Kızılay Haftası nedeniyle okul bazında geleneksel hale getirilen Kan Bağışı Kampanyası bu senede de tekrarlandı. Okul Müdürü Nejmi Kaşkaya, yardımcıları, öğretmenler ve Okul Aile Birliği Başkanı İmran Alsan ve ekibi Kızılay Haftası Kan Bağışı'nı çalışmaları için el ele verdiler. Türk Kızılayı Avrupa Yakası Kan Merkezi gezici aracı 1 Kasım sabahı erken saatlerde okul bahçesinde hazırlıklarını yapmışlardı. Tepebağ Dutluk Cami Dernek Başkanı Ayhan Özdemir de cami İmam-ı Hatibi'yle sabah ve öğle namazlarında cemaate duyuru yapılmış bu duyuru hoparlörler ile çevresine duyurulmuştu,

Ak Parti Zeytiburnu Başkanlığı 60 kişiyle katılıp kan bağışı yaptı.Düzenlenen kan bağışı kampanyasına Zeytinburnu İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ali İhsan Öner, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Abdül Selami Delibalta, başkan yardımcıları, birim komisyon başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, İlçe Meclis Üyeleri Fikret Tuncer ve Bilal Akgül olmak üzere 60 kişilik bir gurupla katıldılar ve kan bağışında bulundular. Zeytinburnu Çevre Kültür ve Turizm Deneği Başkanı Ali Gündüz ve yönetiminden Sefer Cengiz ve Mehmet Alpay, Rumeli Halk Türküleri Sanatçısı Salih Can kampanyaya gelenlerdendi.

Okul velilerinin arasında özellikle bayanların kan bağışına uyumlu olanları bağış için yoğun ilgi gösterdiler. 9 saatlik bir zamanda 90 ünite kan bağışı yapıldı. " Bir Ünite Kan - Hayata tutunan bir insan " sloganı için yapılan bu hizmet ve çalışmalar için emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

MEHMET ALPAY