Mezun öğrencilerimizin girişimleri ve Okul idaresinin desteği ile faaliyete geçen 100. Yıl Lisesi Spor Kulübü Derneği,  vefa duygusunun bir yansımasıyla öğretmenler gününde eski ve yeni tüm öğretmenlerini bir araya getirerek onları Bahçelievler Abidin Pak Öğretmenevinde ağırladı.

Öğretmenler kapıda karşılandı. Bayan öğretmenlere şal, erkek öğretmenlere gravat hediye edildi. Açılış konuşmasını Dernek başkanı Edip Bey yaptı. Sonra slayt gösterisine geçildi. Onun akabinde geçmiş dönem en uzun dönem öğretmenlik yapılan hocasına çiçek verildi.

Geçmiş dönem ve yeni dönem öğretmenlere mikrofon uzatıldı. Düşüncelerini belirttiler. Konuşmaların ardından yemeğe geçildi. Yemekten sonra dernek yönetimi ve okulun 97 öğretmen ve eşleri nin de eğlenceli ortamdan keyif aldıkları görülmeye değerdi. Eski mezunlardan bir araya gelerek kurulan dernek ilk faaliyetiyle yeni başarılarının uzak olmayacağının sinyalini verdi.

Dernek Başkanı Edip Kaban’ın konuşmasıyla başlayan programda okul müdürü Selçuk Ertuğrul ile 100. yıl lisesinde  yıllarca eğitim vermiş ve emekliye ayrılmış öğretmenler Arslan Ayyıldız, Sebahattin Şaşmaz, Mahmut Semih Erkan, Mahmut Ağar ve Tayfun Aksu eski 100. yıldan onlara miras kalan anılarıyla ortama neşe katarken mezunlarımızı da öğrencilik yıllarına götürdü. Hem sevinci hem kederi bir arada yaşayan eski eğitimcilerimiz bu gecenin onlar için anlam ve ehemmiyetine dikkat çekti.

Eski ve yeni öğretmenler 100. Yıl’da pek çok organizasyonun yapıldığını fakat hiçbirinde geçmiş ve geleceğin böylesine anlamlı bir şekilde bir arada görülmediğini söyledi.Geceye canlı müzik eşliğinde Kafkas, zeybek ve çeşitli oyun havalarıyla devam edildi. Abidin Pak Öğretmen evinde gerçekleşen yemek öğretmenlere sunulan hediye ve çiçeklerle sonlandırıldı.

Arkadaşlar dernek başkanı olarak, dün akşamki öğretmenler günün hazırlanmasında ve organizasyonun kusursuz şekilde tamamlanmasında katkısı olan, Engin ŞAŞMAZ, Kemal POŞUL, Ayten AYDIN, Dilek ÜRÜN KARADAĞ, Yakup YILDIRIM, Şükrü ÇUL, Dilek BULUT, Cemal PEKMEZCİ, Sadık AKAY, Seval GÜLÇİMEN, Tuncay ÖTER, Duran ERDEM, Sedat ULUSOY, Rahmi ATAMAN Ve okulu müdürümüz Selçuk Ertuğrul’a Çok çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.