Otomobilde ufak çaplı hasar meydana geldi. Saldırganlar gecenin karanlığında izlerini kaybettirdi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Çırpıcı Mahallesi Yeşilyol-B Sokak üzerinde park halinde bulunan aracın altına bırakılan ses bombası, dün saat 23.45 sıralarında patladı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Ekipler güvenlik şeridi çekerken, olay yeri inceleme ekipleri çevrede delil topladı.

Patlama sebebiyle araçta ufak çaplı zarar oluştu. Olayla ilgili polis ekipleri geniş çaplı araştırma başlattı.

ARAFE GÜNÜ İLÇEMİZİ ATEŞE VERENLER TUTUKLANDI

Zeytinburnu'nda CHP seçim aracı ve AK Parti ilçe binalarının da aralarında bulunduğu çok sayıda araç ve binaya molotofkokteyli attıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 21 kişiden 12'si tutuklandı.

21 kişi, geçtiğimiz hafta CHP'nin seçim aracı ve AK Parti Zeytinburnu ilçe binalarının da bulunduğu birçok bina ve otomobile molotofkokteyli saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan 21 kişiden 15'inin dün akşam saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde sorgularına başlandı. Sorgusu tamamlanan 15 kişiden 12'si tutuklanırken, 3 kişi serbest bırakıldı. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER