ziyaretçiler hem horona hem de hamsiye doydu.

 • Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi 10 BİN kişiye aşure dağıttı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi 10 BİN kişiye aşure dağıttı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Muharrem Ayı dolayısıyla 10 Bİn kişiye aşure ikram etti. 58.Bulvar Caddesindeki aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 • Başkan Murat Aydın bütçe görüşmelerinde ZEYBİS müjdesi verdi

  Başkan Murat Aydın bütçe görüşmelerinde ZEYBİS müjdesi verdi

  Zeytinburnu Belediyesi 2018 yılı tahmini Bütçesi 388 milyon TL olarak oy çokluğu ile kabul edildi. Zeytinburnu Belediyesi 2018 bütçe görüşmelerinde CHP’li meclis gurubunun eleştirilerini dinleyerek söz konusu sorunları sıralayarak cevap veren Belediye Başkanı Murat Aydın, bütçenin oluşmasına destek veren ilçe esnafına da teşekkür etti.

 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda

  Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda

  Zeytinburnu Belediyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği 'Hedef Sensin' projesi kapsamında Narkotik Eğitim Tırı, Zeytinburnu'nda öğrencilere eğitim verdi.

 • Gece Gölgenin Rahatına Bak, Çağatay Akman ile özel söyleşi

  Gece Gölgenin Rahatına Bak, Çağatay Akman ile özel söyleşi

  “Gece Gölgenin Rahatına Bak” şarkısı ile milyonların gözdesi olan genç şarkıcı Çağatay Akman en son çıkardığı "Sensin Benim En Derin Kuyum" şarkısı ile de yer aldığı dijital platformlarda bir saat içerisinde 100 bini aşkın izlemeyi bulmuştu.

 • Yöresel Günlerde Akdeniz rüzgarı esti

  Yöresel Günlerde Akdeniz rüzgarı esti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köyleri Zeytinburnu Belediyesi tarafından 14’üncüsü düzenlenen Yöresel Günler Şöleni’nde biraya geldi. Yöresel Günlerin 7.Gecesinde sahnede Akdeniz Bölgesi vardı.

 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı

  Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı

  Zeytinburnu Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla ilçede eğitim gören 10 bin üniversiteli öğrenciye aşure ikramı yaptı. Evlerinden uzakta eğitimini sürdüren binlerce öğrenci, belediye tarafından dağıtılan aşureyi beğeniyle yedi.

 • Dr. Adil Emecan 2019 için sahaya indi

  Dr. Adil Emecan 2019 için sahaya indi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, CHP İlçe Başkanı Metin Doğan, CHP İlçe Örgütü ve Belediye Meclis Üyeleriyle beraber 14.Yöresel Günler kapsamında STK’ların stantlarını ziyaret ettiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.4%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan