• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Velayetini alan babasını istemedi

Boşanmada velayetinin verildiği babasıyla gitmek istemeyen 14 yaşındaki çocuk, kaldığı yurttan psikiyatrik gözetime gönderildi
13 Nisan 2013 Cumartesi 22:08

İstanbul'da boşanma davası sonucundan velayetini alan babasının yanına gitmek istemeyen çocuğun, hastanede psikiyatrik gözetim altında tutulmasına karar verildi. Baba Mustafa Murat Eren, İstanbul 1. Çocuk Mahkemesi'nin kararı doğrultusunda, bir süredir Zeytinburnu Yetiştirme Yurdu'nda kalan oğlu T.E.'yi (14) almak için avukatı, icra memuru ve polislerle dün yurda geldi. Ancak T.E. babasına, kendisiyle gitmek istemediğini söyledi.

Bunun üzerine kurum yetkilileri, çocuğu babaya teslim etmedi. Zeytinburnu Yetiştirme Yurdu'na gelen İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Önal İnaltekin, baba ve çocukla görüştü. Bu arada babanın avukatı ile kurum yetkilileri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Daha sonra İnaltekin, yaşanan olayların T.E.'nin psikolojisini olumsuz etkilediğini belirterek, ambulans çağırdı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Acil Servisi'ne götürülen T.E.'nin, ruh sağlığı iyi olmadığı gerekçesiyle yatışına karar verildi. T.E.'nin anne ve babası arasındaki velayet sorunundan olumsuz etkilenerek psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ

 Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan