Deneyimli Eğitimci ve girişimci işadamı Savaş Velioğlu ve Zeytinburnu’muzun sevilen isimlerinden Birol Yılmaz’ın ortaklığında kurulan Artı Akşam Lisesi Zeytinburnu’nda bir açığı tamamlamaya geldi. Artık Akşam Lisesi Eylül ayında ilçemizde eğitim hayatına başlayacak.

İstanbul’da 61 akşam lisesinden 55’i ceza aldı. 19’u kapatıldı, 31’i geçici kapatma cezası, beşi de yazılı uyarı aldı. Artı Akşam Lisesi ise Milli Eğitimden tam not alan Nadir Akşam Liselerinden bir oldu. Artı Akşam Lisesinin bu başarısını Lisenin kurucusu Uzun yıllar boyunca eğitim kurumlarında edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda, ARTI Akşam Lisesi’ni kurduk. Avcılar’da Lisemize çok büyük teveccüh oldu. Bize yeni şube açmaya karar verdik. Yeni şubemizi Zeytinburnu’nda açmaya karar verdik.

Milli Eğitim Temel Kanununda öngörülen genel genel amaçları ile Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda; öğrencilerin kendilerine özgü ihtiyaç ve özelliklerini dikkate alarak onların akademik ve sosyal yönden, ulusal ve uluslararası toplumların değerli bireyleri olmaya hazırlamak ve örnek bir okul olmak en temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Unutmamak gerekir ki; araştıran, sorgulayan, çaba harcayan ve en önemlisi öğrendiklerini kullanabilen bireyler hedeflerine bir adım daha yakın olacaktır. Geleceğe umut ve güvenle bakmamızı sağlayacak eğitim anlayışıyla, okulumuz üzerine düşen sorumlulukları büyük bir özveriyle yerine getirmektedir. Lise eğitiminizi iş hayatınızdan kopmadan tamamlayabileceğiniz okulumuza sizleri de davet ediyoruz. Unutmayın; okumanın yaşı yoktur ve akşam lisemizde yaş sınırı bulunmamaktadır dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın danışmanı ve aynı zamanda Artı Akşam Lisesi’nin ortağı olan Birol Yılmaz’da,   Savaş Hocam eğitimde yılların deneyimini bana bu projeyi anlattığında hiç düşünmedim. Eğitim alanında iş yapmak benim için ayrı bir gurur. Yıllardır emek verdiğimiz idarecilik yaptığımız Zeytinburnu’nda artık Akşam Lisesi ile Halkımıza hizmet vereceğiz dedi.

Artı Akşam Lisesi için iletişim
Zeytinburnu    : 0212- 546 55 00
Avcılar            : 0212- 541 51 51