Perihan Togay Zeytinburnu Meydanındaki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninin ardından Gazetemizi ziyaret etti ve 1 Kasım seçimlerin dair çarpıcı açıklamalar yapı. 7 Haziran’dan sonra aradan geçen 4 aylık süreçte vatandaş koalisyonun ülkeye yararlı olamayacağını Halkımız gördü dedi.

Geçmişte yapılan seçimlere göre sokaklarda farklılıklar olduğunu belirten Togay, "Vatandaşlar 7 Haziran sonrası geçirdiğimiz 4 aylık sürecin bilincinde. Vatandaşlarımız koalisyon istemediğini söylüyor. Koalisyon görmeyen gençlerimiz bile bu 4 aylık süreci gördükten sonra koalisyona soğuk bakmaya başladı. Bu tepki çok önemli. Bu sebeple vatandaşlarımız AK Parti'ye yönelmiş durumda. AK Parti iktidarı döneminde Anayasa'da çok önemli değişiklikler oldu. Bunlardan bazıları kadınlar lehine pozitif ayrımcılıktı. Pozitif ayrımcılığa göre herhangi bir alanda düzenleme yaparsanız ilk önce kadınlarımızı düşünmek zorundasınız. Verilen hizmetten kadınların daha fazla yararlanmasına öncelik vermek lazım. Bunu biz her alana yaymaya çalışıyoruz" dedi.

Perihan Togay, Kadınlarımız AK Parti’nin yaptığı bütün düzenlemelerin bilincindedir. Gerek kadın sağlığı gerek çocuk sahibi olma ve çocuk büyütme konusunda birçok düzenleme yaptık. Bu konuda belediyelerimiz de çok önemli işler yaptı. İddia ederek söyleyebilirim ki, AK Partili bütün belediyelerde kadın sağlık merkezleri, bilgi evleri çok öncelikli hayata geçiriliyor. Talep çok fazla. Gençlere yönelik çalışmalar yapılıyor. Kadın girişimcilere yönelik yapmış olduğumuz çalışmalar var. Dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL