GÖRÜNTÜLER ZEYTİNBURNU TV'DE -İZLE

Ramazan ayının yaz ayına denk gelmesi nedeni ile geçtiğimiz yıl yapılmaya başlanan Sokak İftarları, vatandaşların açık havada rahatlıkla iftar yapmasını sağladı. İstanbul İlçe Belediyelerinin büyük bir kısmını iftar çadırı kurmayarak Sokak İftarları düzenlemesi vatandaşları sevindirdi. Sokak iftarlarına öncülük eden Zeytinburnu Belediyesinin bu yıl bu geleneğinin devam ettirmesi Zeytinburnu halkının takdirini topladı.

Zeytinburnu Belediyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu Ramazan’da her gün bir mahallede Sokak İftarı düzenleyerek binlerce vatandaşın hep birlikte iftar yapmasını sağladı. Zeytinburnu Ek Binası önüne kurulan İftar Çadırı her gün binlerce vatandaşa iftar yapma olanağı sağlarken, yapılan sokak iftarları mahalle sakinleri bir araya toplayarak hep birlikte iftar yapmalarına imkân sağladı.

Vatandaşlar Zeytinburnu Belediyesi’nin bu uygulamasından oldukça memnun kalırken, Belediye Başkanı Murat Aydın, iftar saatinden önce sokağa gelerek masalarda oturan vatandaşlarla tek tek selamlaşıp sohbet etti.

Çırpıcı Mahallesindeki Sokak iftarına, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve eşi Zeytinburnu Kaymakamı Mustafa Dündar’ın eşi, Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcıları Gökhan Kasap, Zafer Alsac, Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit, Ak Parti Zeytinburnu Meclis Üyeleri, CHP İle Genel Meclis Üyesi Yaşar Dindar, Zabıta Müdürü Ferruz Kutsal, Birim Müdürleri, Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği Bakanı Selahattin Yeniyol, Çırpıcı Mahalle Muhtarı Zeki Şentürk ve Çırpıcı Mahallesi sakinleri katıldı.

Belediye Başkanı Murat Aydın konuşmasında
amaçlarının aynı apartmanda, aynı sokakta oturduğu halde birbirini tanımayan komşuları aynı masada buluşturmak olduğuna vurgu yaptı. Başkan Aydın iftar programına katılan herkese teşekkür etti. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MURAT ERGÜN-MEHMET ALPAY