Hıdrellezi birbirinden renkli gösteriler ve göbek şovları ile kutladı.Ahırkapı Hıdrellez Şenlikleri'nin iptal edilmesinin ardından Türkiye'nin dört bir yanından gelen romanlar, Zeytinburnu'ndaki Çırpıcı Çayırı'nda buluştu.

Çırpıcı Çayırındaki Şenliğe, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap, Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit, CHP Meclis Üyeleri Yaşar Dindar, İlkay Biber, Has Parti Teşkilat Başkanı Abdulhakim Kaya, ROMDER Başkanı Muhterem Gül ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HABERİN GÖRÜNTÜLERİ ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLAYIN-İZLEYİN

Başta Avrupa Yakası Roman Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (ROMDER) olmak üzere Edirne, Aydın, İzmir, Manisa, Adana ve daha birçok ilden 50'ye yakın roman derneğinin de iştirak ettiği şenlik yağlı güreş müsabakaları ile başladı.

Kimilerinin dev dilek ağacına dileklerini yazıp astığı, kimilerin de yakılan ateşin etrafında göbek attığı şenlik Sinan Zorbey, Orhan Esen ve Hüzün’ün söylediği şarkılarla daha da hareketlendi, renklendi. Davul Zurna Ekibi, İnce Çalgı Grubu ve Roman Dans Grubu ile coşkunun doruğa tırmandığı gecede, Mehteran Takımı da bir konser verdi ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ