• Şov yapmak isterken az kalsın canından oluyordu
  • ZKS'de açılan 'Bakış 1' Resim Sergisine Yoğun İlgi
  • AK Parti Rumeliler Derneğini ziyaret etti
  • Başıboş köpekler Zeytinburnu halkını canından bezdirdi
  • Yabancılara Yönelik Huzur Uygulamasında 180 gözaltı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Marko İvkovic Cinayeti ile İlgili 8 Galatasaray Taraftarı İfade Verdi

Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız arasında oynanan Euroleague karşılaşması öncesi çıkan olayda, kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybeden Marko İvkovic ile ilgili 8 Galatasaray taraftarının ifadesi alındı.

26 Kasım 2014 Çarşamba 08:21

8 kişi, cinayetle ilgili bilgileri olmadığını söyledi. İvkovic cinaeyetinin, olayların yoğunlaştığı salon önünde değil, olayların başladığı sırada salondan sahile doğru 250 metre mesafede gerçekleştiği belirtildi. Bu arada Marko İvkovic’in, maça otobüsle gelen grupla gelmediği, 3 arkadaşıyla birlikte otomobille geldiği bildirildi.

 Kızılyıldız’ın ‘Delije’ adlı taraftar grubu üyesi 25 yaşındaki Marko İvkovic cinayetini çözmek için çalışma yürüten Asayiş Şube Müdürlüğü ve Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cinayetin çözümü ile ilgili bir ipucuna ulaşamadı. Bölgede bulunan MOBESE, Foto Film Şube Müdürlüğü’nün çektiği görüntüler ve salonun dışındaki kameralardan elde edilen görüntülerden olay anını gören bir görüntü bulunamadı. Polis, bu kameralar dışında EDS kayıtları da toplanarak incelemeye başlandı. Ancak şuana kadar incelenen görüntülerde olayın nasıl gerçekleştiğine yönelik bir ipucuna ulaşılabilecek bir görüntü bulunamadı.

Polis, kamera kayıtlarından olaylar sırasında salon çevresinde olduklarını belirlediği 8 Galatasaray taraftarının ifadesini aldı. Taraftarlar emniyetteki ifadelerinde, cinayetle ilgili bir bilgiye sahip olmadıklarını, olayı görmediklerini, İvkovic’le hiç yüz yüze gelmediklerini söyledi. Taraftarlar, karşılıklı taş ve şişe atıldığını, iki grubun yakın temasına polisin izin vermediğini belirtti. Öte yandan Marko İvkovic’in, maça otobüslerle gelen Sırp taraftarlarla gelmediği, 3 arkadaşıyla otomobille ayrı olarak İstanbul’a geldiği belirtildi. İvkoviç’in, maç saatinden önce otobüsle gelen taraftarlarla biraraya geldiği, salona doğru yürürken çıkan olaylar sırasında cinayetin salona sahil tarafından 250 metre mesafede yaşandığı kaydedildi.

Cinayetin çözülmesi için Asayiş Şube Müdürlüğü’nde özel bir ekip kurulurken, Marko İvkovic’in maça birlikte geldiği bir arkadaşının ifadesi alınmış ve ifadesinde, “Sahilden grup olarak salona yürürken Galatasaraylılar’ı gördük. Karşılıklı şişe ve taş atıldı. Sonra polis girdi müdahale etti. Ben arkadaşımın yaralandığını ve yerde yattığını orada gördüm. Onu yaralayan kişiyi görmedim. Nasıl yaralandığını görmedim. İki grubun yakın teması olmadı. Polis araya girmişti” demişti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ
Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan