Devamlı olarak ve ardı arkası bitmeyen ilçemiz şekil değiştirmesi hızla devam ederken “ ilçemiz kabuk değiştiriyor” diyoruz. Fakat kabuk içerisinde çürümekte olan ailelerin bir Çekirdek kadar bile umursanmadığına tanık oluyoruz. İlçemiz 1984 yılından itibaren yerel belediyelerin nezdinde betonlaşmaya ve kirli hava solunması için yüksek yapılanmalara tanık oldukça ilçemiz göz ardında kalan bazı bölümlerinde ise tam bir apartman varoşluğu yaşanmakta.

Çırpıcı mahallesi Çimen Sokak ve yan sokaklarının kanalizasyon seviyesi hemen hemen deniz seviyesinde. Aşırı yağmurların ardından kanaldan tazyik alan lağım ve yağmur suları da evlerin içerisine girerek yaşayanları, aile bütünlüğünü, mal ve mülklerini perişan etmeye devam ediyor. Yıllardır su baskını yemekte olan 6 binanın yarım sordum ve zemin katında oturanların su baskını yeme çileleri de hiç bitmiyor. Gittik, gördük, bilgi edindik.

İSKİ’NİN ELİ KOLU BAĞLIYMIŞ VE YAPILACAK BİR ŞEY YOKMUŞ GİBİ

Kanallardan gelen lağım ve yağmur suyu atıklarının önlenebilmesi için İSKİ’nin yapabileceği sanki hiç bir şey yokmuş gibi görülüyor. Defalarca su baskını yemekte olan ailelerin imdadına ise her zaman itfaiye yetişiyor. Raporları da gördük ve görüntüledik. Ailelerin durumları adeta can yanar, gözler gizli ağlar türünden. Eşyalar, sağlık, yaşam alanları yok olmuş, rutubet ve hastalıklar da sanki hergün tören yürüyüşü şeklini almış,

BELEDİYE BAŞKANIMIZI DAVET EDİYORUZ.

Sn. Murat AYDIN, Çimen Sokak sakinlerinin durumlarından belki haberiniz olmayabilir. Biz de aykırı bir haber yapma niyetinde değiliz. İlgili başkan yardımcısı ve ilgili müdürlüğünüz ile teknik adamlarını yanınıza alarak bu aileleri bir ziyaret ediniz. Dertlerini dinleyiniz. Yapılması gerekenler için uygulamaları sağlayınız. Minik çocukların sefil hallerini ve 6 evin eşyalarının ne durumda olduğunu görünüz. Bir ev sahibi tuvaletin önüne ve ev odasının önüne yarım metre duvar çekmiş. Maksat lağım baskını olunca odaya girmemesi içinmiş. Bu insafsızlıktır. Kira olarak alınan para bile helal değildir. Kiralanan bu evlerin sorunlarıyla uğraşmaktan kaçmak insanlık adına yakışır mı diyesimiz geliyor. Bir tek söyleyebiliriz. EL İNSAF ve insanlık adına bu evde yaşayanlara EL FAAAATİİHAAAAA. Gidin. Görün ve Paris sokaklarındaki apartman varoşunu izleyin..
kullan
ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MEHMET ALPAY