2 bin 500 kişinin yemek yiyebileceği çadırlarda, bildik manzaralar yaşanmayacak. Vatandaşlar saatlerce iftar kuyruğunda beklemek zorunda kalmayacak.

İftar saatinden önce kuyruğa giren vatandaşlar, bir de yemek alabilmek için zaman geçirince beklemek adeta işkenceye dönüşüyordu. Günün yorgunluğunun üstüne bir de saatlerce yemek sırasında ayakta beklemek zorunda kalan insanlar, bitkin bir şekilde yedikleri yemekten zevk almadan çadırlardan ayrılıyordu.

ZBB 

İşte Zeytinburnu Belediyesi geçen yıl başlattığı ve bu yılda devam ettireceği uygulama ile vatandaşları iftarda kuyruk işkencesinden kurtarıyor. Yemekler iftar öncesinde tencereler içinde masalara servis edilecek.

Zeytinburnu Belediyesi, Ramazan ayında yaklaşık 75 bin kişiyi doyuracak. Zeytinburnu’nda Ramazan hazırlıkları start aldı. Belediye, bu yıl Merkezefendi Camii Külliyesi’nde iki ve belediye hizmet binası önünde olmak üzere üç ayrı iftar çadırı kuracak.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Merkezefendi’de kuracağımız iki ayrı çadırda bin 500, hizmet binamızın önünde kuracağımız çadırda da bin olmak üzere Ramazan ayı boyunca günde 2 bin 500 kişiye iftar vereceğiz. Şunu iddia edebilirim ki bizim verdiğimiz yemekler İstanbul belediyeleri içinde en kaliteli ve hijyen olanıdır. Belediyeye bağlı aşevinden yıl boyunca yaptığımız yardımlar Ramazan ayı boyunca da sürecek. Aşevimizden ayrıca evinde yemek yapamayacak derecede hasta ve yaşlı olan 38 aileye de dört çeşit yemek gidiyor. Bu konuda bize destek veren tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.

Ramazan ayı boyunca Zeytinburnu Belediyesi Hizmet Binası’nın yanındaki çadırda düzenlenecek etkinliklerin yanı sıra ATV’de Yenikapı Mevlevihanesi’den canlı sahur yayını gerçekleştirecek. img367/3874/ramazan1copyqx0.jpg img529/2467/ramaan2copyhy1.jpg

www.zeytinburnuhaber.org