Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği bir dönem parçalandı ve iki ayrı birlik haline geldi. Bu ayırışıma Zeytinburnu’nda herkesimden tepkilere neden oldu. Amatör Kulüp Başkanlarının iyi niyetli olması Birlik Başkanlarının öncülüğü ile bu birliktelik yeniden sağlandı. Bu Birlikteliğin oluşmasına büyük çaba harcayan Şenol Yurtseven birlikteliğin ardından olağanüstü kongre ile olağan kongreye kadar Birliğin Başkanlığına seçildi. Şenol Yurtseven çok kısa bir sürede yaptığı çalışmalarla Amatör kulüp Başkanların takdirini kazandı ve bu çalışmaların meyvesi olarak büyük bir destek ile olağan kongrede Başkan seçildi

Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği olağan kongresi için Hasan Doğan Tesislerinde toplandı. Kongreye 16 Amatör kulüp Başkanı ve toplam 48 Delege katıldı. Kongrenin divan Başkanlığına tecrübeli bir isim Cengizhan Bahçekapılı, Katip Üyeliklerine ise İlçemizin Tecrübeli Futbolcularından Erkut Erkan ve Cahit Keser yaptı. Saygı duruşu ver İstiklal Marşının ardından kongre başladı. Dernekler Masanın Tüzükteki bir takım eksikleri iletmesinin ardından kongrede tüzük değişikliği yapıldı.

Divan Başkanı Önce Başkan Adayı Emrullah İç’e söz verdi. Başkan Emrullah İç, Amacım rakip aday çıksın değildi. Ben kongre saatine kadar kulüp Başkanlarına bir öneride bulundum. Gelin bir masa etrafında toplanılıp tek aday çıkaralım bu adayda kulüp Başkanlarından biri olsun dedim. Böyle bir toplantı olmayınca Bende aday oldum dedi.

Mevcut Başkan ve Başkan Adayı Şenol Yurtseven, konuşmasında birlik kardeşlik ve amatöre hizmet vurgusu yaptı. Yurtseven, Emrullah İç Benim kardeşim yılladır amatör futbola hizmet ediyor adaylık en doğal hakkı. Sizler kimi takdir ederseniz başımız üstüne. Ben iki ay gibi kısa bir sürede ayrılığımızı sonlandırıp birliktelik tohumları ektim. Bunlar Kulüp Başkanlarımın desteği ile oldu. Artık Amatör Kulüpler Birliğimizin bir odası var. Belediyemizin ödül yönetmeliğini hep birlikte değiştirdik. Şuan daha güzel oldu. Belediye’nin malzeme desteğini artık Bizler seçerek alacağız. Bir Cumhuriyet Futbol Turnuvası tertip ettik. Belediyemizle görüşerek Hasan Doğandaki sahaların çimlerinin değişmesi talebende bulunduk bu uygun görüldü çimler değişecek. Çok kısa süre içinde güzel şeyler yapmaya çalıştık inşallah seçilirsek çok daha güzel işlere imza atacağız dedi.

Başkan Adaylarının konuşmaların ardından Gizli oy açık tasnif uslu ile oylamaya gidildi. 46 Delege oy kullandı. Başkan Adayı Şenol Yurtseven Mavi Liste ile 32 Oy, Başkan Adayı Emrullah iç ise Beyaz Liste ile 14 oy aldı. Oyların açıklanmasının ardından Emrullah İç Şenol Yurtseven’e sarılarak tebrik etti başarılar diledi. Kulüp Başkanları Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven’i tek tek tebrik etti.

Kongrenin sonunda İkinci kez Amatör Kulüpler Birliği Başkanı olan Şenol Yurtseven bir teşekkür konuşması yaptı. Başkan Yurtseven konuşmasında önce rakibi Emrullah İç’e teşekkür etti. Ardından kendisine güvenen destek veren tüm kulüp başkanlarına teşekkür etti. Çok daha güzel işlere hep birlikte imza atacağız dedi. Başkan Yurtseven İstanbul ilçe Belediyeleri içinde Amatör Futbola en güzel desteği veren Zeytinburnu Belediyesine ve Başkan Murat Aydın’a teşekkür etti.

Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği Yeni Yönetim: Başkan: Şenol Yurtseven, Yönetim Kurulu Üyeleri: Cengizhan Bahçekapılı, Sabri Altıok, Yahya Dediş, Naci Sert, Cenk Yılmaz , Zekir Keskin , Emrullah İç, Rahmi Ekşİ, Kenan Aydın , Sabri Yılmaz, Mennan Çayır, İsmail Erarslan, Cengiz Zafer, Turgay Kalyoncu,Murat Oran, Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Fatih Çakırca, Mehmet Turan,Fahri Topçu,Muammer Sağlam,Alaattin Çam,Mustafa Gürsoy,Metin Şengöz,Oktay Bayram,Burak Nişancı,Hasan Aydın,Hakan Güler,Erol Sarıkurt,Kadir Çağlar,Mustafa Özgür Genç,Mehmet Baki Güleryüz, Denetleme Kurumu Asil Üyeler: Celal Ertuğrul,Bülent Çuhacıbaşı,Erkut Erkan, Denetleme Kurumu Yedek Üyeler:Recep Genç, Taylan Demirelli, Cahit Keser

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL