Bu seferde sıra Zeytinburnu'nun en prestijli evleri olan Topkapı KİPTAŞ Merkezefendi evlerindeydi. Masaların oval olması gözden kaçmadı Sokak iftarlarına göre mekanın oval masalara uygun olması nedeni ile buraya oval masa kullanılması iftara daha ayrı bir samimiyet ve güzellik kattı.

Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi Merkezevleri sakinleri yaklaşık 2000 Kişi  belediyenin hayırsever iş adamlarıyla birlikte düzenlediği iftar sofrasında buluştu. Ramazan paylaşmaktır.” sloganıyla faaliyete geçen Zeytinburnu Belediyesi, gönül sofrasında ağırladığı binlerce vatandaşla aynı sofrada iftar açtı. İftara saatler kala hummalı bir hazırlığın yaşandığı Merkezevlerine özel davetiye gönderilen Mahalle sakinleri, aileleriyle birlikte iftar masalarında yerini aldı.

Masaları tek tek dolaşıp, ilçe halkıyla selamlaşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Ramazan’a mutluluk ve huzur içerisinde başladık. İnşallah, aynı şekilde mutluluk ve huzur içerisinde tamamlamak nasip olur.” dedi. Aydın, “Ramazan’ı Zeytinburnulu hemşehrilerimizle yaşamaya çalışıyoruz. Ramazan ayında Zeytinburnu dışına çıkma şansımız olmuyor. İftar davetlerine dahi katılmıyorum. Çünkü, kendi organizasyonlarımıza ev sahipliği yapıyoruz.” dedikten sonra tüm Türkiye’ye, Zeytinburnu’na ve İslam alemine esenlikler dilediğini belirtti.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ,yardımcıları Ferruz Kutsal, M. Zafer Alsaç, Av. Saffet Öz, Gönül Demirel, Ak Parti Zeytinburnu İlçe başkanı Bahattin Ünver başta olmak çok sayıda yardımcısı  ve meclis üyesi sokak iftarına katıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ