• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Necmettin Yalçın vefat etti

Eylül ayı içerisinde hacı babaları Ahmet YALÇIN’ı yitiren aile, erkek kardeşlerden 57 yaşındaki Necmettin YALÇIN’ı da büyük bir hüzün ile hakka yolcu ettiler.

25 Şubat 2016 Perşembe 16:02

İstanbul ve ilçemizde çiçekçilik sektörünün köklü esnaflarından olan Zeytinburnu Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği eski Başkanı Selin Çiçekçilik sahibi Mehmet YALÇIN, Zeytinburnusporlular Derneği eski Başkanı, Zeytinburnuspor Kulübü eski As Başkanı ve ZEYÇED eski başkanı Selin ÇİÇEK Yusuf Kenan YALÇIN ani bir kalp krizi geçiren Bakırköy’de çiçekçilik firması bulunan 57 yaşındaki ağabeyleri Necmettin YALÇIN’ı yitirmenin büyük acısı yaşadılar.

Onlar, her zaman birbirlerine kenetlenmiş ve el ele vermiş 9 kardeştiler, Nurettin, ( merhum ) Necmettin, Mehmet, Yusuf, Baki, Zeynep, Nezaket, Gülseren ve Kafiye..Yalçın ailesi erkekleri 1980 yılından beri İstanbul’da Çiçekçilik Sektörü’nde köklü bir yer edinmişlerdi. Herkese saygın davranışlarından dolayı sevilen kişilerdi. 2015 yılı Eylül ayı baylarında ailenin atası olan babaları hacı Ahmet YALÇIN’ı yitirerek büyük bir acı yaşamışlardı. Necmettin’de kendini rahatsız hissediyordu. Hem genel kontrol ve hem de Anjio için ailesi ile birlikte hastaneye gitmişti. Ani gelen bir kalp krizi ardından doktorların yaptıkları tüm müdahelelere rağmen 57 yaşında, ardında sevgili eşi Necla ve sevgili kızı Rabia’yı geride bırakarak hayata veda etmişti.. Vakti vadenin ne bir saniye öncesi ve ne de bir sanıya sonrası vardı..Vefat olayı aile camiasında derin bir üzüntü yaşatmıştı. Sivas eşrafından olan bir çok kişi ve Türkiye çiçekçilik sektörü bu acı haberi çok kısa zamanda almışlardı.

YALÇIN AİLESİ’Nİ DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADILAR

Merhum Necmettin YALÇIN’ın Ataköy Beşinki Kısım Camii’nde kılınacak olan İkindi vakit ve cenaze namazına YALÇIN aileleri ve akrabaları, yakınları ve Sivaş eşrafından onlarca kişi, Çiçekçilik Sektörü’ndan onlarca iş adamı, Zeytinburnusporlular Derneği eski Başkanları’dan İsmet ÜSTÜNDAĞ, Ercan ERGÜL, Özer ERGİN, Muhsin KOÇ, Halil İbrahim UZUNAĞCA ve eski ile yeni yönetim kurulu üyeleri, Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Süleyman ULUOCAK, Meclis eski Üyeleri Hasan ULUOCAK ve Sedat TOPALOĞLU, Trabzonlular Vakfı eski Başkanı Kenan HAYIRLIOĞLU ve Başkan Kamil HAYIRLIOĞLU, Trabzonlular Derneği eski Başkanı Yüksel YILMAZ, Taşköprülüler Derneği eski Başkanı Murat AKÇA, Zeytinburnu Emniyet Derneği ZEMAYDER kurucularından Büro Dekor Zekai MERCAN, Tüm Rumeliler derneği temsilcisi Nuhi AKPINAR, S.T.T.D.D. Temsilcisi Av. Hasan YAZICI, Tük Giresunlular Derneği eski Başkanı Ali Bayer YEŞİLÖREN, Afgan – Türk Dostluğu Başkanı Ali FARYAP, ZEYDES Başkanı Nevzat ULUOCAK, Diş Tabibi Sait KAFFAF, Zeytinburnu Yardımlaşma ve Kültür Derneği kurucularından işadamı Cevat ÜSTÜNDAG, Zeytinburnusporlular Derneği Lokal Amiri Cumali DUMAN, Zeytinburnu Spor Kulübü eski yöneticilerinden Cem BİLGİN, Ahmet BAYRAKTAR, Hüseyin ADATEPE, İş adamları Ahmet MUTLUGÜN, Kadir HAKYEMEZ, Ahmet ÖZDEMİR, Hasan Ali HAYIROĞLU, Yüksel ZORBACI, Erol YILMAZ, Naci KESİK, Ali Rıza ATASOY, Şenol IŞKIN, Dursun Ali YAZICI, İbrahim ERİŞ, DYP Zeytinburnu İlçe kurucularından Necdet SABAY, Ünyeliler Derneği kurucu Başkanı Ahmet AĞAÇ, ZEYÇED Başkanı Ali GÜNDÜZ, Semihe Şakir Huzurevi Dernek Başkanı Perihan AKGÜN, ÇEBİ aile bireyleri, HAYIRLIOĞLU aile bireyleri, Mustafa TOPALOĞLU, Hayati BEKTAŞ, Zeytinburnu Sürücü Kursu temsilcileri, İstanbul Karadenizliler Derneği temsilcileri, Zeytinburnu Yardımlaşma ve Kültür Derneği üyeleri ve isimlerini burada sayamadığımız onlarca isim iştirak ettiler.

ÇİÇEKÇİLİK SEKTÖRÜ TAZİYE ÇELENKLERİ GÖNDERDİ

Adana Çiçekçiler Oda Başkanı Süleyman OĞUZ, Bodrum - İnci Çiçekevi, Ankara Türkiye Çiçekçilik Murat ZENGİN, Ankara Eser Çiçekçilik, Ankara Altın Golden Çiçekçilik Muharrem İsmail VELİOĞLU, Ankara Galip Çiçekçilik Osman DEMİRCİ, Fethiye Açelya Çiçekçilik Bekir NALBANTOĞLU, İzmit Erdem Çiçekçilik, Türkiye Çiçekçiler Birliği – Çiçek Filosu Yönetim Kurulu Başkanı İsmail BAŞARAN, Adana Florya Dünya Çiçekçilik Yusuf OĞUZ, İnterflora Yönetim Kurulu adına Başkan Gazi DOĞAN, İnterflora Personeli, Mersin Tarım, M. DİZDAR, Recep GEDİK, İnterflora Başkan Adayı Ayhan TUNCER, İsa – Vural KAR, Ali Osman SOYYIĞIT, Üstad Çiçek Malzemeleri Erdal YURTSEVER, Vadi İstanbul Seracılık Nuri AKPINAR, Gizli Bahçe Seracılık Ahmet POLAT, İstanbul Çiçekçiler dernek Başkanı Dastan EVCEN, Anadolu Tarım, Eren Tarım, Ankara Narin Çiçek, S.S. Çiçek Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Yönetim Kurulu, Dilşad Çiçekçilik Erhan ÜNAL, Ege Çiçekçilik Aydın Bülent KAYABAŞ, İstanbul Çiçekçiler Esnaf Bilgi Platformu Muzaffer Çiçekçilik, Gaziantep Mevsim Çiçek, Bahçe Çiçek Evi Yaşar ÖZBAHÇELİ ve Bekir ÇAKMAK, Adana Nar Çiçekçilik Rıfat YILDIZ, Antalya As Çiçek, Aytaç Flovers Aytaç ÖZER, Galeri Yazıcı – Murat YAZICI, İzmir Mesut Çiçekçilik Ailesi, Ankara Çiçekçiler Oda Başkanı Metin AYDEMİR, S.S. Flora Çiçekçilik Kooperatif Başkanı Muammer YAZICI, H.Ü. Tıbbi Biyoloji ABD Personeli, Mithat ve Gülseren BARAK, Mert ERDOĞMUŞ, Tahir ÖZMEN, Kemaliye Eğin Yalçın BİLGİN ailesi, Aydın AKSOY ve Niyazi GÜRBÜZ çiçekleriyle taziyelerde bulundular.

Cenaze Namazı ardından merhum Necmettin YALÇIN’ın naşı Florya Cennet Mahallesi Şenlik Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi. Cenazenin defin edilmesi bitiminde Florya'da big mamas's da taziye yemeği verildi. Taziye yemeğine 200'e yakın kişi iştirak etti. Merhuma Allah ( c.c. )’den rahmet, ardında keder içerisinde bırakmış olduğu YALÇIN aileleri bireylerine, akrabaları ve yakınlarına başsağlığı temenni ederiz. Mekanı Cennet, ruhu şaad olsun.

MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan