• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
 • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
 • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
 • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Babalar çocukları ile yarıştı

Üsküdar Kalem Vakfı Okulları, 18 Ekim Pazar günü yapılan Babalar ve Çocukları (Aileler Yarışıyor Şenliğinde babalar ve çocukları güzel bir gün geçirdi
24 Ekim 2015 Cumartesi 20:35

Toplumumuzda eğitim-öğretim işlerini takip etme görevi, nedense hep annelere düşer. Babalar iş güç- toplantı-seyahat vb. sebeplerle, daima meşguldürler; okulda pek görünmedikleri gibi, bir kısmı evlatlarının yüzünü bile pek göremez.
Çocukların eğitim ve öğretimiyle ilgilenmenin, daha çok annelerin görevi olarak algılanması; ülkemizdeki yanlışlardan biridir. Oysa, ebeveynlerin birlikte yer almadığı eğitim sürecinden, öğrencinin başarı ile çıkabilmesinin zorluğunu hepimiz biliriz. 

Eğitim sürecindeki bu boşluğu bir nebze olsun daraltabilmek için, babalar çocukları ile “okul da buluşturmak”, onların “çocukları ile daha çok, birlikte ve kaliteli, nitelikli zaman geçirmelerini sağlamak” düşüncesiyle,  “Babalar ve Çocukları Şenliği (Aileler Yarışıyor)” düzenleme fikri, bundan 7 yıl önce KALEM VAKFI OKULLARI’nın özgün bir projesi olarak ortaya çıktı. 7 yıldır da örnek bir proje olarak istikrarla uygulanıyor.

2015–2016 eğitim-öğretim yılında, yine öğrencilerin sosyal, duygusal, bilişsel-entelektüel, iradî gelişimlerini desteklemek; çocuklarımıza, önlerine çıkabilecek zorluklarla doğru yöntemleri kullanarak mücadele etmelerini öğretebilmek; kendilerini ve ailelerini daha iyi tanıma konusundaki farkındalıkların geliştirmek, aile içi sevgi ve iletişim bağlarını kuvvetlendirmek maksadıyla; hep birlikte, “7. Babalar ve Çocukları Şenliği (Aileler Yarışıyor) ”nde güzel bir gün geçirdi.
 Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Babalar çocukları ile yarıştı

  Babalar çocukları ile yarıştı

  Üsküdar Kalem Vakfı Okulları, 18 Ekim Pazar günü yapılan Babalar ve Çocukları (Aileler Yarışıyor Şenliğinde babalar ve çocukları güzel bir gün geçirdi

 • Rahmi Ekşi Annesini kaybetti

  Rahmi Ekşi Annesini kaybetti

  Rahmi Ekşi Annesini kaybetti

 • Selvi Spor- Sütlüce Maçına Davetlisiniz

  Selvi Spor- Sütlüce Maçına Davetlisiniz

  Zeytinburnu Selvi Spor Sezonun ilk resmi macina tum Sporseverleri davet etti

 • BAŞKAN HABERİMİZİ DİKKATE ALDI VE !

  BAŞKAN HABERİMİZİ DİKKATE ALDI VE !

  Geçen Pazar günü Adliye Meydanında bazı görüntüler çekmiştik ve haber yapmıştık.Haberimiz dikkate alındı ve bugün o bölgeyi tekrar görüntüledik..

 • ZEYTİNBURNULU KAZAKLAR İFTARDA BULUŞTU

  ZEYTİNBURNULU KAZAKLAR İFTARDA BULUŞTU

  Zeytinburnu’nda yaşayan Kazaklar, Kazakistan’ın Çimkent Belediyesi tarafından Sur Restaurant’ta verilen iftarda bir araya geldi.

 • RUMELİ DERNEĞİNDE MANEVİ ZİYAFET

  RUMELİ DERNEĞİNDE MANEVİ ZİYAFET

  Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği 10 Eylül Perşembe Akşamı İlahiyatçı Seyit Nizamettin BURAK Hoca’nın konuşmacı olarak katıldığı bir Ramazan sohbeti programıyla hemşerilerine güzel ve hoş bir gece yaşattılar.

 • İSMMMO: ‘En İyi Belediye Zeytinburnu’

  İSMMMO: ‘En İyi Belediye Zeytinburnu’

  İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın (İSMMMO) İstanbul’da 18 ilçeyi kapsayan ve 23 kritere göre yaptırdığı

 • ZEYTİNBURNU'NA 500 YENİ KONTEYNIR

  ZEYTİNBURNU'NA 500 YENİ KONTEYNIR

  Zeytinburnu Belediyesi, daha temiz bir çevre için çöp konteynerlerini yeniledi.İlk etapta, kullanım sırasında eskiyenler, yıprananlar ve delinenler başta olmak üzere ilçede...

 • CENAZENİZDE BİR TEL. İLE YANINIZDAYIZ

  CENAZENİZDE BİR TEL. İLE YANINIZDAYIZ

  Doğumdan ölüme kadar hizmet' ilkesiyle hareket eden ve mutlu günlerde olduğu gibi acı gününde de vatandaşın yanında olan Zeytinburnu Belediyesi, cenaze hizmetlerine yeni bir boyut kazandırdı.

 • TESBİHLER NEYHANEDE SAÇILDI

  TESBİHLER NEYHANEDE SAÇILDI

  Ney tutkunlarının ve üstatlarının bir araya toplandığı Zeytinburnu Merkezefendi Neyhane`de..

 • İŞTE ZEYTİNBURNU'NUN YENİ VİZYONU

  İŞTE ZEYTİNBURNU'NUN YENİ VİZYONU

  İstanbul'un geleceğine yönelik vizyon doğrultusunda, Zeytinburnu'nun vizyonu ve yüklenecek fonksiyonlarda belirginleşiyor.

 • DÜNDEN BUGÜNE ''ZEYTİNBURNU'' İSMİ

  DÜNDEN BUGÜNE ''ZEYTİNBURNU'' İSMİ

  İstanbul gerek bulunduğu konum itibarıyla gerekse bir çok medeniyete beşiklik yapmış bir şehir olması nedeniyle kurulduğu tarihten günümüze dek tam bir kültürel etkileşim ve bütünleşme şehri olmuştur.

 • Z.BURNU'NUN YENİ SEMBOLÜ OLİVİUM

  Z.BURNU'NUN YENİ SEMBOLÜ OLİVİUM

  Olivium,1997 yılı sonlarına doğru deri ticaret merkezi olarak inşa edilmeye başlandı. Ancak aradan geçen zaman içerisinde

 • ZEYTİNBURNU MAHALLE MUHTARLARI

  ZEYTİNBURNU MAHALLE MUHTARLARI

  Zeytinburnu'nun en eski mahalleleri Nuripaşa, Sümer, Yenidoğan ve Yeşiltepe mahalleleridir. Bugün, Zeytinburnu 13 mahalleden oluşmaktadır.

 • ZEYTNBURNU'NDA EVDE BAKIM HİZMETİ

  ZEYTNBURNU'NDA EVDE BAKIM HİZMETİ

  Zeytinburnu Belediyesi Aile Koruma Destek Merkezi (AKDEM) bünyesinde bir yıldan beri faaliyet gösteren ‘Evde Bakım Birimi’ şimdiye kadar yaşları 4 ile 100 arasında değişen 198 engelli, yaşlı ve hastanın evde bakımını gerçekleştirdi.

 • ZEYTİNBURNUHABER ARTIK FACEBOOKTA

  ZEYTİNBURNUHABER ARTIK FACEBOOKTA

  Zeytinburnu'nun en çok okunan haber portalı Zeytinburnu Haber.org artık bir tıkla Facebook'ta..

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan