Öğretmenler arasında motivasyonu arttırmak ve bunun eğitim ve öğretime yansıması, öğretmenlerin tanışma ve kaynaşmaları amacıyla Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen " Benim bir hedefim var " projesi kapsamında organize edilen, Şemsettin Sami Ortaokulu Müdürü Gökhan Baykal tarafından koordinasyonu yapılan " Zeytin Dalı Öğretmenler arası Voleybol Müsabakaları " oldukça heyecanlı geçti.

Ahmet Vefik Paşa Ortaokulu ve M.İ.M Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında yapılan final maçını 25 - 18, 25 - 17 ve 25 - 17 setlerle 3 - 0 tamamlayan M.İ.M MTAL şampiyon oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, Şube Müdürleri Faruk Tosun, Sevim Avcı, Devran Ürey ve Ali akıllı, İlçe Gençlik Spor Müdürü Ali İhsan Öney, okul müdürleri, öğretmenler ve taraftarların iştirak ettiği müsabakanın seromoni sunumlarını Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mehmet Sena Hasanoğlu yaptı.

Turnuva Koordinatörü Gökhan Baykal yaptığı selamlama konuşmasında " 22 okulumuzun katıldığı voleybol turnuvasında 300 eğitimci mücadele etti. Mükemmel enstantanelerin fotoğraflandığı ve 60'a yakım maçın oynandığı, birbirlerini alkışlayanları, rakibini alkışlayanları görmek gerçekten büyük bir mutluluk. Böylesine mükemmel bir projede koordinasyon okul olmak bizi de mutlu etti. Emeği geçen herkesi kutluyorum " dedi.

Turnuvaya iştirak eden bayan voleybolcuları olarak Nagehan Kartal, Berrin Güler, Özlem Bozkurt, Fatma Kılıç, Derya Taştekin, Merve Özyurt, Hilal Acar, Fadime Akın, Ülkü Oymacı, Zeynep B.Bayram, Fatma Şimşek, Sevgi Gezgin, Evren A. Taşören, Nadide Uğurlu, Ayfer M. Çınar, Yasemin Becit, Nihal Aslan, Sevcan Ünal, Fadime Eroğlu, Gözde Alataş, Nuray Vali ve Şafak K. Öykü'nün ödüllerini İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Devran Ürey verdi.

Turnuvada En iyi defans oyuncusu Erhan Yıldız ve Merve Özturt, en özverili okul müdürü Ali Erdem Arpaçay ve en iyi yardımcı müdür olarak da seçilen Murat Songel ödüllendirildi. En centilmen okul olarak da İ.E Odası İstanbul Kantinciler Anaokulu ödülünü aldı. 
Derece alan okul takımları

Zeytindalı Voleybol Turnuvası'nda yapılan müsabakaların sonucunda M.İ.M Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şampiyon, Ahmet Vefik Paşa Ortaokulu ikinci, Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi üçüncü ve Gazi Paşa İlkokulu da dördüncü oldular. Derece alan takımların kupa ve madalyaları İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Faruk Tosun, Sevim Avcı, Devran Ürey, Ali Akıllı ve İlçe Gençlik Spor Müdürü Ali İhsan Öney tarafından verildi.

Şampiyon olan M.İ.M Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oyuncu öğretmenleri Mücahit Çatal, Şevket Erkoç, Yücel Yetim, Barış Güzel, Zeynep Bahar Bayram, Yılmaz Sezer, Raşit Çevik, Sadık Cesur, Emriye Pamukçu, Gökçe Ayaz ve Gürkan Ünver'in madalyaları ve takım kupası İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt tarafından verildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAY