• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Öğrencilerin Karne Tatili sevinci

Zeytinburnu’nda 2017 Eğitim - Öğrettim yılı birinci karne dönemi Dr. Reşit Galip İlkokulu'nda tiyatrolu etkinliklerle sona erdi. Öğrenciler hem eğlendi hem de karnelerini aldılar.

21 Ocak 2017 Cumartesi 09:36

Dr. Reşit Galip İlkokulu'ndaki karne 2. şölenine Kaymakan Ali Taşkın BALABAN, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi - Zeytinburnu Askerlik Şubesi 11. Dönem Başkanı Personel Albay Halil AKAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT ve Şube Müdürü Mustafa YILMAZ, İlçe Spor Müdürü Ali Kemal DEMİRDAĞ, Türk Eğitim Sendikası Başkanı Hakan AKGÜN, okul müdürleri, ZEYÇED Başkanı Ali GÜNDÜZ ve kurucu Üye Gülser BAL, Okul Aile Birliği Yönetimi ile veliler iştirak ettiler.

Öğrencilerden Sena DAĞDELEN ve Buğra ÇETİNKAYA'nın sunumlarını yaptığı şölen saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla Başladı. Açılış konuşması Dr. Reşit Galip İlkokulu Müdürü Serkan SEĞMEN tarafından ve selamlama konuşması da İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT tarafından yapıldı. 1 - A sınıfından kız ve erkek olmak üzere iki öğrencinin " Çalışalım " adlı şiiri heyecan içerisinde okumalarının ardından öğretmen Aysun MUTLU eşliğinde 1 - B sınıfı öğrencileri Bolu yöresinin çok sevilen " Yeşil Ördek " oyununu ve diğer gösterileri ile folklorik olarak aktarılarken ödüllerini de alkış olarak aldılar. 2 - İ öğrencilerinin HACİVAT - KARAGÖZ tiplemelerindeki karşılıklı atışmalar günümüze göre uyarlanarak modernize anlatımlarla öğüt şeklinde aktarılırken bu iki öğrencinin lakaplarının da Hacivat Karagöz kalacağından eminiz. Hayli başarılı bir tipleme yaptılar. Okulun Folklor Ekibi " Türkmen Kızı " oyunuyla neşeli bir oyun sergilemeleri ve bu miniklerin sanki bir düğündeymiş gibi mutlu hareketleriyle gösteri yapmaları mükemmeldi.

Şemsettin Sami Ortaokulu öğrencileri başta müzik öğretmenleri Nevruz ÖZDEMİR eşliğinde 21 öğrenci sahne aldı. Öğrenciler şahane bir uyum içerisinde 3 eser yorumladı... Şehriban ismindeki koro öğrencisinin saz çalarak " Çeşmi Siyahım " isimli Halk Türküsü hayli duygulandırdı. Bu güzellikte Şemsettin Sami Ortaokulu Müdürü Gökhan BAYKAL'Inda emeği olduğu muhakkak. Koro ile birlikte 1. Karne 2. Şöleni Tiyatral gösterisi de sona ermiş oldu.

Protokolün karne verme bölümü için sınıf öğretmeni Hatice DOĞAN'ın yaptığı 3-A sınıfına gidildi. Özel olarak hazırlanmış dosyalardaki içlerinde teşekkür ve takdir bulunan karneler öğrencilere protokol tarafından dağıtılıp günün anlamı ve mahiyeti ile ilgili olarak da hatıra fotoğrafları çekildi.... 2015 - 2016 Eğitim ve Öğretim yılı için kaymakamlık makamına sunduğum 1. Karne Şöleni 2016 yılı haziran ayında ZKSM'nde mükemmel bir konser ile start almıştı.. Sadece bizim ilçemizde yapılan 1. Karne Şöleni'nin 2. şenliğinde böylece Dr. Reşit Galip İlkokulu gösteri salonunda Tiyatral bir şekilde tamamlanmış oldu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Çanakkale Şehitleri ZKS'de anıldı

  Çanakkale Şehitleri ZKS'de anıldı

  Zeytinburnu Kaymakamlığı ile Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı, 19 Mart 2018 Pazartesi günü saat 10.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu'nda Evime en yakın lise nerede?

  Zeytinburnu'nda Evime en yakın lise nerede?

  Zeytinburnu'nda yaşayan öğrenciler ve veliler, yeni liseye geçiş sisteminin açıklanmasıyla ilçelerindeki liseleri araştırmaya başladılar. İşte Zeytinburnu ilçesindeki liseler...

 • Kalemlerin Gücü Öykü Yarışmasında Ortaya Çıkıyor

  Kalemlerin Gücü Öykü Yarışmasında Ortaya Çıkıyor

  Zeytinburnulu gençlere kitap sevgisinin yanı sıra okuma alışkanlığı da kazandıran Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 4. Öykü Yarışması başlıyor.

 • İMKB Lİsesi'nden aşure ikramı

  İMKB Lİsesi'nden aşure ikramı

  Zeytinburnu İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muharrem ayı nedeniyle " Yiyecek, İçecek Hizmetleri Alanı " öğrencileri yeteneklerini bu kez aşure yaparak damak tadını sergilediler ve ikramları bizzat kendileri yaptılar.

 • Bilgi Evleri’nde Güz Dönemi Heyecanı Başladı

  Bilgi Evleri’nde Güz Dönemi Heyecanı Başladı

  Zeytinburnu Bilgi Evleri yeni dönemin açılışını kulüp ve atölye çalışmalarıyla yapıyor.

 • Artı Akşam Lisesi YENİ Kayıt Dönemi başladı

  Artı Akşam Lisesi YENİ Kayıt Dönemi başladı

  Zeytinburnu ve Avcılar' da yıllardır eğitime yön veren anlayışı ile hizmet veren Artı Akşam Lise'sinde kayıt dönemi başladı.

 • Üniversite Adaylarına Ücretsiz Tercih Danışmanlığı

  Üniversite Adaylarına Ücretsiz Tercih Danışmanlığı

  Zeytinburnu Belediyesi, LYS maratonunu ardında bırakan üniversite adaylarına ücretsiz tercih danışmanlığı sağlıyor.

 • Abdülhak Hamit Ortaokulu’ndan örnek proje

  Abdülhak Hamit Ortaokulu’ndan örnek proje

  Abdülhak Hamit Ortaokulu Müdür Yardımcısı Vahide CEYLAN tarafından yapılan proje ürünü olan tiyatro gösterisi ayakta alkışlandı.

 • Bu Tatilde Çocuklara Her Şey Ücretsiz

  Bu Tatilde Çocuklara Her Şey Ücretsiz

  Zeytinburnu Bilgi Evleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da üyelerine unutamayacakları bir yaz tatili hazırlıyor. 03 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan yaz etkinliklerinde çocuklar birbirinden sürpriz aktivitelerle dolu dolu bir yaz tatili geçirecek.

 • Karneler alındı, tatil başladı

  Karneler alındı, tatil başladı

  2016-2017 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle 17.5 milyon öğrenci karnelerini aldı. Zeytinburnu'nda 2016-2017 Eğitim öğretim yılı kapanış töreni Bozkurt ilkokulunda yapıldı. Törene Kaymakam Ali Taşkın Balaban ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt katıldı ve öğrencilere karnelerini dağıttılar.

 • İDMİB'den geleneksel yıl sonu defilesi

  İDMİB'den geleneksel yıl sonu defilesi

  İDMİD, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi her yıl sonu düzenlemiş olduğu deri ağırlıklı giysilerden oluşan yıl sonu defilesini yineledi." Orta Asya Türk Kıyafetlerinde Derinin İzleri " konumlu defile ve yağlıboya resim sergisi hayli mükemmeldi.

 • Uluocak’tan Nuri Paşa ilkokuluna kütüphane

  Uluocak’tan Nuri Paşa ilkokuluna kütüphane

  Zeytinburnu’nun sevilen İş adamı Mimar Süleyman Uluocak’ın katkılarıyla Zeytinburnu Nuri Paşa ilkokuluna düzenlenen törenle kütüphane açıldı.

 • Kitap Kurtları Kıyasıya Mücadele Etti

  Kitap Kurtları Kıyasıya Mücadele Etti

  Zeytinburnu’nda 4 bin öğrenci ve yetişkin yaklaşık 1 yıldır hazırlandıkları Kitap Okuma Yarışması’nın sınavında kıyasıya mücadele etti.

 • Bilgi Evleri’nden Yeni Rekor

  Bilgi Evleri’nden Yeni Rekor

  Türkiye’de ilk defa Zeytinburnu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Bilgi Evleri, bir ilk olarak başladığı hizmet hayatında, gerçekleştirdiği etkinlikler ve kırdığı rekorlarla öncü olmaya devam ediyor. Kültür, sanat ve eğitim alanlarında gençlerin gelişimine destek veren Zeytinburnu Bilgi Evleri’nin üye sayısı 60 bini geçti.

 • Öğrencilerin Karne Tatili sevinci

  Öğrencilerin Karne Tatili sevinci

  Zeytinburnu’nda 2017 Eğitim - Öğrettim yılı birinci karne dönemi Dr. Reşit Galip İlkokulu'nda tiyatrolu etkinliklerle sona erdi. Öğrenciler hem eğlendi hem de karnelerini aldılar.

 • Zeytinburnu’nda Minik Yüreklerin Karne Heyecanı

  Zeytinburnu’nda Minik Yüreklerin Karne Heyecanı

  Deneyimli kadrosu ile özel okul kalitesinde hizmet veren Zeytinburnu’nun tek Anaokulu İstanbul Kantinciler’de miniklerin karne heyecanı görülmeye değerdi.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan