Zeytinburnu Meydanında Atatürk anıtına çelenk konuldu ve resmi törenler yapıldı. Ardından ise İlçemizde bulunan Erikli Baba Cem evinden şehit cenazesi ebediyete uğurlandı. Vilayet ve dış temsilciliklerde buruk 23 Nisan Türkiye Cumhuriyetinin 96 yılında 81 vilayet ve dış temsilciliklerde buruk törenler ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlandı.

Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt Adliye meydanındaki Atatürk heykeline kurumunun çelenğini bıraktıktan sonra 23 Nisan törenlerinin yapıldığı Atatürk ilkokuluna geçti. Burada Okulların katıldığı bir etkinlik yapıldı. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt ve Kaymakam Ali Taşkın Balaban ‘da birer kısa konuşma yaptı.

Atatürk İlkokulu Müdürü Sibel Bayraktar Günün önemine binaen konuşma yaptı Atatürk İlkokulu Müdürü Sibel Bayraktar yaptığı konuşmada şunları söyledi” 96 Yıl önce bugün, milletin azim ve kararlılığının en somut göstergesi olan TBMM açılmış, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu kutlu hamlesiyle Ankara’dan  Anadolu’yu baştan başa aydınlatacak diriliş ateşini yakmıştı. Bu ateş 96 yıldır hiç sönmedi, sönmeyecek. Yurdu aydınlatmaya devam edecek. Bunun en büyük teminatı şüphesiz ki siz sevgili yavrularımızsınız.Bu kutlu günü okulumuzda kutlamak, siz değerli misafirlerimize ev sahipliği yapmak bizim için onurların en büyüğüdür.

Şeref verdiniz. Hoş geldiniz. Görüyorum ki bugün hepimiz coşkuyla doluyuz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu yaşıyoruz…Önderimiz Atatürk ‘ün ve elbette KURTULUŞ MÜCADELEMİZDE  payı olan kahramanlarımızın, egemenliği gerçek sahibi olan halka vermelerinin 96. Yılı’nı kutluyoruz. Bu Bayrağı devralacak sizlerden umutluyuz… Her biriniz fırçanızı elinize alacaksınız ve bu ülkeyi en güzel renklerle boyayacaksınız…  Sizler yarını bugünden güzel, bugünden daha yaşanılır kılacaksınız…

Unutmayın ki, sizler bu dünyanın gerçek sahipleri, soylu bir geçmişe sahip geleceğimizsiniz… Sevgili Çocuklar… Ödeviniz biraz ağır, yolunuz uzun…Atatürk size güvendi…Bizde güveniyoruz… Sizin göreviniz bu güveni boşa çıkarmamak…Gördüğünüz her yerde Atatürk’ün resmine bir bakın…Göreceksiniz ki, o size bakıyor… Sizi İzliyor…O bu ülkenin aydınlık yarınları için size güveniyor…Ben, her birinizin yüzünde aydınlık bir gelecek görüyorum…Sevgili çocuklar hepinizi umutla bakan gözlerinizden, sıcacık yüreklerinizden öpüyorum. BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL