Toplamda 102 dönümlük dev arsayı 400 milyon liraya TOKİ ’den satın alan Emlak Konut GYO, yeni konutlar ve park alanları inşaa edecek. Toplamda 102 dönümlük dev arsayı 400 milyon liraya TOKİ ’den satın alan Emlak Konut GYO, yeni konutlar ve park alanları inşaa edecek.

EMLAK KONUT GYO 400 MİLYON TL VERDİ

Emlak Konut GYO, ihalesini düzenlediği ve bu sene inşaatının başlaması planlanan 11 dönümlük Kazlıçeşme arazisinden sonra, bölgede oldukça büyük bir arazinin daha sahibi oldu. Askeri lojmanların bulunduğu, bölgenin en kıymetli lokasyonlarından birinde yer meydan 102 bin 760 metrekarelik arsayı, Emlak Konut GYO, yekün 400 milyon 5 bin lira bedelle satın aldı. Arsa, Zeytinburnu’nun kalbi olarak ifade edilen bölgede, Olivium Alışveriş Merkezi ile Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün arasında yer alıyor.

BAŞKAN MURAT AYDIN’IN SEÇİM VAADİYDİ

Emlak Konut’un satın aldığı öbür arsalarda olduğu gibi, bu arsayı da arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle önümüzdeki günlerde ihaleye çıkarması bekleniyor. İhale dahilinde, arsada yeni konutlar inşa edilecek. Lojmanlarda oturanlar ise başka bir yere taşınacak. Dönüşüm dahilinde arsanın oldukça büyük bir bölümünün park ve donatı alanlarına ayrılması hedefleniyor. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın yerel seçim döneminde arsanın parka dönüştürüleceği müjdesini vermişti.

ASKERİ LOJMANLARININ YERİ PARK OLACAK

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın iki hafta önce Çırpıcı Mahallesindeki akşam çayında ilçe merkezindeki 177 dönümlük askeri lojmanlarının arazisinin 95 dönümlük kısmının park olacağını geri kalan kısmını ise TOKİ tarafından parka hizmet edecek iki katlı konut ve dükkanların inşa edileceğini söyledi. Başkan sözlerine şöyle devam etti. Bu 200 Milyon liralık dev bir proje 150 milyonunu TOKİ buraya yapacak olduğu gayrimenkullerden elde edecek. Geri Kalan 50milyonluk kısmını ise belediye olarak kredi çekerek dev park projesinin hayata geçireceğiz demişti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ