Uzun bir süredir ekibiyle birlikte çalışan Ahmet Coşkun Hoca birde manifesto yayınladı. İşte o açıklama. Türkiye’nin En büyük sivil toplum örgütü olan sendikamız Eğitim Bir Sen’in “Özgür İrade Demokratik Seçim” olarak ifade ettiği Demokrasi şölenimizin seçim süreci başlamıştır.  Özlük ve özgürlük mücadelesinde; hak ve hakikat davasında suspus olup köşemize çekilmeden, etkisiz ruh haline kapılmadan ve eksiklerimizle ilgili hiçbir savunmacı yaklaşım zaafına düşmeden değişim için besmeleyle yola çıktık.

Örgütlü toplumun güçlü toplum olduğunu bilerek ve gücünü örgütünden alan sendikal anlayış ile Eğitim Bir Sen İstanbul 1 No’lu şubenin üzerindeki ölü toprağını ve pasifliği kaldırarak geçmiş yıllardaki şanlı günlerine tekrar ulaşması için virabismillah deyip yola çıkıyoruz.

İnanç değerlerimiz ile insanlığın birikimini mezceden, sorumluluğu, paylaşmayı, istişare etmeyi, çözüm yollarını birlikte bulmayı amaç edinmiş sendikal anlayış ile Eğitim Bir Sen İstanbul 1’no’lu şubeyi yeni ufuklara taşımak üzere yola çıkıyoruz.

Kurucu genel başkanımız Akif İNAN’ın bir çekirdekte bir filizi, bir filizde bir fidanı ve bir fidanda bir ormanı düşleyen umut ve inanmışlık ruhuyla mağdur ve mazlumların umut ışığı olmak için yola çıkıyoruz.

Kurucu genel başkanımızın “Kapıdan girerken, ‘Ben geliyorum’ dercesine ölçüsüz konuşanlardan ve böyle davranış sergileyenlerden sendika yöneticisi olamaz” fikriyatı ile yürüyüşünde de sözlerinde de ölçülü, tevazu elbisesini kuşanmış, üyelerinin ve eğitim davasına gönül vermiş tüm eğitimcilerin onurlu mücadelesinin sarsılmaz davacısı olarak yola çıkıyoruz.

Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan Eğitim Bir Sen’in “Özgür İrade Demokratik Seçim” olarak belirlediği demokrasi şölenimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor; Sendikamıza, kuruluşundan itibaren bu davaya hizmet eden ve destekleyen üyelerimize ve tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyor, bu soylu mücadelede çıktığımız yolda bizlere destek veren vermeyen tüm kardeşlerimizi en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum. Yeni ufuklar için yol göründü...

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL