Bayramlarda ilçemizde yüzlerce ihtiyaç sahibi çocuğu giydirerek bayramlarını bayram yapan AK Parti Yönetim Kurulu üyesi Celal Şentürk bu kez yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla öğrencilerin yüzün güldürdü. Gerek kendi ev ziyaretlerinde gerekse AK Parti Teşkilatının yöneticilerin ziyaretlerinde tespit edilen ihtiyaç sahibi yüzlerce öğrenci Celal Şentürk’ün elinden okul çantalarına kavuştu. 

AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Celal Şentürk Gazetemize yaptığı açıklamada, Ülkemizde 18 Milyon Zeytinburnu’muzda 53 Bin Öğrenci ders başı yaptı. Eğitim, insanların kendisine, çevresine ve ülkesine faydalı olacak nesillerin yetişmesine aracılık eden, toplumların kalkınmasını sağlayan, hayatımızın her alanında bizimle olan en önemli unsurdur. Başarı ancak bilinçli, kültürlü ve bilgili insanların var olmasıyla elde edilir. Başarının sağlanması için eğitimin her kademesinde görev almış olan yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize büyük vazifeler düşmektedir. Geleceğimize ışık tutan öğretmenlerimizin bilgi ve birikimlerini yeni bilgiler öğrenme arzusu içerisinde olan öğrencilerimize en güzel şekilde aktaracaklarına olan inancımız tamdır.

Öğrencilerimizde öğretmenlerinden aldıkları bilgileri eğitimlerinin her aşamasında uygulayarak ülkemizin kalkınmasına fayda sağlayacaklardır. Öğrencilerimiz her zaman hedeflerini yüksek tutmalılar ve amaçlarına ulaşmak için planlı ve düzenli bir şekilde çalışmalıdırlar. Bu duygu ve düşüncelerle 2018 - 2019 Eğitim ve Öğretim döneminin Zeytinburnu’muzda, ülkemize, öğretmenlerimize, velilerimize ve güçlü Türkiye’nin inşasında görev alacak olan geleceğimizin teminatı öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, başarılarla dolu bir Eğitim yılı geçirmelerini temenni ediyorum” dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ