Zeytinburnu Bilgi Evleri 14'üncü Geleneksel Kitap Okuma Yarışması'nda dereceye giren isimler ödüllerine kavuştu. 36 bin 219 kitabın okunduğu yarışmada, 7 bin 520 yarışmacıdan 49 kişi ödül almaya hak kazandı. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programa Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da katıldı. Heyecan dolu anlara sahne olan yarışmada 4 farklı yaş grubu mücadele etti. 40 gün boyunca devam eden yarışmada 7 bin 520 yarışmacı, toplam 30 milyon 223 bin 446 sayfa okudu.

“BİLGİ GÜÇTÜR VE OKUYARAK ELDE EDİLİR”

Ödül Töreninde gençlere hitap eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Rabbime şükürler olsun ki 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın finalini yaşamayı bize nasip etti. Ben sizlere ve sizlerin şahsında Zeytinburnu halkına teşekkür ediyorum. Kitap okuma yarışmasının organizasyonunda görev alan Bilgi Evleri’mizdeki hocalarımıza, ilgili başkan yardımcımıza ve müdürümüze huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Ama en çok teşekkürü kitap okuma yarışmamıza katılan 7 bin 520 kardeşimize yapıyorum. Bu çok ciddi bir rakam. Dereceye giren kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Gerçekten bilgi güçtür ve bilgi okuyarak elde edilir. Zeytinburnu’nun bilge insanlarını kutluyorum. Öğretmenlerimizi, annelerimizi, babalarımızı, ev hanımlarımızı kutluyorum. Örnek oldular, okudular ve dereceye girdiler. Hepsini tek tek kutluyorum. Bu anlamlı programda bizleri yalnız bırakmadığınız için çok çok teşekkür ediyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” şeklinde konuştu.

40 GÜNDE 30 MİLYON SAYFA OKUDULAR

Zeytinburnu Belediyesi’nce düzenlenen 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasında 1. Grup’ta Seyitnizam Bilgi Evinden İkra Sude Kurt birinci, Yenidoğan – Gökalp Bilgi Evinden Siraceddin Zobar ikinci, Yeşiltepe Bilgi Evinden Ahmet Taha Şimşek üçüncü oldu.İkinci grupta Sümer Bilgi Evinden Sara Yetiş birinci, Merkezefendi Bilgi Evinden Emir Talha Kurt ikinci, Beştelsiz Bilgi Evinden Nehir Güngör üçüncülüğü kazandı. Üçüncü grupta Seyitnizam Bilgi Evinden Ömer Faruk Ardıç birinci, Beştelsiz Bilgi Evinden Emir Bekiroğlu ikinci ve Seyitnizam Bilgi Evinden Ebru Beyza Özen üçüncü oldu. Dördüncü Grup’ta ise Beştelsiz Bilgi Evinden Fatma Üstün birinci, Seyitnizam Bilgi Evinden Özlem Yıldız ikinci, Sümer Bilgi Evinden Recep Uçan üçüncülüğe hak kazandı. Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasında dereceye girenlere, toplamda 51 bin 600 TL para ödülü verildi. Ayrıca ilk üç dereceye giren üyeler, ailelerinden iki kişiyle birlikte, (toplamda 39 kişi) 5 gece 6 gün sürecek Çanakkale Assos Yaz Kampı'na katılacak.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL