İlk kez Karne heyecanı yaşayan minikler sınıf öğretmeleri tarafından organize edilen törende renkli anlar yaşadılar ve gelişim raporlarıyla, hediyelerini öğretmenleri İnci Öztürk ve Tuba Altuntaş’ın elinden aldılar. Aileleri de çocuklarını eğitim hayatlarında ilk karne töreninde yalnız bırakmadılar. Minik yüreklerden çok daha fazla heyecanlı olan ailelerin bu anları görülmeye değerdi.

Zeytinburnu Haber gazetesi olarak Anaokulu İstanbul Kantinciler Anaokulunda İnci Taneleri sınıfının karne heyecanına ortak olduk. Karne öncecisi kısa bir konuşma yapan Sınıf Öğretmeni İnci Öztürk, "Her çocuk özeldir ve bir tanedir temel prensibinde onların tüm ihtiyaçlarına karşılayabilmek amacı ile çalışıyoruz. Okulumuzda; çocuklarımızın eğlenerek öğrenmeleri, kendilerini keşfetme ve becerilerini sergilemeleri adına belirlenmiş programlar eşliğinde öğretmen arkadaşlarımızla ortak çalışmalar yürütüyoruz. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki gelecek geçmiş üzerine kurulur. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temeller üzerine oturtan ve hatalarından ders çıkarıp, geleceğe ulaşan bireyler geleceğinde sahibi olacaktır" dedi.

Aileler ise sadece bir dönem içinde olsa dahi çocuklarında gözle görülen değişim sonrası oldukça memnundular. Çocukların, eğlenerek öğrendikleri, sosyalleştikleri, kendilerini keşfettikleri, olumlu benlik geliştirdikleri, sağlıklı bir şekilde beslendikleri, kişisel bakım ve becerilerini geliştirdiklerini söylediler.
ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL