8 kişi, cinayetle ilgili bilgileri olmadığını söyledi. İvkovic cinaeyetinin, olayların yoğunlaştığı salon önünde değil, olayların başladığı sırada salondan sahile doğru 250 metre mesafede gerçekleştiği belirtildi. Bu arada Marko İvkovic’in, maça otobüsle gelen grupla gelmediği, 3 arkadaşıyla birlikte otomobille geldiği bildirildi.

 Kızılyıldız’ın ‘Delije’ adlı taraftar grubu üyesi 25 yaşındaki Marko İvkovic cinayetini çözmek için çalışma yürüten Asayiş Şube Müdürlüğü ve Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cinayetin çözümü ile ilgili bir ipucuna ulaşamadı. Bölgede bulunan MOBESE, Foto Film Şube Müdürlüğü’nün çektiği görüntüler ve salonun dışındaki kameralardan elde edilen görüntülerden olay anını gören bir görüntü bulunamadı. Polis, bu kameralar dışında EDS kayıtları da toplanarak incelemeye başlandı. Ancak şuana kadar incelenen görüntülerde olayın nasıl gerçekleştiğine yönelik bir ipucuna ulaşılabilecek bir görüntü bulunamadı.

Polis, kamera kayıtlarından olaylar sırasında salon çevresinde olduklarını belirlediği 8 Galatasaray taraftarının ifadesini aldı. Taraftarlar emniyetteki ifadelerinde, cinayetle ilgili bir bilgiye sahip olmadıklarını, olayı görmediklerini, İvkovic’le hiç yüz yüze gelmediklerini söyledi. Taraftarlar, karşılıklı taş ve şişe atıldığını, iki grubun yakın temasına polisin izin vermediğini belirtti. Öte yandan Marko İvkovic’in, maça otobüslerle gelen Sırp taraftarlarla gelmediği, 3 arkadaşıyla otomobille ayrı olarak İstanbul’a geldiği belirtildi. İvkoviç’in, maç saatinden önce otobüsle gelen taraftarlarla biraraya geldiği, salona doğru yürürken çıkan olaylar sırasında cinayetin salona sahil tarafından 250 metre mesafede yaşandığı kaydedildi.

Cinayetin çözülmesi için Asayiş Şube Müdürlüğü’nde özel bir ekip kurulurken, Marko İvkovic’in maça birlikte geldiği bir arkadaşının ifadesi alınmış ve ifadesinde, “Sahilden grup olarak salona yürürken Galatasaraylılar’ı gördük. Karşılıklı şişe ve taş atıldı. Sonra polis girdi müdahale etti. Ben arkadaşımın yaralandığını ve yerde yattığını orada gördüm. Onu yaralayan kişiyi görmedim. Nasıl yaralandığını görmedim. İki grubun yakın teması olmadı. Polis araya girmişti” demişti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ