İstanbul Kantinciler Anaokulu eğitim başarısı ile özel okulları geride bıraktı. Kısa bir süre içinde farkındalığını ortaya koyan Kantinciler Anaokulu eğitimin odak noktasına uygulamayı aldı. Minik yürekler bilgi boğazında boğulmak yerine, yaşayarak, uygulayarak öğrenmenin keyfini çıkarıyor.

Zeytinburnu Kantinciler Anaokulu ‘’İnci Taneleri’’ sınıfının misafiri olduk. Bu çok özel eğitim tekniğini öğrencilerle birlikte yaşadık. Minik yürekler, Okul öncesi öğrencileri hem kışa hazırlık yaptılar hem de sonbaharın keyfini doyasıya yaşadılar. Her hafta bir öğrencinin annesi gün boyu derse katılım gösteriyor ve öğrencilerle birlikte haftanın etkinliğine imza atıyorlar. Bu şekilde Velilerde minik yüreklerle aktif olarak okullu oluyor.

Sınıf Öğretmeni İnci Öztürk, Ana sınıfı Annesi Gülcan Baysal, Haftanın Etkinliğini hayata geçirecek olan anne ile birlikte minik yürekler önce kışa nasıl hazırlık yapılacağını öğrendi ardından birlikte sınıfta turşu kuruldu. Bir taraftan Okul öncesi öğrencilerinin adlarının verdiği turşular kurulurken diğer bir taraftan turşular afiyetle yenilerek öğrencilere turşunun faydaları anlatıldı.

Son olarak adeta sınıf sonbahara büründü. Kartonlarla, boyama yöntemiyle yapılan ve  sonbaharın tüm renklerini barındıran ağaçlardan orman hazırlandı bu esnada şemsiyelerde unutulmadı. Artık kışa doğru adım attığımız ve sonbaharın son günlerini yaşadığımız bu çok özel anlar fotoğraf karelerine yansıtılarak ölümsüzleştirildi.

Zeytinburnu Haber gazetesi Ailesi olarak Zeytinburnu’muzda okul öncesi ve Anaokulu eğitiminde farkındalık yaratan Kantinciler anaokulu müdürü Ziya Sıcak hocamız başta olmak üzere tüm eğitim kadrosuna teşekkür ediyoruz.

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL HABER