İstanbul’da ani olarak gelişen yağış Zeytinburnu’nda etkili oldu.  Bölgesel olarak başlayan sağanak bir saatte metrekareye 40  kilogram yağış bıraktı.  Yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı. İtfaiye ve Zeytinburnu Belediyesi, İSKİ, alarma geçerek ihbarlar doğrultusunda su baskınlarına müdahale etti. Bodrum katlardan bulunan işyerini su bastı. İş yerlerini su basan bazı işyeri sahiplerinin göz yaşını tutamadığı görüldü.

Zeytinburnu’nun tamamında etkili olan yağış özellikle Çırpıcı Mahallesinde baskınlara neden oldu. Tıkanan Kanalizasyonlar ev ve iş yerlerinin su içinde kalmasına neden oldu. Bazı araçlar ve çöp konteynırları sel suları içinde sürüklendi. Vatandaşlar kendi imkanları ile rögar kapaklarını açmaya çalıştılar. Bu esnada vatandaşlarda suya kapılıp suda sürüklendiler.

Zeytinburnu’nun bir çok mahallesinde Bazı ev ve iş yerlerinin bodrum katlarını su bastı, rögarlar taştı. Kentin bazı caddelerinde sel oluşurken, araçlar yollarda mahsur kaldı. Yağıstan kısa bir süre sonra güneşin açması ise sanki hiç yağmur yamamış gibi ilginç bir görüntü oluşturdu.

kullan

kullan

kullan

kullan

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-FOTO: YELİZ ERGÜN-CEMAL SAYIN