• Bizim İBO’ya Başkanda Doğum günü Partisi
 • Otomobilin Devirdiği Aydınlatma Direği Yolu Kapattı
 • Zeytin Dalı'nda 4. Gün! Burseya Dağı'nda göğüs göğüse çarpışma
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
SICAK HABER
Karakter Boyutu :
EYÜP TOPAL
EYÜP TOPAL

EYÜP TOPAL

Giresun ili Çamoluk ilçesi Sarp Kaya Köyü nüfusuna kayıtlı olan Eyüp Topal, 19.05.1966 İstanbul Bebek Arnavutköy doğumlu olup, 25 yıldır Zeytinburnu'nda ikamet etmektedir.

EĞİTİM DURUMU

İlk ve ortaokulu Arnavutköy İlkokulu Bebek Ortaokulu’nda, Liseyi Maçka Endüstri Meslek Lisesi'nde okumuş, Üniversite öğrenimini ise Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde tamamladıktan sonra 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim - Bilişim Sistemleri Akademik Programı'na katılmıştır.

ÇALIŞMA HAYATI

Yaklaşık iki buçuk yıl kadar ulusal gazete ve dergilerde çeşitli görevlerde bulunan Eyüp Topal, sonrasında ortaklı bir yapı olan Alçam Yapı Malzemelerinin kuruluşunda bulunmuştur. Şu anda ise kendi aile şirketleri olan Seycan Seramik'in Yönetim Kurulu Başkanı olarak ticari hayatını sürdürmektedir.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIN DA Kİ GÖREVLERİ

TÜMSİAD(tüm sanayici ve işadamları derneği) kurucu yönetim kurulu üyesi ve İstanbul şube başkanı,18.dönem İTO(İstanbul ticaret odası) meclis üyesi, ENVER(enerji verimliliği derneği) İstanbul şube yönetim kurulu üyesi, İstanbul Huzur Hastaneleri ve Dinlenme Evi Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi,  Zeytinburnu Sporun 1. Lige çıktığı dönemde, 2 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ve Basketbol Şube Sorumluluğu, Maçka okulları vakfı yönetim kurulu üyesi, Birlik Vakfı Üyesi, TİMDER(tüm inşaat malzemeciler derneği yönetim kurulu üyesi, İTO İnşaat İhtisas Komisyonu Üyeliği, İTO Takdir Komisyonu Üyeliği görevlerini devam ettirmektedir.

SİYASİ HAYATI 

Uzun süredir siyasetin içinde olan Eyüp Topal 2009 Yerel Seçimlerinde Ak Parti’den Belediye Başkanlığı Aday Adayı oldu. Kurulduğu günden bugüne kadar Ak Parti içeresinde aktif siyasette olan Topal Sadece Zeytinburnu’nda değil İstanbul’da da siyasetin önemli simlerinden biri.

AİLE HAYATI

22 yıldır evli olan Eyüp Topal; bir kız, iki erkek evlat sahibidir.

HOBİLERİ

Kitap okumayı çok seven, edebiyatın gençliği yetiştirdiğine, yaşlılığa ise zevk verdiğine inanan Topal, kitaplar için "iyi günlerde değerli birer hazine, kötü günlerde ise muhteşem birer teselli ve sığınaktırlar" demektedir. Ayrıca Tarihe olan düşkünlüğü ile de bilinen Topal, tarihi mekânları gezmekten hoşlanmaktadır. Topal Tasavvuf Musikisi ve Türk Halk Müziğine de ayrı bir ilgi duymaktadır.

Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş
Sen de görüşünü belirt!
Yükleniyor...
 • Yorumlar3
 • Onay Bekleyenler0

YAZILAN YORUMLAR

 • z.burnu belediye / selim özkan / 2015-03-07 16:01:24
  bir giresunlu dahamıı yeter bunlardan cektigimiz padişahlık gibiii hep giresunlularmı yöneticekkkk gün gelir devran döner.
 • eyüp topal başkan / bir bilen / 2013-02-12 18:34:50
  BU DÖNEM BAŞKANLIK YARIŞI ÇETİN GEÇECEK GİBİ ZİRA EYÜP TOPAL ADAYLIĞINI KOYARSA GEÇEN DÖNEM GİBİ OLMAZ ÇOK CİDDİ BİR ADAY OLARAK KARŞIMIZA ÇIKACAKTIR BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM
 • başkan / yakup erdem / 2012-11-26 18:21:07
  eyyüp başkanımızı inşaallah bu dönem zeytinburnu belediye başkanı olarak görmek isteriz murat başkanımızın 3 dönemdir yapmış oldugu hizmeti takdire şayandır.
Tüm Yorumları Göster
kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan