Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin bu yıl 13’üncüsünü düzenlediği Kitap Okuma Yarışması’nın sınavı gerçekleştirildi. YGS ve TEOG tadında geçen sınavda 4 bin aday, 100 sorudan oluşan çoktan seçmeli test sınavında soruları doğru yanıtlamak için ter döktü. Yaş sınırının olmadığı sınavda yetişkinler de gençlerle kıyasıya mücadele etti. Birebir ÖSYM formatının uygulandığı sınavda, adaylara daha önce belirlenen kitaplardan 100 soru yöneltildi. Haluk Ündeğer İlkokulu ve Lisesi’nde gerçekleştirilen sınav 2 oturumlu yapıldı. Öğrenciler sınav saatini heyecanla beklerken, aileler de bahçede çocuklarının heyecanına ortak oldu.

BABA OĞUL SINAVA HAZIRLANDILAR

Sınav öncesinde çok heyecanlı olduğunu belirten öğrencilerden Enes Özdemir, “Çok iyi hazırlandım, inşallah birinci olurum. Bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” dedi. Özdemir'in babası da oğluyla beraber sınava hazırlandığını söyleyerek, “Biz de en az oğlum kadar heyecanlıyız, inşallah herkes başarılı olur.” şeklinde konuştu.

Sınavla ilgili bilgi veren Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri Koordinatörü Necmettin Işık, Bilgi Evleri Kitap Okuma Yarışması’nın 13 yıldır yapıldığını belirterek, “Bu yıl yarışmamıza 8 bin aday başvurdu. Katılan aday sayımız ise 4 bin kişi. 4 gruptan oluşan sınavımız 2 oturumla gerçekleşecek. Öğleden önceki oturumumuzda ilkokul grubu, öğleden sonraki oturumda ise lise ve yetişkin grubu sınava giriyor. Tüm adaylarımıza başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.

45 BİN TÜRK LİRASI VE TATİL ÖDÜLÜ

Sınav sonrasında, ödül töreninde birinci olmayı dileyen Ömer Yasin, “Çok heyecanlıydım ama sınav beklediğimden güzel geçti. İki kitabı okuyamadığım için onlarla ilgili çıkan bazı soruları çözemedim. Ama seçilen eserler arasından okuduğum kitaplarla ilgili karşıma çıkan sorular beni zorlamadı. Okuyamadığım kitapları ise sınavdan sonra ayrıca alıp okuyacağım. İnşallah sınavı kazanacağıma inanıyorum.” dedi.

13 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek törenle ödüllerine kavuşacak olan adaylar, toplam 45 bin Türk Lirası ve 1 haftalık Çanakkale Yaz Kampı ile ödüllendirilecek.

Birinci Grup için  Tıklayınız

İkinci Grup  için Tıklayınız

Üçüncü ve Dördüncü  Grup İçin Tıklayınız