• Telsiz'de Mahalleli Ayaklandı
 • Nihat Hatipoğlu Zeytinburnu'na geliyor
 • Zeytinburnu Bilgi Evlerinden çocuklara yaz okulu
 • İlk Teravih Namazı Kılındı
 • Zeytinburnu 2015 Genel Seçim Sonuçları Karşılaştırmalı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Polisten Telefon Kayıt Uyarısı

Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü Toplum Destek Şube Amirliği İhbar Tefefonlarının kayıt altına alınmasına yönelik bir bilgilendirme notu yayınladı
26 Ağustos 2013 Pazartesi 23:36

Emniyet teşkilatının kısa acil çağrı iletişim vasıtalarından biri olan 155 Polis İmdat Hattı bir kamu hizmet hattı olup haber merkezleri teknolojik gelişmelere paralel olarak günümüzde acil çağrı karşılama hizmetinin ötesinde KGYS, (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) ihbar otomasyon, sayısal haberleşme ve coğrafi bilgi sistemleri sayesinde yeni boyutlar kazanarak gerek önleyici polislik gerekse suç meydana geldikten sonra müdahale esnasında bilgi akışının ve karar desteğinin sağlandığı bir merkez olarak faaliyet göstermektedir.

155 polis imdat hattının işletimi ve bireylerin bu telefon hattına erişim hükümleri ile ilgili kanun, yönetmelik ve İl Emniyet Müdürlükleri Acil Çağrı Hizmetleri Yönergesinde belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülmekte olup; haber merkezlerinin denetimi ve kontrolü için çağrı kayıtlarının nasıl alınacağı ve kimlere hangi şekilde verileceği belirtilmiştir.

Bu nedenle vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alabilmesi için 155 polis imdat hattı görüşmelerinin kayıt altına alınması ve kayıtların verilmesine yönelik usul ve esasların ilgili yönerge hükümlerine istinaden kayıt altına alınacağından "halkımızın il ve ilçelerimizde acil yardım ve çağrı ihtiyaçları için mutlaka 155 polis imdat hattını aramaları gerektiği" 155 polis imdat telefon hattı haricinde hiçbir telefon hattının ses kayıt cihazına bağlanmayacağı konusunda halkımızın yaygın usulle basın-yayın, mahalli toplantılar vb. bilgilendirilmeleri amaçlanmaktadır.

ZEYTİNBURNU EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Nevzat Üstündağ Ebediyete Uğurlandı

  Nevzat Üstündağ Ebediyete Uğurlandı

  1992 yılında sevgili eşi Nezahat hanımı, 2013 yılı 19 Temmuz’da büyük oğlu Nevzat’ı yitiren baba ve dede Reşat Üstündağ bu kez de oğlu Necati Üstündağ’ı gözyaşları içinde toprağa verdi.

 • Kastamonulular’ın Zeytinburnu iftarında izdiham

  Kastamonulular’ın Zeytinburnu iftarında izdiham

  KAS-DER Zeytinburnu Şubesinin yeni yönetimi kısa bir süre önce görevi devralmasına rağmen güzel çalışmalara imza atıyor. Önce Mevlit Kandili programı ardından Çanakkale Gezisi düzenleyen Dernek Yönetimi Ramazan Ayında ise Binlerce kişiye iftar programı verdi. Ramazanda ihtiyaç sahiplerine dağıtılma üzere Yüzlerce koli hazırlandı ve dağıtıldı.

 • Zeytinburnu'nda Kardeşlik sofrasında Üç Bin Kişi Oruç Açtı

  Zeytinburnu'nda Kardeşlik sofrasında Üç Bin Kişi Oruç Açtı

  Zeytinburnu Belediyesi tarafından ilçe meydanına 3 Bin kişi ilçe protkolüyle aynı sofrada dualar eşliğinde oruçlarını açtı.

 • Zeytinburnu’na Modern taziye EVİ

  Zeytinburnu’na Modern taziye EVİ

  Hayata geçirdiği Bilgievi, AKDEM gibi bir çok önemli proje ile ilklerin Belediyesi olan Zeytinburnu örnek alınacak güzel bir çalışamaya daha imza attı.

 • Konya Bozkır Dere Kasabalılar'ın İftar buluşması

  Konya Bozkır Dere Kasabalılar'ın İftar buluşması

  Zeytinburnu’nun en aktif derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği Zeytinburnu’ndaki hemşerileriyle iftarda buluştu.

 • Telsiz'de Mahalleli Ayaklandı

  Telsiz'de Mahalleli Ayaklandı

  Telsiz Mahallesinde müteahhit hafriyat alımı ve temel atma esnasındaki iş bilmezliği Mahalleliyi isyan ettirdi.

 • Zeytinburnu’nun Göbeğine Hilton Oteli

  Zeytinburnu’nun Göbeğine Hilton Oteli

  Zeytinburnu’nda tarihi surların yanı başına Behçetoğlulları tarafından Hilton Oteli inşa ediliyor.

 • Çankırı Yeşil Ilgaz Spor’dan Çankırılılara anlamlı iftar

  Çankırı Yeşil Ilgaz Spor’dan Çankırılılara anlamlı iftar

  Zeytinburnu’nun başarılı amatör kulüplerinden biri olan Çankırı Yeşil Ilgaz spor kulübü futbolun yanında yaptığı sosyal aktivitelerle de İstanbul’da, Çankırılıların adeta amiral gemisi durumunda.

 • Balıklı Rum Vakfı Başkanı Dimitri Karayani Vefat etti

  Balıklı Rum Vakfı Başkanı Dimitri Karayani Vefat etti

  Balıklı Rum Vakfı Başkanı Dimitri Karayani bu sabah sahibi olduğu Balıklı Rum Vakfı Hastanesinde vefat etti. Balıklı Rum Vakfı Yönetim Kurulu başkanı Merhum Dimitri Karayanni'nin cenaze merasimi 01.07.2015 tarihinde Saat 14 .00 da Yeşilköy'deki Rum Kilisesinde yapılacaktır. Tören'den sonra merhum Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Mezarlığında ebedi istirahatine uğurlanacaktır. Zeytinburnu Haber Gazetesi olarak Merhuma Allah'tan Rahmet,Kızı İnci Karayanni başta olmak üzere yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

 • Zeytinburnu Belediyesi Madde Bağımlılığına Karşı Harekete Geçti

  Zeytinburnu Belediyesi Madde Bağımlılığına Karşı Harekete Geçti

  Gençleri madde bağımlılığına karşı bilinçlendirmek, madde kullanımının zararlarını anlatmak ve uyuşturucu maddelere karşı toplumun dikkatini çekmek amacıyla başlatılan “Hedef Olma, Hedefsiz Kalma” adlı sosyal medya projesi, Şişli Camii önünden başlayan yürüyüşle start aldı.

 • Nihat Hatipoğlu Zeytinburnu'na geliyor

  Nihat Hatipoğlu Zeytinburnu'na geliyor

  Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği meydan iftarları, birbirinden değerli konuklarıyla vatandaşlara Ramazan coşkusunu yaşatmaya devam ediyor.

 • Gökalp Mahallesi Sokak İftarı Yaptı

  Gökalp Mahallesi Sokak İftarı Yaptı

  Zeytinburnu Belediyesi Sokak iftarlarının bugünkü durağı ise Gökalp mahallesi 39.sokak oldu.İftarın organizesi belediyeden, ikramın sponsoru ise eski meclis üyesi Delfino Fur (Kürk’ün)patronu Yunus Küçük idi.

 • Zeytinburnu Bilgi Evlerinden çocuklara yaz okulu

  Zeytinburnu Bilgi Evlerinden çocuklara yaz okulu

  Zeytinburnu Bilgi Evleri, yorucu bir dönemi ardında bırakan çocuklara yaz okulu kapılarını açtı.

 • Telsizliler Komşularıyla Sokakta iftar yaptı

  Telsizliler Komşularıyla Sokakta iftar yaptı

  Zeytinburnu Belediyesi’nin hayırsever iş adamlarıyla birlikte organize ettiği Gönül Sofrası iftarları, Telsiz Mahallesi’nde 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.

 • İlk Sokak İftarı Merkezefendi Mahallesinde yapıldı

  İlk Sokak İftarı Merkezefendi Mahallesinde yapıldı

  Zeytinburnu Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Gönül Sofraları” iftar programında 2 bin kişiyi aynı sofrada buluşturdu.

 • İstanbul Konya Spor İlk Sezonunda Şampiyon oldu

  İstanbul Konya Spor İlk Sezonunda Şampiyon oldu

  İstanbul’da Konyalıların Sesi olmak amacıyla kurulan ALKA GRUP Başkanı Yahya Dediş tarafından kurulan İstanbul Konya Spor ilk sezonu zirvede Şampiyon olarak tamamladı ve bir üst gruba çıkmayı başardı.

ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

48.3%

8.2%

8.3%

6.1%

29.1%

HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan
kullan

kullan

kullan
kullan

kullan


kullan


kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan
kullan

kullan

kullan