Millî Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de 2020-2021 Eğitim - Öğretim yılı, 1. sınıflar ile okul öncesi sınıflarımızda yüz yüze eğitim şeklinde başladığını hatırlattı. Bunun yanı sıra tüm dünyayı tehdit eden COVİD-19 salgınının olumsuz etkileri nedeniyle de yüz yüze eğitime devam kararı alınmayan 2. sınıflardan 12. Sınıflara kadar olan öğrencilerimiz de bilişim ağı üzerinden (EBA) uzaktan eğitim yoluyla eğitim-öğretimlerine devam edeceğini ifade eden Yeşilyurt şunları kaydetti:Sevgili öğrencilerim, fedakâr meslektaşlarım ve değerli veliler, Dünyayı ve ülkemizi etkileyen Covid-19 salgını ile mücadele ettiğimiz bu dönemde, 2020-2021 eğitim öğretim yılının geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, gençlerimize, onları yetiştirecek olan fedakâr öğretmenlerimize, velilerimize ve ülkemize; iyilikler, güzellikler ve başarılar getirmesini diliyorum.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, Bir milletin iradesinin aynası öğretmendir. Öğretmen nasılsa, yetiştirdiği nesil ve öğrenci de öyle olacaktır. Bir ülkenin en büyük meselesi toprağından beslenen insanların; akıl, kafa, kalp ve dünyalarının gelişimine, değişimine destek olmaktır. Bunu da başaracak olan sizlersiniz. Her zaman olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da hep birlikte ülkemizi güçlü yarınlara ulaştırmanın, millî ve manevi değerlerine bağlı, başarılı bireyler yetiştirip eğitimin kalitesini ve verimliliğini arttırmanın, öğrencilerimize daha iyi bir eğitim sunmanın gayreti içinde olacağız. Sizlere özverili ve fedakâr çalışmalarınız için şimdiden teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerim, Sizler yarınlarımızın Türkiye'sini şekillendireceksiniz. Ülkemizin bekası için sizlerin; birbirinize saygılı, farklılıkları zenginlik olarak görme, birlikte yaşama ve üretebilme, kendinizin ve başkalarının yaptıklarını sorgulayabilme, hakkın ve doğrunun yanında kararlı duruş sergilemeniz anlamlı olacaktır. Zeytinburnu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tüm imkânlarımızla her daim yanınızda olduk ve olmaya da devam edeceğiz. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında hepinize başarılar diliyor, bu süreçte sorumluluk duygusu ve bilinci ile hareket edeceğinizi biliyor, hepinizle gurur duyuyorum.

Değerli anne ve babalar, Çocuklarınızı en az sizin kadar düşünüyor,  sizin her türlü kaygı ve endişenizi paylaşıyoruz. Değerli evlatlarınızın bizlere emanet olduğunun bilinciyle tüm kurumlarımızda eğitim sürecinin sağlıklı ve verimli yürütülebilmesine yönelik çalışmalarımızı tamamladık. Bu eğitim öğretim yılında hep birlikte maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeye özen göstereceğiz. Öğrenci, öğretmen, okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerimizin ve bizlerin başarısını arttıracaktır.  Yeni eğitim öğretim yılında göstereceğiniz özverili çabalarınız için şimdiden teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum.

Ülkemizi güçlü yarınlara ulaştırmak için, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı, duyarlı nitelikli güzel ahlaklı ve başarılı bireyler yetiştirip eğitimin kalitesinin ve verimliliğinin arttırılması için özveriyle çalışan yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza başarılar diliyor, yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum dedi.