18 Milyon öğrencinin yarıyıl tatili başladı. Yapılan törenlerle karnelerini alan öğrencilerden bazıları mutlu bazıları da mutsuzdu. Bir öğrenci ise Hacker yönetimi ile hem devamsızlıklarını sildi hem de notlarını düzeltmeyi başardı ama dikkatli öğretmenler durumu fark edince öğrenci hakkında dava açıldı.2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Kapanış Töreni Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas, İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, Şube Müdürleri Necip Fazıl Poyraz ve Ali Akıllı, MHP İlçe Başkanı Reşat Ok, okul müdürleri, öğrenciler ve velilerin katılımı ile Celalettin Gözüsulu İlkokulunda gerçekleştirildi.

Etkinliğin sunumunu öğretmen Elif Şen ile 3 - H sınıfı öğrencilerinden Miray Türe ve Hüseyin Er yaptılar. Şehitlerimizin ve rahmete eren gazilerimizin manevi ruhları adına saygı duruşu yapıldıktan sonra İstiklal Marşı okundu. Okul Müdürü Nejmi Kaşkaya Günün anlamı olarak yaptığı konuşmada okul konumunda bilgi aktardıktan sonra velilere itafen " Çocuklarınızın karne notları çok iyi diye tatil döneminde çocuklarınızı ihmal etmeyiniz ve mutlaka bilgi içeren kitaplar okumalarını sağlayınız. Çocuklarınızın karne notu düşük geldiği zaman onları suçlamayınız ve sorgulamayınız. Sizler nerede hatalı olduğunuzu bularak çocuklarınızın başarılı olmaları için çalışmalara önce kendinizden başlayınız. Okul idarecileri ve öğretmenleri ile her zaman dialog içerisinde olarak çözümler üretiniz ve çocukların başarı çıtasını yükseltmeye destek veriniz" dedi.

Gösteri programı 4 - N sınıfı öğrencisi Yağız E. Yıldırım " Benim Okulum " adlı şiiri okudu.. Yine aynı sınıf öğrencisi olan Dicle Gören kemanıyla sahne aldı. Dicle Gören Kemal Paşa ve Çanakkale öykülerini içeren iki şarkının yorumunu yaşına göre mükemmel bir şekilde sundu. Anasınıfı'ndan İ Şubesi öğretmenleri Sıla Ülker gözetmenliğinde 4 kız ve 4 erkek öğrenci Ay ve Yıldızlı formalarıyla modern danslardan oluşan bir potpori sergilediler. Ana sınıfları öğrencilerinden 7 erkek ve 8 kızdan oluşturulan Halk Oyunları Gösteri Gurubu Elazığ yöresi Halk Oyunu olan Çayda Çıra ile başladıkları gösterilerine çeşitli bölge oyunlarından potporiler ekleyerek yine başladıkları gibi gösterilerini Çayda Çıra oyunu ile tamamladılar. Sahne gösterileri bittikten sonra temsili karneleri vermek için sınıflara geçildi.

Önce Yeşim Fatma Küçükcan'ın öğretmenliğini yaptığı sınıfa geçildi. Öğrencilerin karneleri Kaymakam ve etkinliğe katılan protokol ve davetliler tarafından verildi. Kaymakam Mehmet Makas bir diğer ana sınıfına geçerek minik öğrencilerle sohbet etti. Daha sonra Nevin Edis'in sınıf öğretmenliğini yaptığı 3- E sınıfına geçildi. Temsili karnelerin verilmesinden sonra gurup fotoğrafları çekimi yapıldı.Son olarak, şehit asker Semih Korkut'un eşi Berna Korkut'un öğretmenliğini yaptığı Özel Eğitim Anasınıfı'na geçiş yapıldı ve Kaymakam Mehmet Makas ile öğretmen Berna Korkut öğrencilerin karnelerini birlikte verdiler. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAY