Sportif ve kültürel faaliyetler yanı sıra öğrencilerin ekolojik çevre çalışmaları, miniklerin muhteşem Mehter takımı faaliyetleri ve Gaziantep Araban İlçesi Dumlupınar İlkokulu'nu kardeş okul seçmeleri ile 380 öğrenciyi mutlu etmeleri gönülleri fethediyor.

Bizim Gök Kubbemiz Projesi

Bizim Gök Kubbemiz Projesi kapsamında Gaziantep Araban İlçesi Dumlupınar İlkokulunu kardeş okul olarak seçen Celalettin Gözüsulu İlkokulu müdürü Nejmi Kaşkaya ve idarecileri ve de okul aile birliğinin bu okuldaki 380 öğrenciye tatil öncesinde her öğrenci için Yaz Okulu kitapları göndererek sevindirmeleri adeta mutluluk yağmuru yağdırdı. Kitaplar Araban İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karayılan ve okul müdürü Abdurrahman Şeker tarafından sınıflara ve her öğrenciye dağıtıldı.

Hediyeler binlerce adete çıkartılıyor

Gönderilen Yaz Okulu kitapları haricinde 2 ay sürecek kampanya için çalışmalar başladı ve herkesin desteği bekleniyor. Binlerce kullanılmamış defter, kalem ve diğer kırtasiye ürünleri için her öğrenci ile velilerin destek yağmuru devam ediyor. Haziran ay sonuna kadar toplanacak ürünle yine kardeş okul olan Dumlupınar İlkokulu'na gönderilerek okullar açıldığında bu okulun müdürü olan Abdurrahman Şeker ve ekibi tarafından öğrencilere dağıtımı yapılacak.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAY