Ramazan ayının yaz ayına denk gelmesi nedeni ile startı verilen Sokak İftarları, vatandaşların açık havada rahatlıkla iftar yapmasını sağladı. İstanbul İlçe Belediyelerinin büyük bir kısmını iftar çadırı kurmayarak Sokak İftarları düzenlemesi vatandaşları sevindirdi. Sokak iftarlarına öncülük eden Zeytinburnu Belediyesinin bu yıl bu geleneğinin devam ettirmesi Zeytinburnu halkının takdirini topladı.

Zeytinburnu Belediyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu Ramazan’da her gün bir mahallede Sokak İftarı düzenleyerek binlerce vatandaşın hep birlikte iftar yapmasını sağlıyor. Sokak iftarları mahalle sakinleri bir araya toplayarak hep birlikte iftar yapmalarına imkân sağladı. Vatandaşlar Zeytinburnu Belediyesi’nin bu uygulamasından oldukça memnun kalırken, Belediye Başkanı Murat Aydın, Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, iftar saatinden önce sokağa gelerek masalarda oturan vatandaşlarla tek tek selamlaşıp sohbet etti.

Daha önce bir sokak iftarına daha sponsor olan Aydoğanlar Otomotiv, Yeşiltepe Mahallesindeki sokak iftarını Merhum Hidayet Aydoğan adına üstlenerek binlerce kişinin anı ayna iftar yapmasına vesile oldu.

Çırpıcı Mahallesindeki Sokak iftarına, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Arısoy, Zafer Alsac, Ak Parti , Ak Parti Ak Parti Meclis Üyesi Engin Şen, CHP İl Genel Meclis Üyesi Yaşar Dindar, Zabıta Müdürü Ferruz Kutsal, Birim Müdürleri, Çırpıcı Mahalle Muhtarı Zeki Şentürk ve Çırpıcı Mahallesi sakinleri katıldı.

Belediye Başkanı Murat Aydın konuşmasında amaçlarının aynı apartmanda, aynı sokakta oturduğu halde birbirini tanımayan komşuları aynı masada buluşturmak olduğuna vurgu yaptı. Başkan Aydın iftar programına katılan herkese teşekkür etti. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL