• “Zeytinburnu 6. Fotoğraf Yarışması Şartnamesi”
 • Geleceğin Ustaları Yarışmaya Başladı
 • Zeytinburnulu Öğrencilere Tatil Bedava
 • Zeytinburnu'nda Demokrasi Nöbetinin 12.Günü
 • Engelli Vatandaşlar Meydan İftarında Buluştu
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Ağaoğlu Litvanya’da Zeytinburnu’nu temsil ediyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite’nin davetlisi olarak Litvanya’ya resmî bir ziyaret gerçekleştirdi.

19 Nisan 2013 Cuma 16:38

Cumhurbaşkanı Gül’ü Vilnius Uluslararası Havalimanı’nda Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürü Büyükelçi Rasa Kairiene, Vilnius Büyükelçisi Akın Algan ve Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas,karşıladı. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na geçen Cumhurbaşkanı Gül ve Bayan Gül’ü, Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite törenle karşıladı. Ardından gerçekleştirilen baş başa görüşmeden sonra Cumhurbaşkanı Gül ile Litvanya Cumhurbaşkanı Grybauskaite heyetler arası görüşmelere başkanlık ettiler.

“LİTVANYA’NIN AB DÖNEM BAŞKANLIĞI TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİNE SOMUT KATKI YAPACAK”

Litvanya’nın üç ay sonra üstleneceği AB Dönem Başkanlığı’nın Türkiye-AB ilişkilerine somut katkısı olacağına inandığını aktaran Cumhurbaşkanı Gül sözlerini şöyle tamamladı: “2011 yılında başarıyla icra ettiğiniz AGİT Dönem Başkanlığı örneğinde olduğu üzere, Dönem Başkanlığınızın AB’nin geleceğine de ışık tutacağına eminim. Nazik davetinize icabeten gerçekleştirdiğim bu ziyarette, ikili iş birliğinin her alanda daha da geliştirilmesi doğrultusundaki karşılıklı siyasi irademizi ve geleceğe yönelik müşterek vizyonumuzu teyit etmek, bana kıvanç vermiştir.” Cumhurbaşkanı Gül, Litvanya ziyaretinin son gününde ise ilk olarak Litvanya Başbakanı Algirdas Butkevicius’u kaldığı otelde kabul etti.

LİTVANYA-TÜRKİYE İŞ FORUMU

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite ile Litvanya-Türkiye İş Forumu’nun açılışına katılarak iş adamlarına hitaben bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Gül, gerçekleştirdikleri görüşmelerde ilişkilerin ekonomik ayağına verilen önemin dile getirildiğini ve ekonomik faaliyetlerin gelişmesi için gerekenlerin yapılmasının kararlaştırıldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Gül, iş dünyası temsilcilerine bu konuda görev düştüğünü kaydederek, “Sizleri teşvik etmek ve yolunuzu açtığımızı göstermek için bugün aranızdayız” dedi.

CUMHURBAŞKANI GÜL’DEN LİTVANYALI İŞ ADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISI

İşadamlarına seslenen Gül, Cesaretle bu ülkede yatırım yapabilirsiniz, Bu ülkenin hukukuna ve kurallarına güvenebilirsiniz” diye seslenen Cumhurbaşkanı Gül, Litvanyalı iş adamlarına da “Siz de Türkiye’ye yatırım yapabilir, Türk iş adamlarına güvenebilir, Türkiye ile ticaret yapabilirsiniz. Her şeyden önce Türkiye’nin, harcama paritesine göre bir trilyon doların üzerinde gayri safi milli hasılası vardır” diye konuştu.

TÜRK İŞADAMLARINA CUMHURBAŞKANIMIZ YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Ülkemizi Litvanya’da başarılı ile temsil eden Türk İşadamımız Venessi Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı  Ergin Ağaoğlu ziyareti süresince Cumhurbaşkanımız ile birliktedeydi. Ziyareti Zeytinburnu Haber Gazetesine değerlendiren başarılı Türk işadamı Cumhurbaşkanımız ziyareti Bizleri onurlandırandı ve gelecek adına yapacağımız başarılı projeler için Bizlere güç verdi. 18 yıldır Ülkemizi ve Zeytinburnu’nu Litvanya’da temsil etmek Bizler için onurdur. Türkiye’nin son yıllarda Dünya’da yükselen trendi Bizlere de olumlu yansıyor. Uzun yıllardır Litvanya’da ikamet eden ve kurduğu Venessi markası Ülkenin sayılı firmaları arasında giren Ergin Ağaoğlu gelecek adına daha umutlu konuşuyor. Bizim firmamız artık Litvanya’da söz sahibi firmalarından birisi. Venessi’nin Polonya, Estonya ve Letonya gibi Avrupa Birliği Ülkeleri ile güçlü bağlantıları var.Litvanya-Türk İş Forumu’nun ardından Kültür ve Eğitim Merkezi’nin açılışını yapan Cumhurbaşkanı daha sonra yurda döndü.

kullan

kullan

kullan

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Kurbanlık Dolandırıcısı Tutuklandı

  Kurbanlık Dolandırıcısı Tutuklandı

  Kurban Bayramında kurbanlık alıp kayıplara karışan 3 kişiden 1'i yakalandı. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Üstündağ Ailesi Hac Mevlidinde buluştu

  Üstündağ Ailesi Hac Mevlidinde buluştu

  Ahde Vefa Derneğinin Kurucularından olan İş adamı Soner Üstündağ Kutsal Topraklardan dönen anne ve babası için Mevlit okuttu.

 • Merter’deki Arazi Şehitler Parkı yerine ranta açıldı

  Merter’deki Arazi Şehitler Parkı yerine ranta açıldı

  CHP, Merter’de 47 Bin Metrekarelik arazinin imara açılması yerine 15 Temmuz Şehitler Parkı olmasını önerdi, İBB Meclisinde CHP’nin bu önerisine AK Parti karşı çıktı

 • Büyükyalı Kazlıçeşme projesi görücüye çıktı

  Büyükyalı Kazlıçeşme projesi görücüye çıktı

  Emlak Konut GYO güvencesiyle Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat’ın, İstanbul Kazlıçeşme’de hayata geçirdiği projesi Büyükyalı İstanbul, tanıtıldı

 • Zeytinburnu Belediyesi'nden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

  Zeytinburnu Belediyesi'nden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

  Zeytinburnu’nda yeni eğitim öğretim döneminde “İlkokul Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı” projesi ile öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için hediye çeki dağıtıldı.

 • Zeytinburnu’nda yeni eğitim ve öğretim yılı coşkulu başladı

  Zeytinburnu’nda yeni eğitim ve öğretim yılı coşkulu başladı

  2016-2017 eğitim-öğretim yılı, yurt genelinde "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" teması ile düzenlenecek törenlerle başladı. Zeytinburnu’nda yeni eğitim ve öğretim yılı için geniş katılımlı tören Celalettin Gözüsulu ilköğretim okulunda yapıldı.

 • Zeytinburnu Belediyesi Yetenek Avında

  Zeytinburnu Belediyesi Yetenek Avında

  Zeytinburnu Belediyesi ve Zeytinburnu Halk Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle gerçekleştirilen 2016-2017 Zeytinburnu Kültür Sanat Kursları kayıt dönemi başladı. 0:00

 • Batı Trakya Spor’un U-12 Takımı Gururumuz oldu

  Batı Trakya Spor’un U-12 Takımı Gururumuz oldu

  Batı Trakya Spor Kulübünün U-12 takımı Kocaeli Footballium Cup Turnuvasında kupayı alarak ilçemizin gururu oldu.

 • Nazım Vardar Bayram günü elim bir kaza sonucu vefat etti

  Nazım Vardar Bayram günü elim bir kaza sonucu vefat etti

  Zeytinburnu Tüm Rumeli Türkleri Derneğinin Üyelerinden Rüştü Vardar’ın Ağabeyi Nazım Vardar Bayram Günü elim bir kaza sonucu aramazdan ayrıldı.

 • CHP Zeytinburnu’nda Kurban Bayramı

  CHP Zeytinburnu’nda Kurban Bayramı

  CHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Kurban Bayramı dolaysıyla bir program düzenledi. Programa ilçe Başkan Yrd. Barbaros Doğruel ev sahipliği programda Darbe girişimi lanetlendi. Bayramlaşma programına Meclis Üyeleri Selamettin Yeniyol, Osman Genç, En son Yerel Seçimlerde CHP’den Belediye Başkan Adayı olan Mimar Mustafa Fazlıoğlu, Kadın Kolları Başkanı Derya Akkılıç ve Partililer katıldı.

 • Başkan Murat Aydın, Vatandaşlarla Bayramlaştı

  Başkan Murat Aydın, Vatandaşlarla Bayramlaştı

  Kurban Bayramı namazını Seyitnizam Camisinde kılan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, namaz sonrasında vatandaşlarla bayramlaştı.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ Evinden 1 Milyon 600 Bin Dolar Çıktı

  Zeytinburnu'nda FETÖ Evinden 1 Milyon 600 Bin Dolar Çıktı

  FETÖ'ye finansman sağlamak ve yeni eleman kazandırmak amacıyla faaliyet gösteren 14 kişi gözaltına alındı. Arama yapılan evde 1 milyon 600 bin dolar ele geçirildi.

 • Semih Duran Rising Star’da Yarı Finalde…

  Semih Duran Rising Star’da Yarı Finalde…

  Rising Star Türkiye’de Semih Duran Zeytinburnu’nu yarı finale taşıdı. Zeytinburnu’nun evladı Gökalp Mahallesinde ikamet eden Semih, Çeyrek finalde Tutamıyorum Zamanı adlı şarkı ile Dört jüri üyesinden tam not aldı ve seyircinin desteğiyle de Yarı finale adını yazdırdı.

 • İbb'den Zeytinburnu'ndaki Kurbanlıklara Tam Not

  İbb'den Zeytinburnu'ndaki Kurbanlıklara Tam Not

  Zeytinburnu Belediyesi kurban satış ve kesim alanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kalite belgesi ile ödüllendirildi.

 • Zeytinburnu Spor’un Babası Veli Duman vefat etti

  Zeytinburnu Spor’un Babası Veli Duman vefat etti

  Selanik Muhacirleri'nden olan Veli DUMAN, 1928 Yılında Meriç'te doğdu.. Meriçiç'in kıyısında çamurlarla güreş tuttu. İlkokulu da orada okudu.. İlkokuldan sonra okula gitmedi ve kendince spor ile uğraşılara daldı. Vatan görevi geldi ve askerlik için Afyon'a giit. Eşi İsmihan kaçarak Veli Dumanla asker iken evlendi.

 • Zeytinburnu 1957'de Hedef 2020'de Süper Lig

  Zeytinburnu 1957'de Hedef 2020'de Süper Lig

  Zeytinburnu’nun Süper Ligde efsane olan takımı Zeytinburnu spor için kollar yeniden sıvandı. Bölgesel Amatör Lige çıkan temsilcimizin Öz Trabzonlular adını değiştirerek Zeytinburnu 1957 oldu. Kulüp Başkanı Kenan Aydın ilçe protokolünü ziyaret ederek destek istedi.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

47.2%

8.2%

8.4%

6.1%

30.1%

HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan