İstanbul’da çok örneği olmayan ve fakat Türkiye’de örnek alınabilecek bir proje olan Öğlencilerimiz için Ücretsiz ‘Seç Beğen Al’ Mağazası’nın ilki Adile Mermerci Uygulama Otelinde açıldı. Hem ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için bağış yapmak isteyen bu mağaza gelip bağışlarını yapabilecekler hem de ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz bu mağazadan ihtiyaçlarını ücretsiz alabilecekler…

Zeytinburnu okulları arasında ilk kez uygulanan bu projenin hayata geçirilmesine en büyük katkıyı  İlçe Milli Eğitim Müdürü ALİ Yeşilyurt, M.İ.M Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi " Adile Mermerci Otelcilik Uygulama Okulu " Müdürü Mücahit Çatal ve Müdür Yardımcıları Reyhan Sevim ile Ebru Amaç verdiler. 

Projenin ana teması yardımseverlik ve hayırseverlikten oluşuyor. Sizlerde Evlerde dolaplarda kalan az kullanılmış giysi, ayakkabı, kırtasiye, öğrenci malzemeleri, gıda ürünleri ve birçok kalemi kapsayan giysileri ‘’Bu Mağaza Ücretsiz, Seç Beğen Al Mağazası " için M.İ.M Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi " Adile Mermerci Otelcilik Uygulama Okulu " müdürü Mücahit Çatal ve müdür yardımcıları Reyhan Sevin ve Ebru Amaç ve de sorumlu görevliye teslim edebilirsiniz. Mağazalarda kalan sezon ürünleri için de çalışmalar yapılmakta. " Bu Mağaza Ücretsiz, Seç Beğen Al Mağazası " için okulda bir oda açıldı ve çalışmalar tamamlandı.

Hayırsever ve Yardım severlik temelleri üzerine kurulan bu mağaza ihtiyaç sahipleri olanlara ücretsiz hizmet sunuyor. Mahalle muhtarlarının öncülüğünde ihtiyacı olan kişiye " Fakirlik Belgesi " vererek yönlendirme yapmaları yeterli. İhtiyacı olan kişi bu belgeyi alarak okula geldiğinde ihtiyacı olan ürünleri alabilecek.

Zeytinburnu’ndaki ilk Seç Beğen Al Mağazası 21 Aralık Cuma günü Kaymakam Mehmet Makas, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, Beştelsiz Muhtarı Adem Yavuz, Seyitnizam Muhtarı Ömer Algül, Merkezefendi Muhtarı Nejdet Baykan, Gökalp Muhtarı Celal Ertuğrul, Yeşiltepe Muhtarı Nadiye Polat, Sümer Muhtarı Akın Coşkun, Zeyçed Başkanı Ali Gündüz, okul müdürleri ve davetlilerin katıldığı bir törenle açıldı. 

Okul Müdürü Mücahit Çatal yaptığı konuşmada sistemin konusunda bilgi aktararak sıfır kullanılmış giysi ve ayakkabı hediye eden firma sahiplerine de ayrıca teşekkür etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAY