Zeytinburnu Haber Gazetesine ulaşan Timiroğlu Nakliyat Şirketinin Sahibi Nihat Timiroğlu İki buçuk ay önce kendi yanında çalışmaya başlayan K.M ismindeki şoförünün 7 Aralık Pazartesi günü Aydem Tekstil’deki 4700 Kg Kumaşı Güneşli’ye götürmek üzere 34 VD 3996 plakalı Kırımızı Renkli ISUZU Marka kamyonetle Saat 10:00 sularında nakliye şirketinden ayrılıp tekstil firmasına hareket ettiğini belirtti ve ardından olayı şöyle anlattı. 10:30 ile 13:00 saatleri arasında 5 Tona yakın kumaşı aracına yükleyen K.M Saat 13:00 Sularında Telsiz Mahallesindeki Tekstil firmasının önünden hareket ediyor. Kamera takiplerine göre bir süre Zeytinburnu Dikilitaş’ta tur atıp yakınları ile görüşen K.M ardından Zeytinburnu sınırlarından çıkarak rotayı Güneşli yerine Maslak yönüne çeviriyor ve ardından ortadan kayboluyor.

Nakliyat Firmasının sahibi Nihat Timiroğlu, 4700 kilo kumaş Güneşli’de ki teslim adresine akşam üzerine kadar ulaşmayınca durumdan şüphelenip K.M’ye ulaşmaya çalışıyor fakat cep telefonu kapalı olunca ulaşamıyor. Ardından olayı Zeytinburnu Emniyetine intikal ettiriyor. Zeytinburnu Emniyeti görgü tanıklarıyla birlikte firma sahibini emniyete davet edip ifadelerini alıyor. Ardından geniş çaplı bir çalışma başlatılıyor. Gece yarısı, 4700 Kg Kumaş ile ortadan kaybolan kamyonet Zeytinburnu Merkezefendi de içi boş bir şekilde terk edilmiş halde bulunuyor.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan Şoför K.M ve kendisine yardım yataklıkta bulunan şahıslar, 4700 Kg Kumaş ( Yaklaşık piyasa değeri 81 Milyar TL) ile İstanbul’un her tarafında aranıyorlar..

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL