Olivium Arapça bilen eleman arıyor

Olivium Genel Müdürü Aytaç Özçiçek bu yıl birçok acenteyle bağlantıya geçerek turist getirme çalışmalarına ağırlık verdiklerini, böylece geçen yıla göre yüzde 100 daha fazla turist çektiklerini söyledi.

Yıl sonuna kadar 100 bin turisti merkeze çekmeyi hedeflediklerini ifade eden Özçiçek, hedeflerinin turist sayısını yüzde 25 artırmak olduğunu kaydetti. Önümüzdeki yıl 125 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Özçiçek, `Bunun için oteller ve acentelerle anlaşmalar yapıyoruz. İçerisinde AVM`lerin de yer aldığı İstanbul haritası çıkarıyoruz. Yılda 300 bin harita dağıtıyoruz. Eleman alımında Arapça bilenlere öncelik tanıyoruz

Yaz aylarında 2 İngilizce 2 de Arapça bilen rehber çalıştırıyoruz. Restoranlarda Arapça mönüler oluşturuluyor. Mağazalar Arapça `indirim` yazıyor.` Merkezlerine gelen Arapların harcama alışkanlıklarının da farklılaştığını dile getiren Özçiçek, `Buradaki Arap turist 2 dolarla 20 bin dolar arasında para harcıyor. Günlük ortalama kişi başına harcamaları ise 250-300 dolar arasında değişiyor` dedi.

www.zeytinburnuhaber.org