Gençleri spora teşvik etmek, kötü alışkanlıklardan korumak, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve yetenekli sporcuları keşfetmek amacıyla Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Liseler Arası Spor Turnuvaları Ödül Töreni Merkezefendi Stadı’nda gerçekleştirildi. 20 okuldan 16 futbol takımı, 13 erkek basketbol takımı, 10 erkek voleybol takımı, 9 kız basketbol takımı ve 15 kız voleybol takımı olmak üzere toplam 63 takımın rekabet ettiği yarışmada dereceye giren takımlar ödüllerini Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt'un elinden aldı.

GENÇ YETENEKLER KEŞFEDİLİYOR

Voleybol, basketbol ve futbol branşlarında dereceye giren takımların ödüllendirildiği törende VoleybolTurnuvası’nda erkeklerde 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri birinci olurken, kadınlarda ise Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi öğrencileri liderliği elde etti. Kıyasıya bir rekabetin yaşandığı BasketbolTurnuvası’nda erkeklerde Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesiöğrencileri birinci, kadınlarda ise Zeytinburnu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinci oldu. Kadınların yarışmadığı Futbol Turnuvaları’nda ise Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinci oldu.  Liderliği göğüsleyen takımların Çanakkale Assos’ta 5 günlük tatil kazandığı turnuvada dereceye giren takım oyuncularına kupa ve madalyaları hediye edildi.

“YARINLAR SİZLERLE BİRLİKTE BÜYÜYÜP GELİŞECEK”

Müsabakalara katılan gençlere madalyalarını veren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın “Bizler bu organizasyonu Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirdik bu sebeple huzurlarınızda Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bir kez daha teşekkür ediyorum. Turnuvada, liseli gençlerimiz üç farklı branşta birbirleriyle yarıştılar ve ödülü hak ettiler. Hep söylüyorum, Zeytinburnu’nun gençleri Türkiye’nin en başarılı gençleri. Onlara yeter ki tesis desteği verilsin, imkan sunulsun. İnanın Türkiye’nin gençleri dünyanın diğer gençlerinden çok daha başarılıdır. İşte yarınlarımız bu yetenekli gençlerimizle birlikte büyüyüp gelişecek.” ifadelerini kullandı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL