Dr. Reşit Galip İlkokulu'ndaki karne 2. şölenine Kaymakan Ali Taşkın BALABAN, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi - Zeytinburnu Askerlik Şubesi 11. Dönem Başkanı Personel Albay Halil AKAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT ve Şube Müdürü Mustafa YILMAZ, İlçe Spor Müdürü Ali Kemal DEMİRDAĞ, Türk Eğitim Sendikası Başkanı Hakan AKGÜN, okul müdürleri, ZEYÇED Başkanı Ali GÜNDÜZ ve kurucu Üye Gülser BAL, Okul Aile Birliği Yönetimi ile veliler iştirak ettiler.

Öğrencilerden Sena DAĞDELEN ve Buğra ÇETİNKAYA'nın sunumlarını yaptığı şölen saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla Başladı. Açılış konuşması Dr. Reşit Galip İlkokulu Müdürü Serkan SEĞMEN tarafından ve selamlama konuşması da İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT tarafından yapıldı. 1 - A sınıfından kız ve erkek olmak üzere iki öğrencinin " Çalışalım " adlı şiiri heyecan içerisinde okumalarının ardından öğretmen Aysun MUTLU eşliğinde 1 - B sınıfı öğrencileri Bolu yöresinin çok sevilen " Yeşil Ördek " oyununu ve diğer gösterileri ile folklorik olarak aktarılarken ödüllerini de alkış olarak aldılar. 2 - İ öğrencilerinin HACİVAT - KARAGÖZ tiplemelerindeki karşılıklı atışmalar günümüze göre uyarlanarak modernize anlatımlarla öğüt şeklinde aktarılırken bu iki öğrencinin lakaplarının da Hacivat Karagöz kalacağından eminiz. Hayli başarılı bir tipleme yaptılar. Okulun Folklor Ekibi " Türkmen Kızı " oyunuyla neşeli bir oyun sergilemeleri ve bu miniklerin sanki bir düğündeymiş gibi mutlu hareketleriyle gösteri yapmaları mükemmeldi.

Şemsettin Sami Ortaokulu öğrencileri başta müzik öğretmenleri Nevruz ÖZDEMİR eşliğinde 21 öğrenci sahne aldı. Öğrenciler şahane bir uyum içerisinde 3 eser yorumladı... Şehriban ismindeki koro öğrencisinin saz çalarak " Çeşmi Siyahım " isimli Halk Türküsü hayli duygulandırdı. Bu güzellikte Şemsettin Sami Ortaokulu Müdürü Gökhan BAYKAL'Inda emeği olduğu muhakkak. Koro ile birlikte 1. Karne 2. Şöleni Tiyatral gösterisi de sona ermiş oldu.

Protokolün karne verme bölümü için sınıf öğretmeni Hatice DOĞAN'ın yaptığı 3-A sınıfına gidildi. Özel olarak hazırlanmış dosyalardaki içlerinde teşekkür ve takdir bulunan karneler öğrencilere protokol tarafından dağıtılıp günün anlamı ve mahiyeti ile ilgili olarak da hatıra fotoğrafları çekildi.... 2015 - 2016 Eğitim ve Öğretim yılı için kaymakamlık makamına sunduğum 1. Karne Şöleni 2016 yılı haziran ayında ZKSM'nde mükemmel bir konser ile start almıştı.. Sadece bizim ilçemizde yapılan 1. Karne Şöleni'nin 2. şenliğinde böylece Dr. Reşit Galip İlkokulu gösteri salonunda Tiyatral bir şekilde tamamlanmış oldu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAY