Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden yapı malzemeleri sektörü, Halkbank ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) güçlerini bir araya getirdikleri kampanya kapsamında, 100 bin tüketiciye Halkbank tarafından % 0,33’ten başlayan faiz oranlarıyla kredi verilmesi ve yapı sektörüne 1 milyar TL’nin üzerinde iş hacmi yaratılması hedefleniyor.

Yapı malzemeleri sektörün tüm dernekleri, önde gelen 83 firma ve 13 binden fazla bayinin katıldığı “Evini Yenile Türkiye” kampanyasıyla, tüketicilerin ev yenileme ihtiyaçları için cazip imkânlar yaratılması hedefleniyor. Kampanya ile ayrıca yapı malzemeleri sektöründe talebin canlandırılması, istihdamın artırılması, ülke ekonomisine katkı sağlanması da amaçlanıyor. Halkbank, kampanya kapsamında 12 ay vadede % 0,33, 13-24 ay vadede % 0,80 ve 25-36 ay vadede % 0,95 faiz oranları ile tüketicilere, ev yenilemede kullanacakları 2 bin TL’nin üzerindeki yapı malzemeleri ve işçilik harcamaları için finansmanı, 2 ay geri ödemesiz olarak sağlayacak.

İŞ ADAMI EYÜP TOPAL'IN, SİTEMİZİN GENEL YAYIN YÖNETMENİ MURAT ERGÜN 5 YIL SÜREYLE BİRLİKTE ÇALIŞTIĞI VE ÜNAL TANIK'IN HAZIRLAYIP SUNDUĞU YAŞAYAN EKONOMİ PROGRAMINA VERDİĞİ ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ WWW.ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL